Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
23. listopadu 2023

Kremláček po výhře: Dodá nám sebevědomí, má to teď nový náboj

S novým hlavním trenérem na lavičce přerušila Slavia šňůru bez výhry za tři body. Čtvrtý Prostějov porazila v Edenu 3:1, k čemuž dvěma asistencemi přispěl obránce Vladimír Kremláček. „Hráli jsme agresivněji, chtěli jsme jim hokej otrávit,“ popisuje v rozhovoru týmovou taktiku.

Po devíti zápasech poprvé výhra v základní hrací době. Jak bys zhodnotil utkání s Prostějovem?
První třetinu jsme se do toho lehce dostávali, přece jenom přišly změny od nového trenéra. Růža (brankář Jan Růžička) nám dal šanci vyhrát, měl výborné zákroky. V průběhu zápasu měl náš výkon stoupající tendenci a vygradovalo to vítězstvím.

V čem spočíval základ úspěchu? V čem jste nad Prostějovem dominovali?
Snažili jsme se hrát agresivněji, nehrát pasivně, protože jsme věděli, že mají zkušené hráče, kteří když mají čas a prostor, tak dokážou vykouzlit výborné šance. Snažili jsme se jim ani kousek toho prostoru nedat, nalítnout na ně, otrávit jim hokej, a to se nám povedlo.

První ze dvou asistencí jsi zaznamenal u branky Matěje Berana, kterému jsi ze středu útočného pásma nahrál na levou stranu. Věděl jsi, že se blíží, nebo jsi přihrával trochu naslepo?
Viděl jsem ho, jak jede na levém křídle, snažil jsem se si puk podržet, než se dostane za obránce. Pro něj to byla určitě těžká střela, ale trefil to výborně.

Gól Matěje Berana ze zápasu s Prostějovem. Zdroj: www.hokejkatv.cz

Už jsi zmiňoval, že jste poprvé hráli pod novým hlavním trenérem Alešem Totterem a že do hry přinesl něco nového. Co?
Jediné, co nám řekl, bylo, abychom hráli agresivněji. Ze zápasů, na které koukal, mu přišlo, že jsme byli hodně pasivní. Hlavně nám řekl, že je to jenom hokej, ale že v nás potenciál je, jen si musíme věřit.

Přinesl něco nového i do tréninků?
Určitě, přinesl nová cvičení, každý trenér má svoje oblíbené. Měli jsme dokonce i cvičení, která jsou z NHL, tak to přineslo do tréninků oživení.

Konkrétně?
Hodně jsme pilovali předbrankový prostor, souboje v rohu, hru hůl na hůl, osobní souboje.

„Hlavně nám řekl, že je to jenom hokej, ale že v nás potenciál je, jen si musíme věřit.“
Vladimír Kremláček o trenérovi Totterovi

Porazili jste čtvrtý tým ligy. Dodá vám to sebevědomí do dalších zápasů?
Samozřejmě, ale nesmíme se koukat na ostatní, musíme hrát svůj hokej, získat co nejvíce bodů. To je jediné, o co nám jde.

Ve Slavii jsi první sezónu, teď jsi získal své první body. Jak bys zatím zhodnotil své působení?
Výsledky, které máme nebo spíše jsme měli, nejsou nic, co bychom si představovali, takže pomyslná deka na nás určitě byla. S tím jsem se musel vypořádat, což pro mě bylo těžké. Ale teď to má nový náboj a jsem tady spokojený.

A na závěr: máš někoho oblíbeného k sobě do dvojice?
Momentálně hraju s Holasem (Jan Holý), se kterým jsem hrál už v Litoměřicích, takže se dobře známe. Náš styl je hodně podobný, víme, kde je na ledě zrovna ten druhý, a dokážeme se na sebe spolehnout.

Autor Martina Zbořilová
Nepřehlédněte
A-TÝM 15.4.2024

Lukáš Strnad podepsal novou smlouvu se Slavií!

Lukáš Strnad bude i nadále oblékat slávistický dres. Devatenáctiletý útočník má za sebou druhou sezonu v A-týmu, letos navíc pomohl juniorce v play-off k postupu do extraligy. Se Slavií se naopak ...

Číst více
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Napřed dřina, pak šampus. Makali jsme na to jedenáct měsíců, říká Luboš Jenáček

Před sezonou přišel Luboš Jenáček do Slavie, aby dovedl juniorku do extraligy, a svůj cíl splnil na sto procent. Sešívaní byli pod jeho vedením dominantní po celou sezonu a teď si užívají oslavy. ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Z naší strany to byla hodně dominantní sezona, pochvaluje si brankář Jiří Tesař

Po celou sezonu byl Jiří Tesař oporou v zádech pro slávistické juniory a nic se na tom nezměnilo ani v play-off. Ve čtvrtfinále a semifinále si rozdělil práci s Tomášem Voleveckým, ve finále zvládl ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Bilance 9:0 v play-off? Bez nasazení a úsilí bychom takhle úspěšní nebyli, říká Vašíček

Slávisté nasázeli v play-off Ligy juniorů neuvěřitelných 57 gólů v 9 zápasech a projeli třemi sériemi play-off bez prohry. „Byl to pro mě skvělý zážitek, tuhle skupinu lidí si budu navždycky ...

Přehrát video