Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
17. listopadu 2019

Kubica po návratu: S fyzickým hokejem nemám problém, ale bylo to náročné

Téměř již nepočítal s variantou, že by se naskytla možnost zahrát si hokej v profesionální soutěži. Nakonec se ale i vinou velké sešívané marodky usmála štěstěna také na Zdeňka Kubicu. Ten má obrovskou chuť Slavii v boji o elitní osmičku Chance ligy pomoct. „Když se naskytla možnost hrát ve Slavii, bez váhání jsem tuto nabídku přijal,“ tvrdil zkušený forvard, který nastoupil poprvé v sobotním zápase s Chomutovem.

Jak vypadal zápas z tvého pohledu?

Byl hodně těžký. Chomutov má kvalitní a dobře bruslící tým. Byl to v podstatě boj o šesté místo. Takže to bylo hodně znát. Utkání bylo hráno ve vysokém tempu. Hodně nás držel nad vodou celý zápas brankář Michajlov, protože Piráti byli hodně nebezpeční. Něco nám ale chybělo.

Slavia se musí vypořádávat s velkou marodkou, jak se zrodila možnost tu působit?

Potkali jsme se s trenérem Říhou a bavili jsme se společně o tom, co mám v plánu dál dělat. Říkal jsem mu, že ještě budu nějaký čas čekat, jestli nepřijde nějaká nabídka. Po zápase s Přerovem se z ničeho nic pan Říha ozval, protože vypadl ze sestavy Jirka Doležal a zeptal se mě, jestli bych měl ještě zájem to zkusit. Na jeho nabídku jsem samozřejmě bez váhání kývl.

Nastoupil jsi do zápasu po téměř devíti měsících, jak ses na ledě cítil?

Nevím, jak to vypadalo, ale já jsem se cítil strašně (úsměv). Dlouho jsem nehrál, v podstatě jsem s hokejem už skončil, ale pak se naskytla tato příležitost jít pomoct Slavii, tak jsem neváhal.

Jak probíhala tvoje příprava, chodil jsi na led často?

Na led jsem chodil pravidelně v Roudnici nad Labem, ale také jsem se fyzicky připravoval u kondičního trenéra Michala Břetenáře, pokud mi to čas umožnil. Nebylo to tak, že bych nic nedělal, ale zápasové manko bylo hodně znát. Kolikrát pro mě bylo těžké dohnat své spoluhráče v nějakém přečíslení (úsměv).

V první třetině měla Slavia několik přesilových her, byla škoda, že se nepovedlo ani jednu z nich využít?

Tak určitě je to tak. Je to škoda, protože každá nevyužitá přesilová hra mrzí. Zase se nemůže proměnit každá. To je velice těžké a nestává se to v žádném týmu. Šance na to, abychom šli do dvoubrankového vedení, tam ale určitě byly. Poté bychom mohli hrát ve větším klidu, ale bohužel se tak nestalo.

Hrál se hodně fyzický hokej, vyhovuje to tvému hernímu stylu?

Tahle hra mi vyhovuje. Já se takovým způsobem prezentuju celou svou kariéru, takže s tím nemám žádný problém. Byla tam i nějaká potyčka, ale ani s tím problém nemám.

Měl jsi tam i osobní souboj s chomutovským obráncem Tejnorem, o co tam šlo?

Byl to klasický souboj v předbrankovém prostoru. U branky se tam objevil volný kotouč, já jsem se ho snažil dotlačit za brankáře, ale nevyšlo to. Poté už je to práce obránců. Tak to bývá a vznikla z toho menší mela. Bylo vidět, že je zde na Slavii velká týmovost. Jeden bojuje za druhého a nikdo nenechal v žádné situaci nikoho na holičkách.

Slavii podpořila větší divácká návštěva, jak sis si kulisu zápasu užil?

Užil jsem si to, mám rád, když přijde hodně lidí. Zápas má dobrou atmosféru a více se to vyhecuje. Jsem rád také za to, že tady začali lidi více chodit. Je to především ale o tom, jaké se předvádí výkony. Kluci hráli v posledních zápasech opravdu dobře, sám jsem se byl v Edenu v této sezóně několikrát osobně podívat.

Jak ses se Slavií domluvil na dalším působení?

Jsme domluvení, že Slavii pomohu do konce kalendářního roku a poté se uvidí, co bude dále. Zároveň totiž ještě pracuji v rodinné firmě, takže musím všechno skloubit. Také proto jsme se zatím domluvili na kratší období.

Autor Martin Kamenik
Nepřehlédněte
A-TÝM 29.5.2020

Příprava se musí oddřít, ví Šteiner. Co mu pomáhá při regeneraci?

David Šteiner nedávno oslavil své dvaadvacáté narozeniny, ale startů za Slavii už nasbíral téměř sto. V rozhovoru mluví mladý útočník o letní přípravě pod novým trenérem i o regeneraci během ...

Číst více
A-TÝM 27.5.2020

Jaroslav Bednář se bude připravovat se Slavií

V uplynulé sezoně sbíral v dresu Vrchlabí ve druhé lize více než dva body na zápas a s tímhle průměrem byl nejlepším hráčem celé soutěže. Jaroslav Bednář i ve svých třiačtyřiceti letech stále válí a ...

Číst více
A-TÝM 26.5.2020

Kluby Chance ligy navrhly podobu soutěže pro nový ročník

V úterý se v Praze uskutečnil aktiv Chance ligy, na němž zástupci devatenácti klubů schválili návrh podoby soutěže pro sezonu 2020/21. Ten bude předložen výkonnému výboru Českého hokeje, který ...

Číst více
MLÁDEŽ 25.5.2020

PANE TRENÉRE: Na draftu je pořádný frmol, přibližuje skaut Minnesoty Benýšek

K trénování ve Slavii se dostal před šesti lety, když s hokejem začínal jeho syn. Ladislav Benýšek (na fotce vlevo) započal svoji trenérskou kariéru s přípravkou, kterou v uplynulé sezoně dotáhl do ...

Číst více