Ladislav Blažek se stal prezidentem APK

23.01.2012, OH

Novým šéfem Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) byl na pondělní Valné hromadě ve Velké Bíteši zvolen obchodní ředitel a spolumajitel Slavie Praha Mgr. Ladislav Blažek, jenž byl dosud viceprezidentem APK. Jeho zvolení bylo jednohlasné. V čele organizace nahradil Ctibora Jecha z Liberce.

"Není jednoduché přebírat v této době takovou funkci, ale co tě nezabije, to tě posílí," cituje Blažka agentura Mediafax. Nejbližších cílů má hned několik. "Chci stabilizovat APK a důstojně dohrát extraligu. Prioritou je uzavření nové smlouvy se svazem a najít silného marketingového partnera od roku 2013," uvedl úspěšný manažer a bývalý skvělý brankář.

Místo Blažka se stal viceprezidentem Marek Chmiel zastupující třinecké Oceláře, dalšími členy představenstva zůstali šéf Bílých Tygrů Ctibor Jech, Karel Adamík ze Zlína a ředitel extraligy Stanislav Šulc.

V pondělí se ale ve Velké Bíteši nevolil jen nový prezident APK. Čtrnáct extraligových manažerů se zabývalo také zprávou komise, která jedná o nové smlouvě mezi kluby a Českým svazem ledního hokeje. Původní kontrakt APK vypověděla na konci minulého roku, jeho platnost vyprší 31. května. "Byly stanovené další postupy ohledně jednání s naším současným marketingovým partnerem BPA. Ve středu máme sezení ohledně další spolupráce," prozradil Blažek.