Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
15. dubna 2024

Lukáš Strnad podepsal novou smlouvu se Slavií!

Lukáš Strnad bude i nadále oblékat slávistický dres. Devatenáctiletý útočník má za sebou druhou sezonu v A-týmu, letos navíc pomohl juniorce v play-off k postupu do extraligy. Se Slavií se naopak loučí jeho vrstevník Tomáš Volevecký, který se rozhodl dát přednost jiné nabídce.

Strnad, který přišel do Edenu před čtyřmi lety z Kobry, debutoval za slávistický A-tým v sezoně 2022/23. V uplynulém ročníku nasbíral ve 39 zápasech 10 bodů za 4 góly a 6 asistencí.

Na závěr sezony pak pomohl juniorce k dominantním výsledkům ve vyřazovacích bojích a postupu do extraligy. S 19 body v 9 zápasech vévodil produktivitě play-off Ligy juniorů.

„Nabídka Slavie mi dávala největší smysl. Zůstanu doma v Praze a můžu se současně věnovat hokeji i škole,” říká Strnad a věří, že nadcházející ročník bude vydařenější jak z týmového, tak z osobního hlediska.

„Očekávám od sebe lepší výkony než v loňském roce. S týmem bych chtěl hrát ve vyšších patrech tabulky a dojít v play-off co nejdál. Přál bych si, aby hlavně chodilo hodně fanoušků a bavilo je to stejně jako nás!”

Po pěti letech se loučí gólman Volevecký

V Edenu naopak nebude pokračovat gólman Tomáš Volevecký, který se rozhodl dát přednost jiné nabídce. Od svého příchodu z České Lípy v roce 2019 strávil ve Slavii pět let, v nichž si zachytal za dorost, juniorku i A-tým.

V Chance lize odchytal celkem 27 utkání s úspěšností zákroků nad devadesát procent. S 23 zápasy v základní části byl letos nejvytěžovanějším slávistickým gólmanem, při svém prvním startu od začátku utkání dokonce vychytal čisté konto.

V závěru sezony skvěle vypomohl i juniorům. Přestože se k týmu připojil v roli brankářské dvojky, podporoval tým ze střídačky a navíc byl úspěšný i ve všech třech zápasech, do kterých nastoupil.

Děkujeme Tomášovi za jeho služby, které pro Slavii odvedl, a přejeme hodně štěstí v další kariéře i osobním životě.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
A-TÝM 17.5.2024

Slávisté půjdou v rámci letní přípravy i na led. Jaké je aktuální složení týmu?

Slávisté mají za sebou dva týdny letní přípravy, kádr A-týmu aktuálně čítá 35 jmen. S mužstvem se mimo jiné připravují i úspěšní junioři, kteří v uplynulé sezoně vybojovali postup do extraligy, z ...

Číst více
A-TÝM 16.5.2024

Posila realizačního týmu. Novým asistentem je Radek Hlavatý

Trenérský štáb pro novou sezonu rozšíří třiačtyřicetiletý Radek Hlavatý, který bude společně s Vojtěchem Šikem asistentem hlavního trenéra Aleše Tottera. Do Slavie přichází z Kladna, kde trénoval ...

Číst více
ROZHOVORY 15.5.2024

Obránce Veber: Chytit začátek sezony za pačesy, to by měl být náš nejbližší cíl

Václav Veber se vrací do prostředí, kde to sice zná, vzhledem k proměně kádru bude dle jeho slov ale zároveň nové. Se Slavií by chtěl uspět a ví, že dobrý start může být klíčový. „Abychom mohli hrát ...

Číst více
ROZHOVORY 14.5.2024

S Berym je těžké vyhrát slovní výměnu, směje se Kočí

Slávističtí fanoušci si Fabiena Kočího dobře pamatují ze série s Jihlavou v posledním play-off. Když se na ledě jiskřilo, byl u toho často právě jedenadvacetiletý obránce. „Snažil jsem se jít trochu ...

Číst více