13. listopad
Přerov Slavia
18:00
16. listopad
Slavia Chomutov
15:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
6. října 2019

Málek o riskantním manévru: Chtěl jsem dát gól!

Roste Slavii nová brankářská hvězda? Stále teprve osmnáctiletý Roman Málek se pomalu zabydluje v sešívaném brankovišti a fanoušky na utkání s Frýdkem-Místkem kromě dalšího skvělého výkonu potěšil ještě jedním momentem – když při soupeřově hře v šesti zkusil zamířit přes celé hřiště do odkryté klece!

Jak bys zhodnotil utkání s Frýdkem ze svého pohledu?
Byl to z naší strany ubojovaný zápas. Kluci makali, do každé třetiny jsme šli jako tým a ta bojovnost se nám vrátila ve třetí části. Dali jsme dva góly, pohlídali si to vzadu a dotáhli jsme to do vítězného konce.

Zejména ze začátku to vypadalo, že se nedokážete dostat do tempa, nemohl za to i například ten odložený zápas ve Vsetíně?
Je to možné, protože po tom tripu si myslím, že nějakou únavu cítíme všichni. Přeci jen jsme strávili sedm hodin v autobuse. Na druhou stranu jsme se z toho postupem času dokázali nějak vylízat a vyhrát.

Jak jsi tu prodlouženou cestu a odklad středečního utkání vůbec vnímal ty? Bylo ti to vyloženě nepříjemné, nebo jsi to bral spíš s humorem?
Mně to bylo tak nějak jedno. Koukal jsem na film, pak jsem si na chvíli lehnul, hráli jsme karty. Jak jsme dvě hodiny stáli na místě, tak jsme s klukama z nudy počítali auta, takže vlastně byla i docela sranda.

Ve třetí třetině zápasu proti Frýdku bylo vidět, že jste do toho šlápli, proběhlo něco v kabině?
Řekli jsme si, že chceme dát gól, abychom se něčím nakopli. To se povedlo hned zkraje třetiny a vlastně chvíli potom jsme hned dali další, díky čemuž jsme měli i větší klid a dokázali to vedení udržet až do konce.

Překvapil vás soupeř něčím, nebo jste přesně takové utkání očekávali?
Podle mě nás ničím nepřekvapil. Hrál dobrý, nepříjemný hokej, jejich útočníci byli nebezpeční před bránou a dobře clonili. Naštěstí jsme to ale zvládli.

Závěr zápasu byl hodně nervózní, na pár vteřin tam dokonce byla situace 6 na 3 ve váš neprospěch, to se nestává zas tak často...
Já jsem to určitě zažil několikrá v mládeži, úplně neobvyklé to není. Když vedete, druhý tým chce vyrovnat a je tam i nějaké vyloučení, tak si odvolají gólmana a je to.

„Na ledě se mi všichni snaží pomáhat. Výborně jsme si s klukama sedli jak na hřišti, tak mimo něj!“

Tu situaci jste nicméně zvládli a krátce po jejím skončení sis dovolil odvážný manévr, když jsi před napadajícími hráči pustil puk na led a pokusil ses vyhodit. Nebyl jsi v tu chvíli nervózní, abys to nezkazil?
Vůbec! Nahodili na mě puk a já měl v hlavě jen to, že je na druhé straně prázdná brána, takže jsem ani nevnímal to, jestli jsem v tu chvíli nervózní nebo ne. Chtěl jsem to prostě vyhodit, buď přímo na bránu, případně minimálně do středního pásma. Chtěl jsem dát gól, nebo se o to alespoň pokusit! (Na situaci se můžete podívat v sestřihu z utkání v čase 1:35)

V domácím prostředí jsi ve třech zápasech dostal jen tři góly, chytá se ti před vlastním publikem lépe, než na venkovních kluzištích?
Určitě je příjemné chytat doma, navíc před fanoušky, kteří každý zápas fandí a jsou skvělí, ale je mi jinak víceméně jedno, kde do té brány nastoupím. Pokaždé, když tam jdu, tak to prostě chci vychytat, což se mi zatím daří.

Máš před sebou pestrou směsici hráčů, od těch velmi zkušených až po tvé vrstevníky. Jak v téhle kombinaci probíhá nějaká komunikace, ať už zápasová, nebo třeba v kabině?
Všichni to jsou hrozně fajn kluci a myslím, že jsme si výborně sedli jak na hřišti, tak mimo něj. Na ledě se mi všichni snaží hodně pomáhat tím, že na mě mluví, já naopak mluvím na ně a vzájemně si takhle vyhovíme a rozumíme si. I mimo led se bavíme úplně normálně, jak starší tak mladší kluci jsou super a máme tady skvělou partu.

V pondělí jedete do Havířova, jak se na tenhle duel budete připravovat?
Určitě proběhne nějaká speciální příprava, bude nějaký rozbor na videu, koukneme na jejich přesilovky a podobně. Rozhodně tam jedeme s cílem vyhrát a přivézt domů tři body!

Autor Tomáš Pauček
Nepřehlédněte
A-TÝM 12.11.2019

Spolu mezi 8! Přijďte nás podpořit v důležitých zápasech

Slavii čeká po reprezentační přestávce pořádně ostrá jízda. V současném modelu soutěže si totiž už na začátku prosince osm nejlepších týmů zajistí postup minimálně do předkola play-off. Sešívaní se ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 11.11.2019

Slávisté v repre: Úspěch na Karjale, Málkův debut nebo Slavíčkův gól

Šestice hráčů Slavie oblékla v reprezentační přestávce dres českého národního týmu v různých věkových kategoriích, trenér Miloš Říha slavil se seniorskou reprezentací vítězství na finském turnaji ...

Číst více
A-TÝM 8.11.2019

Slávisté napodobovali kuriózní góly z NHL. Jak obstáli?

Jak to vypadá, když dostanou slávisté za úkol napodobit netradiční góly ze zámořské NHL? Pořádná kopa legrace, ale mezi nepovedenými pokusy se najdou i opravdu výstavní kousky. Ostatně posuďte sami.

Přehrát video
FANOUŠCI 6.11.2019

Veřejné bruslení v Edenu

Přijďte si zabruslit ve vybraných dnech v průběhu sezony do Edenu! Podívejte se na nejbližší vypsané termíny, o dalších budeme informovat vždy prostřednictvím našeho webu.

Číst více