OHLASY
2. února 2021

Málek zaskočil za zraněného parťáka: Připravuju se stejně, ať chytám nebo ne

O tom, že naskočí do branky, se dozvěděl až v průběhu rozbruslení, kdy se zranil Martin Michajlov. I tak byl Roman Málek na utkání připraven a podal dobrý výkon. „Snažil jsem se klukům pomoct vyhrát, což se nepovedlo, ale za bod jsme rádi,“ říká slávistický odchovanec.

Po vyrovnaném utkání jste prohráli s Jihlavou po prodloužení. Jak bys zápas zhodnotil?
Myslím si, že jsme odehráli slušné utkání. Kluci hráli dobře, čistili to přede mnou a vzadu mi hodně pomáhali. Mrzí mě, že nevyužili přesilovou hru pět na tři a pak ještě čtyři na tři v prodloužení. Byla to škoda, ale do dalšího průběhu sezony se z tohohle utkání můžeme jen poučit.

Odpovídalo dnešní střetnutí tomu, jak by to mohlo vypadat v play-off?
Podle mě určitě. Byl to super zápas z obou stran. Šance, oslabení i přesilovky, to všechno tam bylo, takže to můžeme brát jako play-off zápas.

Jak se přihodilo, že ses oproti původnímu plánu ocitl v brance?
Márty se bohužel zranil při rozbruslení a mně bylo řečeno, že jdu do brány, tak jsem šel a snažil jsem se pomoct klukům vyhrát. To se nepovedlo, ale za bod z dnešního utkání jsme rádi.

Ovlivnila tvůj výkon změna brankáře těsně před startem utkání?
Na každý zápas se připravuji stejně, nezáleží na tom, jestli chytám nebo ne, takže jsem byl připraven nastoupit.

Jaké to bylo, zachytat si po delší době?
Bylo to těžké, ale těšil jsem se na zápas, když jsem se to dozvěděl. Chtěl jsem podal co nejlepší výkon a pomoct klukům k výhře. Jsem rád, že jsem si mohl zase zachytat a užil jsem si to.

Nyní vás čekají tři utkání v pěti dnech. Jak náročný tenhle týden bude?
Bude to hodně náročný týden, ale jsme dobře připraveni, takže věřím, že to zvládneme a vyhrajeme co nejvíc zápasů.

Autor Matyáš Kainz
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.