Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
9. ledna 2020

Měli jsme na víc než na čtyři góly, smutnil po prohře Vrdlovec

Daniel Vrdlovec si v zápase proti Havířovu připsal branku na 2:3, bohužel, stejně jako hattrick Tomáše Šmerhy, i jeho gól přišel domácím vniveč. Sešívaní prohráli doma v Edenu proti Havířovu 4:6.

Dane, zápas nevyšel úplně podle vašich představ, jak bys ho zhodnotil?
Těžko se mi to hodnotí, pro nás velice těžké utkání, hlavně na naši psychiku, protože jsme prohrávali zkraje 0:3, poté jsme se dostali zpátky do tempa a poté teda soupeř zas odskočil. Celý zápas jsme doháněli a bohužel nám to nevyšlo.

V čem soupeř na ledě dominoval?
Jednoznačně v produktivitě. My se do šancí dostáváme také, ale nedokážeme je využít. Dnes jsme sice dali čtyři góly, ale troufnu si říci, že jsme měli na víc.

Podařilo se ti vstřelit jednu ze čtyř branek sešívaných, jak k této situaci došlo?
Hráli jsme přesilovou hru 5 na 3, která se nám moc nepovedla, málem jsme při ni inkasovali. Tomáš Šmerha mi to parádně poslal do předbrankového prostoru a já do toho jen plácl a byl z toho gól, který bohužel přišel vniveč.

Sešívaní si připisují čtvrtou porážku v řadě, jak moc tato bilance mrzí?
Mrzí to strašně moc, protože mi nepřijde, že bychom byli horším týmem v zápasech, bohužel jsme v koncovkách trochu platoničtí a málo důrazní v brankovišti.

Tomáš Šmerha si v tomto duelu připsal hattrick, jak bys zhodnotil jeho výkony v probíhající sezóně?
Šmerhyč hraje dlouhodobě výborně, lepí mu to, střílí a dostává se do vyložených šancí. Pro něj zatím úžasná sezóna a já mu jen přeji, aby mu to vydrželo co nejdéle a doufám, že na jeho výkony navážeme i my ostatní, ať se můžeme radovat z výher.

„Celý zápas jsme dotahovali a nevyšlo nám to“
Smutnil Daniel Vrdlovec po prohře

Třetí třetina byla z pohledu výkonů Slavie asi nejlepší, jak to?
Vlétli jsme do té třetiny s vědomím, že nemáme co ztratit a určitě jsme se chtěli dotáhnout. Relativně se nám to i podařilo a soupeře jsme dotáhli na rozdíl jediné branky, ale pak jsme inkasovali znova. Celý zápas jsme dotahovali a nevyšlo nám to.

Konec utkání byl trošku přiostřený...
Ani mi to moc nepřišlo, bylo to jako každé utkání, všechny týmy chtějí vyhrát a protlačit se do top šestky, takže to musí být občas ostřejší, ale nepřišlo mi, že by to bylo nějakým způsobem zákeřné.

V dalším důležitém utkání vás čeká silný Vsetín, jak se na tento duel připravit?
Musíme prohru proti Havířovu pustit úplně z hlavy, zapomenout na naši šňůru proher a zkusit to na Vsetíně zlomit.

Autor Filip Nochta
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 27.3.2020

Přišlo mi, že brána je strašně malá, vzpomíná Málek na mistrovskou sezonu

Už tomu bude pět let, co naposledy profesionálně chytal. Během své kariéry zažil mnoho úspěchů a zařadil se mezi nejlepší maskované muže v české extralize. Dlouholetý slávistický gólman a současný ...

Číst více
A-TÝM 26.3.2020

Postup přes Spartu i vítězné finále 2003. ČT odvysílá historické zápasy Slavie

Česká televize odvysílá v nejbližších dnech v rámci pořadu Archiv Z i několik zásadních momentů novodobé slávistické historie. To nejzajímavější čeká fanoušky ve čtvrtek a v pátek, kdy budou na ČT ...

Číst více
A-TÝM 25.3.2020

TOP 10 momentů: Charitativní počiny, pocta Kadlecovi nebo Novákova jubilea

Sešívaná sezona skončila předčasně. Hokejový ročník 2019/2020 přesto přinesl spoustu zajímavých momentů a výjimečných událostí. Petr Kadlec se za neocenitelné služby pro klub dočkal vyvěšení svého ...

Číst více
A-TÝM 23.3.2020

Střelec Šmerha o sezoně: Nejlepší parta, co jsem zažil

V uplynulé sezoně střílel jednu branku za druhou a dlouho bojoval o korunu pro krále střelců i kanadského bodování. Na vrchol sice nakonec nedosáhl, přesto prožil Tomáš Šmerha hodně povedenou sezonu. ...

Číst více