1. prosinec
Jihlava Slavia
16:00
3. prosinec
Slavia Třebíč
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
11. března 2020

Měli jsme tlak, ale chybí nám poslední krok, ví Bílek

Ani napodruhé to nevyšlo. Slavia byla ve druhém předkole proti Třebíči aktivnějším týmem, svého soupeře přestřílela a dostala se do vedení 2:0. Hosté ale utkání otočili a nakonec vyhráli 3:2. „Celý zápas jsme měli tlak, ale prostě nám to tam nepadá,“ říkal po duelu útočník Vítězslav Bílek.

Byli jste po velké části utkání aktivnější, dostali jste se do vedení 2:0, ale Třebíč nakonec skóre otočila. Co se stalo?

Asi jsme to zase měli v hlavách, prohráli jsme desetkrát v řadě. Nemůžeme se toho zbavit. Přitom o tom pořád mluvíme. Nemůžu říct, že něco odflákneme, jdeme do toho naplno, ale štěstí při nás moc není. Třebíč to hraje v klidu, všechno se jim tam odráží a my se necháváme zbytečně vylučovat.

Během dne se řešilo, zda se vůbec bude hrát, popřípadě zda s diváky, nebo bez nich. Jak jste se na zápas z tohoto hlediska připravovali?

Na tohle jsme se nemohli spoléhat. My tu máme práci. Je to pro nás nejdůležitější část sezony. Když už jsme sem došli, tak chceme, aby to nějak vypadalo. Připravili jsme se na to na sto procent. Troufám si říct, že celý zápas jsme je tlačili, ale prostě nám to tam nepadá, jak bychom potřebovali. Beru to i na sebe, mám teď smůlu v zakončení. Ale věřím, že série nekončí a že to, co oni předvedli tady, můžeme my předvést u nich.

V první třetině jsi jel po faulu na Tomáše Šmerhu trestné střílení, bohužel bez úspěchu. Skočil ti těsně před zakončením puk?

Chtěl jsem si ho připravit na střelu, ale v rozhodující chvíli se mi postavil. Ale nemůžu se na to vymlouvat, prostě mi to nevyšlo.

„Ten sport pak postrádá veškerý náboj, to nedělá sport sportem.“
Vítězslav Bílek o možnosti, že by se play-off hrálo bez diváků

Třebíč pak ve třetí třetině srovnala a dvěma góly v přesilovce skóre otočila. Vyloučení tedy znovu rozhodovala o osudu utkání, že?

Určitě. My si říkáme, že nemůžeme faulovat, protože nejsme zas tak obranářský tým. Když se necháme vyloučit, tak je to pro nás vždy trestuhodné. Sráží nás to na kolena. Musíme si z toho vzít ponaučení a v Třebíči hrát zodpovědněji tak, aby oni faulovali nás, ne my je.

Dneska jste nastupovali v proházených útočných trojicích. Při hře 5 na 5 jste vypadali mnohem lépe než včera. Měla změna ten kýžený efekt?

Trenér to zkusil prohodit, aby nám dodal nový impulz. Něco se musí zkusit, protože tady není na co čekat, a tak to proházel. Myslím si, že to dostalo nový náboj, mělo to trošku větší šmrnc. Ale prostě nám chybí poslední krok.

V závěru utkání jste měli k dispozici přesilovou hru 5 na 3. Proč vám nevyšla?

Máme něco nacvičovaného, tak jsme to tam chtěli sehrát. Střely jsme tam měli, ale nevyšlo to.

V pátek je v plánu třetí utkání, v němž budete muset zvítězit. Jak se na něj přichystat?

Připravíme se na něj jako na každý zápas, teď už jde úplně o všechno. Buď nám skončení sezóna, nebo se porveme dál. Zkusíme to a snad se stane zázrak.

Člověk to samozřejmě neovlivní, ale řešíte, že by ta sezóna mohla také předčasně skončit

V kabině o tom mluvíme, ale jsou to jen slova do prostoru. Může to nastat, ale my se musíme chovat tak, že se to neděje a že se bude hrát.

Dovedeš si představit, že by se hrálo prvoligové play off bez diváků?

Je to šílený. Ten sport pak postrádá veškerý náboj, to nedělá sport sportem. Lidé nás na utkání povzbuzují a dělají atmosféru, aby mělo větší drajv. Tohle je ale šílený.

Autor Šimon Rogner
Nepřehlédněte
A-TÝM 24.11.2020

Za necelý týden zpátky do zápasového tempa. Jsme v plné síle, hlásí Kuťák

Už za necelý týden se hokejisté Slavie vrátí do hry, v úterý je čeká zápas na ledě Jihlavy. Restartu se už nemůže dočkat ani útočník Filip Kuťák, který je s pěti body čtvrtým nejproduktivnějším ...

Číst více
HISTORIE KLUBU 24.11.2020

120 let nejstaršího klubu: Na Slavii jsem profesně vyrostl, říká bývalý trenér a manažer Herstus

S hokejem začínal Tomáš Herstus ve Spartě, později hrál i za 1. ČLTK Praha, ale přesto se nakonec nesmazatelně zapsal do sešívané historie. V 70. letech v ní působil jako hráč, pak se v roce 1990 ...

Číst více
HISTORIE KLUBU 22.11.2020

120 zajímavostí nejstaršího klubu: První milníky klubové historie

Slavia si v letošní sezoně připomíná 120 let od svého založení. Během nich zažila triumfy i neúspěchy, prošlo jí mnoho hráčů, trenérů a funkcionářů a ovlivnila životy několika generací fanoušků. ...

Číst více
FANOUŠCI 20.11.2020

Právě vyšla povinná četba každého slávisty!

Nová knížka 120 LET NEJSTARŠÍHO KLUBU určitě ozdobí i tvojí knihovnu! Doba nepřeje cestování ani vysedávání na tribuně nebo v baru, tak si sedni doma pod lampu a vydej se do historie Slavie.

Číst více