13. srpen
VSTUPENKY
A-TÝM
2. srpna 2020

Motivuje mě vidět starší kluky, jak pracují, říká Holý. Ve Slavii bojuje o místo

Obránce Ondřej Holý odehrál v uplynulé sezoně devět zápasů za slávistickou juniorku, většinu ročníku však strávil v seniorském hokeji. Do něj vkročil v dresu Příbrami a Nové Paky, které působí ve 2. lize.

Účastnil ses přípravy s A-týmem Slavie, jaká to pro tebe byla zkušenost trénovat ve větším zápřahu a po boku zvučných jmen?
Přípravu s A-týmem na sezonu už jsem absolvoval loni, ale nakonec jsem se neprobojoval sestavy. Musím ale říct, že je pro mě nesmírně motivující vidět vedle starší kluky, jak vedle mě tvrdě pracují. Tím, že jsem přípravu absolvoval už loni, to pro mě nebyl už takový rozdíl. Suché tréninky se obecně moc neliší, ale každý trenér má něco svého, co si do nich přidá. Letos byla výhoda, že na nás dohlížel kondiční trenér Ondra, který nás u cviků kontroloval. Šlo hlavně o to, abychom cvik správně dělali a neničili si tělo. Navíc přidal nějaké nové cviky, což bylo pro nás takovým zpestřením.

V loňské sezoně jsi začal sbírat zkušenosti v mužské soutěži, konkrétně ve 2. lize v dresu Příbrami a Nové Paky. Co ti tahle změna dala?
Byl to krok k seniorskému hokeji, což je o úroveň výš nad juniorským. V seniorském hokeji se hraje víc hlavou, zároveň je i víc silový. Oproti juniorskému není tak poblázněný, dost se soustředí na taktiku a musím říct, že ačkoliv to byla až druhá liga, tak jsem udělal krok výš. Jsem rád, že jsem si vyzkoušel dospělý hokej.

Mnohými bývá považována právě tahle fáze přechodu do dospělého hokeje za klíčový moment. Souhlasíš?
Určitě, je to o síle a o tom, že hráč se tomu všemu musí přizpůsobit. Zároveň tam už hrají i o dost starší kluci, než jsme my, takže se jim my mladší hráči musíme dorovnat, ne-li je převyšovat. Určitě je to rozdílový krok.

„Oproti juniorskému není tak poblázněný, dost se soustředí na taktiku.“
Ondřej Holý o srovnání seniorského a juniorského hokeje

Změnil se po zkušenosti mezi muži tvůj herní styl?
Myslím si, že ne, stále hraju svůj stejný styl. Rozdíl je v tom, že teď u toho všeho musím víc přemýšlet.

V Nové Pace jsi hrál po boku dalších mladých hráčů ze Slavie, promítlo se to nějak do hry?
V juniorce jsme spolu s klukama hráli často, v Nové Pace jsme spolu v lajně moc nebývali, ale myslím, že když jsme se na ledě sešli, tak bylo znát, že spolu už nějakou dobu hrajeme. Přece jen jsme do Nové Paky nejezdili na tréninky každý den, ale jen na předzápasové. S klukama spolu hrajeme už od mládí, takže už nějak vím, jak hrají, kam do jaké pozice puk potřebují dostat.

Další sezóna je za rohem, příprava je však přerušená, bude to pro Slavii komplikace v další sezoně?
Určitě bude záležet na tom, na jak dlouho bude příprava přerušená. Já doufám, že jen na kratší dobu, abychom se do toho mohli dostat. Samozřejmě jestli to bude na delší dobu, tak to bude komplikace pro všechny, protože se to bude promítat i v ostatních klubech. Až budeme moct zpátky na led do přípravy, tak budeme makat na maximum, abychom se do toho znovu dostali. A zároveň doufám, že v další sezoně se vládní opatření co nejméně dotknou fanoušků, aby nás i nadále mohli chodit podporovat na zimák.

Co ty a další sezona? Probojovat se do kádru Slavie je obtížný úkol, tobě ale může pomoct dávka odehraných zápasů mezi muži.
Ve Slavii je velká konkurence, ale udělám maximum pro to, abych se probojoval do týmu. Budu čekat na svoji příležitost.

Autor Michael Schuster
A-TÝM 6.8.2020

Představujeme naši novou vizuální identitu!

U příležitosti 120. výročí od založení klubu mění Slavia svoji vizuální identitu. Do nadcházející sezony vstoupíme s novou tváří, jejíž základem je logo odkazující na tradiční slávistické hodnoty.

ROZHOVORY 5.8.2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. ...

ZPRÁVY Z KLUBU 5.8.2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

ZPRÁVY Z KLUBU 4.8.2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.