Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
13. února 2020

Musíme dřít a makat od začátku, burcuje Všetečka

Slávisté naskočili do utkání po osmi výhrách v řadě, ale proti lídrovi tabulky jejich série skončila a po více než měsíci ochutili hořkost porážky. Jeden z gólů domácích vstřelil navrátilec do sestavy Robin Všetečka, který nastoupil v lajně s Šimonem Jelínkem a Jiřím Doležalem.

Robine, máte za sebou těžké utkání proti Českým Budějovicím, které jste nezvládli a prohráli 3:6, jak bys ho zhodnotil?
První třetina nám nevyšla úplně dle našich představ, druhá se nám již trochu povedla a povedlo se nám dokonce ze začátku třetiny i skórovat a převrátit zápas na naši stranu, poté dali tři góly a ve třetí části si utkání již jenom kontrolovali.

Podařilo se ti vstřelit gól na 3:4, jak ho popsat?
Máme už dlouhou dobu z tréninku nacvičený jeden signál, že centr vyhraje buly, kterou následně posílá dozadu, bek shodí na Ondrase, ten to potom přihrávkou pošle na Šmerhyče a já jsem sjel ze shora, a poslal puk po jeho přihrávce do prázdné branky. Naštěstí to vyšlo.

Pro sešívané končí jejich osmi zápasová neporazitelnost, jak vás to mrzí?
Určitě to mrzí, ale myslím si, že je to na jednu stranu pro nás i dobré, že spadneme zas dolu a musíme začít dřít a makat od začátku a začít se připravovat na další těžká utkání.

V zápase si nastoupil po boku nové posily Šimona Jelínka, jak jste si sedli?
Šimona znám již delší dobu z reprezentace a podle mě si na ledě umíme docela vyhovět, jelikož jsme typově podobní hráči. Pak jsme v lajně měli ještě Ďolíka, ten maká na naší černé práci a docela jsme si jako lajna sedli.

Na ledě bylo po celé utkání docela dusno, čím si to vysvětlit?
Tenhle zápas bývá vždy vyhrocený, Budějovice hrají na špici a my se je snažíme okrást o body. Také tady určitě faktor to, že se hraje nadstavba, ve které jsou tyto emoce úplně normální a patří to k tomu.

V zápase se vám na chvíli povedlo převrátit výsledek na vaši stranu, co se pak stalo?
Největší roli v tom hrají naše chyby, které soupeř dokázal nekompromisně proměnit, ale hra se mi docela líbila a myslím, že jsme měli i šanci v utkání zvítězit. Škoda těch zbytečných gólů ve druhé třetině.

Další utkání odehrajete proti silnému Přerovu, jak se na něj připravit?
Musíme makat, co nejvíce a zapomenout na naši porážku. Určitě nás nečeká jednoduché utkání.

Autor Filip Nochta
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 9.4.2020

Chci, abychom kontrolovali hru a hráli na puku, naznačuje Martin Štrba

Vyznává ofenzivní styl a ani se Slavií nechce hrát defenzivně. To jsou jedna z prvních slov nového trenéra Martina Štrby po příchodu do Edenu. „Jsem rád, že jsem se i v téhle těžké době takhle brzy ...

Číst více
A-TÝM 8.4.2020

Slavii povede Martin Štrba. Asistentem bude Jiří Doležal, u gólmanů zůstává Roman Málek

Novým trenérem sešívaných hokejistů se stal Martin Štrba. Čtyřiačtyřicetiletý kouč vedl naposledy v Chance lize Chomutov, předtím působil jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde zároveň ...

Číst více
MLÁDEŽ 7.4.2020

Mladí slávisté trénují doma, vymysleli i netradiční video

Sešívaná mládež nezahálí ani v době karantény a připravuje se na novou hokejovou sezonu. Druháci a třeťáci připravili společně se svými trenéry zajímavé video. Mrkněte na něj v článku.

Číst více
A-TÝM 7.4.2020

Slavia ladí podobu kádru pro nadcházející sezonu

Přestože mimořádná opatření nedovolila dohrát play-off Chance ligy ani uspořádat některé posezonní aktivity, přípravy na nadcházející ročník jsou v plném proudu. Intenzivně se pracuje samozřejmě i na ...

Číst více