22. leden
Litoměřice Slavia
17:30
25. leden
Chomutov Slavia
16:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
7. srpna 2019

Musíme se vyvarovat individuálních chyb, smutnil po derby Doležal

Tak jako každý rok, i letos se v rámci přípravných zápasů uskutečnilo derby pražských „S“. Zatímco v předchozích třech letech vyválčili slávisté vždy remízu a padli až v nadstavbě, letos sparťané dominovali a v silné sestavě vyhráli jasně 5:0. „Zápas se zlomil po našich individuálních chybách,“ smutnil po zápase zkušený útočník a asistent kapitána Jirka Doležal.

Jirko, jak bys přípravné utkání proti Spartě zhodnotil?
Samozřejmě pro nás velmi obtížný zápas, jeden z prvních, a hlavně proti extraligovému a velmi kvalitnímu soupeři. Snažili jsme se co nejdéle držet bez obdržené branky, což se úplně nepovedlo, ale zápas je za námi a nedá se bohužel už nic dělat.

Máš za sebou celou řadu zápasů proti Spartě, jak jsi prožíval tenhle poslední?
Člověk to prožívá už trochu jinak, protože dříve jsme jim byli rovnocenným soupeřem, dost často jsme i vyhrávali, proto to člověka i štve, že se dostane do té situace, že by chtěl vyhrát, ale bohužel to nejde.

Jiří Doležal

  • Odchovanec Slavie
  • Narozen: 8.7.1985
  • Extraligový titul se Slávií
  • 569 odehraných zápasů v ELH
  • 438 odehraných zápasů v sešívaném

Zápasy proti Spartě bývají dosti emotivní, jak tedy mrzí porážka?
Samozřejmě každá porážka mrzí, ale ta v derby mrzí asi nejvíce.

Kde se zápas přelomil na soupeřovu stranu?
Myslím si, že zápas se zlomil po našich individuálních chybách, prostě docházelo dost často k přečíslení, kde to na konci dávali do prázdné brány. Tomuto se musíme co nejvíce vyvarovat i do začátku naší soutěže, jinak budeme i tam potrestáni.

Na derby dorazilo přes 6 tisíc lidí, jak jsi to vnímal?
Je super, že i takhle během té přípravy se to derby drží, protože je to opravdu pěkné, vždycky to bylo nejlepší utkání, které jsem hrál. Derby pro nás bylo vždy nejvíc, takže je dobré, že si to stále drží takové jméno.

Loni s námi měli co dělat

Překvapilo tě, že Sparta nasadila skoro svojí finální soupisku?
Ani ne, protože loni s námi měli co dělat, takže podle mě se báli, aby to nedopadlo podobně, protože vždy, když s námi hráli vyrovnaně, tak ta sezóna z jejich strany nebyla taková. Letos to ale nenechali na lehkou váhu.

Jiří Doležal na buly proti Spartě (r. 2015)

Bývají přípravy na derby jiná než na ostatní zápasy?
Připravovali jsme se asi úplně normálně a stejně jako na každé jiné utkání, protože je to přece jen pořád příprava. Samozřejmě jsme ale chtěli uspět.

V pátek vás čeká přípravné utkání proti Pavlodaru, jak se na něj připravit a co změnit?
Musíme se určitě vyvarovat těch našich individuálních chyb. Určitě na to přijde v kabině řeč a zapracujeme na tom, abychom už tyto chyby nedělali a doufáme konečně ve výhru.

Autor Filip Nochta
Nepřehlédněte
A-TÝM 21.1.2020

Pro body na sever! Natáhne rozjetá Slavia šňůru výher?

Ve druhé části soutěže poprvé na sever Čech. Slavia se ve 14. kole skupiny o pořadí play-off vydá do Litoměřic, kde bude bojovat o další body do tabulky pravdy. Zatímco se slávisté vezou na ...

Číst více
MLÁDEŽ 20.1.2020

Představujeme nejlepší mladé hráče za listopad 2019

Vzhledem k programu mládežnických týmů v průběhu prosince došlo k vyhlášení nejlepších hráčů za listopad až v průběhu ledna. Vítěze v kategoriích 2.-9. třída vám nyní představujeme v krátkých ...

Číst více
MLÁDEŽ 20.1.2020

Nejlepší mládežníci se chystají za Červenkou do Švýcarska

Slavia již zná všechny vítěze dlouhodobé soutěže pro hráče mládežnických kategorií od dorostu po 5. třídu, kteří pojedou na konci ledna na výlet do Rapperswilu za Romanem Červenkou. Mladí slávisté ...

Číst více
OHLASY 19.1.2020

Proti Přerovu jsme dominovali v bruslení, říká obránce Veber

Mladý obránce Václav Veber si odbyl svůj debut za sešívané již proti Českým Budějovicím, ale v zápase proti Přerovu se poprvé představil před domácími fanoušky. Přestože do zápasu nastoupil jako ...

Číst více