6. prosinec
Vsetín Slavia
17:00
9. prosinec
Slavia Přerov
15:00
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
9. srpna 2022

Můžeme být hrdí na náš výkon, hodnotí Houška pražské derby

Dvaadvacetiletý útočník Vladislav Houška je ve Slavii na zkoušce, už ve svém prvním zápase ale dokázal skórovat. Parádní gólovou akcí nastartoval sešívané ve druhé třetině derby proti Spartě. „Můžeme být hrdí na to, jaký výkon jsme předvedli,“ říká po utkání, v němž Slavia padla až v závěru.

Ve svém prvním oficiálním přípravném zápase po návratu do Slavie jsi měl několik pěkných akcí, ve druhé třetině jsi dokonce i skóroval. Jak sis utkání užil?
Užil jsem si to neskutečně, a to hlavně z jednoho jediného důvodu. Jsem zpátky doma, zpátky s kluky, se kterými jsem vyrůstal odmalička, a to je pro mě hlavní, proč jsem tady na Slavii. Kdyby tady nebyli, tak vůbec nevím, jak by se všechno vyvíjelo dál.

Letošní derby i přes vyrovnaný průběh nakonec výsledkově nevyšlo a Sparta přebírá pomyslný klíč od Prahy. Kde bys hledal příčiny těsné porážky?
Příčiny bych hledal v přesnosti a v tom, že kluci hrají z nějakého důvodu o ligu výš. To se ukázalo, ale my můžeme být hrdí na to, jaký výkon jsme předvedli. Prohrát 2:3 s týmem, který hrál loni finále play-off, není vůbec špatné.

Pro oba týmy bylo tohle utkání první přípravné, i přesto se hrálo v dobrém tempu a chvílemi se objevily emoce. Bylo to také tím, že jste hráli právě derby se Spartou, a ne s jiným soupeřem?
Myslím si, že tam žádné emoce nebyly. Šlo o přátelské utkání a nebylo to ani příliš vyhrocené. Paradoxně jediný, komu se něco stalo, jsem byl já a naštěstí to není nic vážného. Nikomu se nic nestalo a užili jsme si skvělý zápas. Přišlo hodně lidí a hodnotil bych to opravdu pozitivně.

V první třetině jste hráli čtyřminutovou přesilovou hru a měli několik šancí, gól to však nepřineslo. Co chybělo, abyste se v ní prosadili?
Byl jsem ošetřován a neviděl jsem to, ale Růža mi říkal, že dali tyčku a měli i další šance. To už jsou detaily, kdy schází štěstí k tomu, aby padnul gól.

Po vašem vyrovnání si Sparta vytvořila velký tlak, jemuž jste dlouho úspěšně čelili, nakonec jste ovšem inkasovali třetí a rozhodující branku. Projevila se v téhle pasáži individuální kvalita hráčů soupeře?
To zakončení bylo precizní, bravurní a s chladnou hlavou. Takže ano, individuální kvalita se tady projevila.

Jaká bys našel na utkání pozitiva, na kterých můžete do budoucna stavět?
Našel bych jich strašně moc. Začíná to dobrou partou na střídačce, podporujeme se, i když prohráváme. Odehráli jsme vyrovnané utkání se Spartou, prosadili jsme se individuálně, nahráli jsme si a mělo to kvalitu. Máme sílu a dokázali jsme si, že jsme s nimi byli schopní bruslit. Pozitiv je určitě daleko více než negativ. Jediná negativní věc je to, že jsme prohráli.

Autor Matyáš Kainz
Nepřehlédněte
OHLASY 3.12.2023

Havrda po výhře: Byla vidět síla týmu. Za první půlkou sezony chceme udělat tlustou čáru

Slavia po dvou porážkách zabrala a do druhé poloviny základní části vstoupila vítězně. Gólem k tomu v utkání s Litoměřicemi přispěl i Maxim Havrda. „Prostě jsem to zkusil a naštěstí to tam padlo,“ ...

Číst více
A-TÝM 2.12.2023

Mikulášská autogramiáda hráčů a trenérů v obchodním centru VIVO! Hostivař

V úterý 5. prosince se uskuteční tradiční předvánoční autogramiáda hráčů a trenérů HC Slavia Praha. Přijďte si pro fotku se svým oblíbeným hráčem nebo pro podpis do obchodního centra VIVO! Hostivař. ...

Číst více
OHLASY - VIDEO 2.12.2023

Zasloužený obrat, hodnotí Křepelka výhru s Litoměřicemi

Druhý gól během čtyř zápasů dal v sobotním duelu s Litoměřicemi Karel Křepelka. A trefa dvacetiletého obránce byla nakonec vítězná. „Konec první třetiny a druhá třetina od nás byly výborné a ...

Přehrát video
ZÁPASY 2.12.2023

Sešívaní berou tři body. Po obratu porazili Litoměřice

Na led pražské Slavie dorazily první prosincový víkend Litoměřice. Náskok Stadionu sešívaní ještě v první třetině smazali a vedení po zbytek zápasu udrželi. Pražané tak třetí tým tabulky porazili ...

Číst více