Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
19. března 2021

Nebyl to povedený zápas, vstup do série by měl být jiný, ví Daniel Kružík

Sešívaní odcestovali do nedalekého Kladna, kde je čekal první zápas čtvrtfinálové série proti Rytířům. Kladno v zápase dominovalo a nakonec dokráčelo k výhře 3:1. Speciální sérii hraje slávistický útočník Daniel Kružík, který na Kladně prožil velkou část své kariéry.

Dane, první čtvrtfinálový souboj proti Kladnu vám bohužel nevyšel, jak bys zápas zhodnotil?
Měli jsme nějaký plán, se kterým jsme šli do zápasu. Bohužel mi přišlo, že jsme ho začali praktikovat až od poloviny utkání a určitě to od nás nebyl povedený zápas. Vstup do celé série měl být rozhodně jiný. Nějakou vinu na tom možná nese i unavenost ze série s Třebíčí, ale to je play-off, a tom to je. Nezbývá nám nic jiného než se zaměřit a pořádně připravit na další utkání.

Hráli jste několik přesilových her, které sice vypadaly slibně, ale gólem neskončily. Co chybělo?
Příště se musíme rozhodně zaměřit více na střelbu. Všichni v kabině jsme se shodli, že jsme zbytečně moc kombinovali. Takže chybělo zjednodušení kombinací a více střelby, přesilové hry budou v této sérii klíčové a my je musíme proměňovat.

Pro tebe osobně to musí být obzvlášť speciální série. Na Kladně jsi s hokejem začínal a dlouhou dobu oblékal rytířský dres…
Všechny zápasy proti Kladnu vnímám speciálně, hokejově jsem zde vyrostl a hodně kluků znám. Toto je play-off, zvítězí ten, kdo více chce a dře. Některé zápasy bolí, ale tohle je vrchol sezóny, kvůli kterému celou základní část jedeme na 100 %.

Zmínil jsi, že Kladno dobře znáš. Cítil jsi v zápase nějaký tlak?
Necítil, snažím se na toto nemyslet a hrát, jak nejlépe dovedu, ať proti mně stojí kdokoliv. Pro mě je nejdůležitější odehrát dobré utkání a pomoci týmu k vítězství.

„Dřeli jsme proti Třebíči a budeme dřít dál.“
Daniel Kružík po prvním čtvrtfinálovém klání s Rytíři

Říká se, že zápasy play-off jsou na úplně jiné úrovni než zápasy základní části. Potvrdil to dnešní zápas?
Určitě! Jak jsem již řekl, toto je vrchol sezóny, pro který to všichni hrajeme. Jako všichni v play-off, tak i my jdeme do všech zápasů naplno. Dřeli jsme proti Třebíči a budeme dřít dál.

Kladno vás rozhodně, co se týká fyzické hry, nešetřilo. Vyhovuje ti takový styl?
Taková hra k těmto důležitým zápasům patří. Kladno má mnoho silových a fyzicky vybavených obránců, kteří se své tělo nebojí použít. My nemáme tolik urostlých hráčů, což je pro Kladno výhoda. Musíme se s tím ale poprat, a naopak naši hbitost využít a dovést sérii do vítězného konce.

V sobotu vás čeká odveta, co změnit a jak se připravit?
To si musíme říct ráno, podíváme se na video a soupeře důkladně rozebereme. Budeme se snažit připravit lépe než dnes a zápas vyhrát.

Autor Filip Nochta
Nepřehlédněte
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

Číst více
A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

Číst více
A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

Číst více
A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.

Číst více