8. srpen
Slavia Kolín
17:30
15. srpen
Sokolov Slavia
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
27. března 2023

Nejproduktivnější hráč uplynulé sezony zůstává v Edenu!

Slavia si pojistila služby svého nejproduktivnějšího hráče z ročníku 2022/23. Lukáš Žejdl se dohodl s klubem na nové smlouvě a bude i nadále hájit červenobílé barvy.

„Lukáš je od svého příchodu zpět do Edenu jedním z našich klíčových hráčů, navíc je to slávista s dlouhodobým vztahem k našemu klubu. Jsme rádi, že jsme se společně domluvili na pokračování a věříme, že naváže na výkony z poslední sezony a bude jedním z týmových lídrů,” říká sportovní manažer Jaroslav Bednář.

„I když jsem přemýšlel, že bych šel ještě někam ven a měl jsem i nějaké nabídky, rozhodl jsem se spojit svoji budoucnost se Slavií. Hlavně proto, že pan trenér Tvrzník přinesl vizi, o které si myslím, že je správná. A nechtělo se mi nikam jinam i kvůli tomu, že tady mám dceru,” přibližuje Lukáš Žejdl

Jedenatřicetiletý útočník má za sebou poměrně produktivní sezonu, v níž se 36 body ovládl týmové kanadské bodování a s 22 góly byl dokonce čtvrtým nejlepším střelcem soutěže. Dlouho to však tak nevypadalo. Zatímco po prvních 25 zápasech sezony měl na svém kontě pouze 11 bodů, v dalších 25 utkáních sbíral přesně bod na zápas.

„Rozhodl jsem se spojit svoji budoucnost se Slavií. Trenér Tvrzník přinesl vizi, o které si myslím, že je správná.“
Lukáš Žejdl o podpisu smlouvy

„V určité části sezony jsem věděl, že nehraju dobře a že si zasloužím posadit, ale Slavia mě podržela a za to jsem trenérům i vedení vděčný. Jednu chvíli jsem byl dokonce ochotný i skončit, ale dá se říct, že pan Tvrzník mi zachránil kariéru. Jsem rád, že jsem to pak mohl splácet těmi góly, bohužel jsme ale nakonec nedošli moc daleko. Každopádně z osobního hlediska jsem se utvrdil v tom, že na to mám, když jsem v pohodě v hlavě,” přiznává otevřeně.

Po skončení sezony se snaží zůstávat ve formě, aby mohl navázat na druhou polovinu té minulé. „Připravuju se teď sám, udržuju se v posilovně, což mě docela i baví, a zároveň pomáhám na Slavii se čtvrtou třídou. V dubnu mě pak čeká týdenní dovolená, stěhování a na začátku května začneme s týmovou letní přípravou,” přibližuje svůj aktuální program a nejbližší plány.

Žejdl je mosteckým odchovancem, s profesionálním hokejem ale začínal v Edenu. V extralize si zahrál také za Třinec, Mladou Boleslav, Hradec Králové či Litvínov. Do Slavie se vrátil před sezonou 2021/22 a nyní ho čeká již třetí prvoligová sezona, v níž by se mohl přiblížit metě tří set soutěžních zápasů v klubu – zatím jich má na svém kontě 240.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 30.5.2023

Chci si zahrát v prosinci na mistrovství světa, hlásí Lukáš Strnad

Sbírat další zkušenosti, podávat dobré výkony a vybojovat si účast na juniorském světovém šampionátu, to jsou cíle Lukáše Strnada pro nadcházející sezonu. „Byl by to největší úspěch v mojí kariéře,” ...

Číst více
ROZHOVORY 28.5.2023

Poprvé mimo Moravu? Změna, ale moc se těším, říká Jenáček. Cílem je postup

Nový trenér slávistických juniorů Luboš Jenáček se po více než patnácti letech trénování na Valašsku přesouvá do Prahy, angažmá ve Slavii dokonce upřednostnil před extraligou mužů na Slovensku. V ...

Číst více
A-TÝM 25.5.2023

Přípravná utkání: Do Edenu přijede Kladno, generálka v Mladé Boleslavi

Slavia má před startem Chance ligy devět potvrzených přípravných utkání. Vedle extraligových a prvoligových týmů vyzvou sešívaní také Letňany.

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 22.5.2023

Permice na sezonu 2023/24 v prodeji! Benefity pro každého

Až 30% sleva oproti běžnému nákupu vstupenek, stálé místo na stadionu nebo šála jako dárek. To jsou výhody pro vás, naše nejvěrnější fanoušky, při nákupu permanentky. Pokud to stihnete do 30. června, ...

Číst více