22. únor
Slavia Havířov
17:00
26. únor
Vsetín Slavia
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
26. září 2016

Největší slabina? Koncovka a individuální chyby, ví Mikulík

Poslední Most měl být pro slávisty lahůdkou, kterou by si spravili chuť po prohře v Třebíči. První dvacetiminutovka opravdu naznačovala, že si domácí dokráčí pro tři body. Most si nevypracoval žádnou šanci. Pak ale přišel zkrat a poslední tým tabulky ve zbylých dvou třetinách zápas čtyřmi brankami otočil. „Nevyšla nám druhá třetina. Hloupě jsme si nechali vyrovnat a na další gól jsme Mostu sami přihráli,“ hledal po utkání zlomový okamžik sešívaný kapitán Milan Mikulík.

Zápas s posledním Mostem se vám příliš nepovedl, prohráli jste 1:4… Jak vypadalo utkání z vašeho pohledu?
Čekali jsme, že nás určitě nečeká lehké klání. Most samozřejmě chtěl už urvat nějaké ty body. Myslím, že jsme zezačátku měli docela tlak, vstřelili jsme i první branku. Na začátku druhé třetiny ale přišla sporná situace, rozhodčí nám neuznali gól na 2:0. Potom se zápas otočil. Hloupě jsme inkasovali, na další gól jsme Mostu sami přihráli. Obrat už pak nebyl v našich silách, a tak jsme ztratili tři body.

V první třetině se vám dařilo Most zatlačit v jeho obranném pásmu. Občas se ale zdálo, že útočné akce až moc přehráváte, že si snažíte ještě vylepšit střeleckou pozici, i když už můžete střílet. Čím to bylo?
Zrovna naše lajna nastřelila v první třetině dvakrát tyč. Nejdřív Šáfa a po něm i já. Most měl na své straně štěstí. Kdybychom tyhle šance proměnili, tak se nám hraje líp a víc si věříme do zakončení. Na kdyby se ale nehraje, hosty podržel gólman a my dali jen jednu branku. Na jeden gól doma budeme jen těžko vyhrávat.

20:36
V tomhle čase vsítili domácí druhou branku, kterou ale rozhodčí neuznali.

Na začátku druhé dvacetiminutovky vám rozhodčí neuznali gól kvůli úmyslnému kopnutí puku do branky. Viděl jste tu situaci?
Já jsem měl zakrytý výhled jedním z obránců, zrovna jsem s ním byl v souboji. Viděl jsem jen, že chtěl gólman odehrát puk pryč od sebe někam do rohu a trefil Marka Drtinu. Nevím, jestli tam byl z jeho strany nějaký úmyslný pohyb. Neviděl jsem to zas tak dobře, abych mohl soudit.

Srazilo vás, když hlavní rozhodčí po poradě s čárovými rozpažil a gól neuznal?
Nemyslím si, že by nás to úplně srazilo dolů. Rozhodčí se rozhodli takhle a posoudili to tak, že jsme puk dostali do brány úmyslným kopnutím. Prostě jsme se s tím smířili a šli jsme dál. Podle mě to nebyl zlomový okamžik, spíš nás srazily individuální chyby v obraně, které Most potrestal. A když jsme byli o gól pozadu, tak jsme se taky začali víc tlačit dopředu a oni ujížděli do brejků. Stávalo se nám to už loni, ale to jsme dokázali nasázet pět nebo šest branek. Teď se nám to bohužel nepodařilo.

V posledním dějství jste vrhli všechny síly do útoku. Most se tak dostával do přečíslení po zisku kotouče ve vlastní třetině. Pramenily ony ztráty z toho, že na vás dolehla nervozita?
To bych neřekl. Už jsme prostě hráli vabank, chodili jsme napadat ve dvou nebo ve třech a naši beci zavírali útočné pásmo u mantinelů. Mostu se ale vždycky podařilo nějak protečovat kotouč ven z pásma a dostávali se do přečíslení dvou proti jednomu. Nakonec nám dali ještě gól do prázdné branky. Dobře si pohlídali výsledek.

Ke konci zápasu jste zkoušeli dlouhou hru bez gólmana, dostali jste nakonec branku do odkryté klece. Kde se stala chyba?
Před poslední brankou Mostu jsme podle mě uspěchali střelu. Po buly jsme šli bojovat o puk, který se dostal k našim bekům. Ti si ho mezi sebou dali a už stříleli, i když jsme se ještě nestačili natlačit před bránu. Kotouč se pak šťastně odrazil hostům mezi kruhy a jejich hráč trefil z otočky přes celé hřiště prázdnou bránu.

Potřebujeme větší klid v zakončení, uvědomuje si Mikulík

Jaká panovala během zápasu v týmu nálada a jak to vypadá teď po zápase?
Rozhodně nejsme odevzdaní. Doma se prostě může prohrát. My jsme bohužel prohráli s posledním, ale to je jedno. Prohra s posledním nebo s druhým je ztráta stejných tří bodů. My se musíme oklepat, zvednout hlavy a ve středu dovézt tři body z Kadaně.

Na čem je potřeba do příštího zápasu zapracovat, abyste z Kadaně přivezli vítězství?
Hrozně nás srážejí individuální chyby. Na tom musíme každý zapracovat, protože do šancí se jinak dostáváme. Je pozitivní, že si dokážeme vypracovat příležitosti i za nepříznivého stavu. Musíme ještě zapracovat na koncovce, která je letos hodně slabá. Potřebujeme větší klid v zakončení.

Autor Michal Toman
Nepřehlédněte
A-TÝM 21.2.2020

Sešívaná sobota je tady! Fotbal, hokej a vstupenky zdarma

Sešívaná sobota je opět tady! V sobotu 22. února hostí fotbalisté od 14:30 Opavu, o dvě a půl hodiny později pak bude vhozeno úvodní buly hokejového zápasu Slavia - Havířov. Pro fotbalové fanoušky je ...

Číst více
PREVIEW 21.2.2020

Doma proti Havířovu! Urve Slavia napotřetí výhru?

Potřetí v řadě doma. Slávisté po Litoměřicích a Chomutovu vyrazí k další bitvě Chance ligy opět na domácí půdě, kde vyzvou Havířov. Ten se v poslední době trápí a prohrál už tři zápasy za sebou. ...

Číst více
FANOUŠCI 20.2.2020

Vydražte si hraný dres z projektu Legenda legendám

Na webu www.sportovniaukce.cz odstartovala dražba dresů z projektu Legenda legendám, v rámci něhož nastoupili slávisté s podobiznou Petra Kadlece na hrudi během rozbruslení a první třetiny zápasu v ...

Číst více
MLÁDEŽ 20.2.2020

Slavíček obdržel za svůj fair-play čin cenu Oldřicha Machače

Šestnáctiletý hokejista Slavie Šimon Slavíček obdržel před utkáním Chance ligy mezi Slavií a Chomutovem cenu Oldřicha Machače za svůj fair-play čin z minulé sezony.

Číst více