Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
8. března 2020

Neproměňovali jsme šance, hledá Kolařík příčiny neúspěchu juniorů

Tuhle sezonu si za rámeček nedají. Slávističtí junioři zakončili ročník porážkou 2:5 s Karlovými Vary a skončili předposlední ve skupině A DHL Superpoháru. „Trápili jsme se v koncovce,“ hledá příčiny neúspěchu asistent trenéra Pavel Kolařík.

17. místo z 19 týmů a 4. místo z 5 týmů. Bilance slávistických juniorů v obou soutěžích, které se hrály místo odložené DHL Juniorské ligy akademií, rozhodně příznivě nevypadají.

V turnaji O Pohár DHL odehráli sešívaní 36 utkání, vyhráli ve třetině z nich a celkem nasbírali 39 bodů. V následném DHL Superpoháru, jenž se hrál od začátku ledna, pak svěřenci Jiřího Vebera vyhráli jednou a v osmi duelech urvali čtyři body.

„I když jsme si nějaké šance vypracovali, celou sezónu jsme se trápili v koncovce,“ vysvětluje asistent trenéra Pavel Kolařík. Dokládají to i statistiky – v první soutěži byli slávisté s 86 vstřelenými brankami druhým nejhorším týmem, v Superpoháru dali v osmi střetnutích 18 branek.

„Byli jsme trestaní za chyby v obranném pásmu.“
asistent trenéra juniorů Pavel Kolařík

Nejproduktivnějšími hráči červenobílých byli Damien Hradil v úvodní části ročníku (7+16) a Martin Petrák v druhé, kratší soutěži (2+4). I on vidí důvody neúspěchu v ofenzivě: „Za sezónu jsme měli tolik šancí, ale nedokázali jsme jich dostatek proměnit.“

Nejvíce utkání v brankovišti odchytal Petr Pánek (celkem 22), jenž v Poháru zaznamenal 89,59% úspěšnost zákroků, v Superpoháru si mírně polepšil na 89,6 %. V Superpoháru mu ale chyběla efektivnější obrana – 34,88 inkasovaných střel na zápas byla ve skupině A druhou nejhorší hodnotou.

„Byli jsme trestaní za chyby v obranném pásmu. Soupeři nám dávali branky z předbrankového prostoru, který jsme neměli dostatečně pokrytý,“ vysvětluje Kolařík.

„My starší jsme se k tomu nepostavili jako správní lídři, nebodovali jsme, jak jsme měli. Chvílemi jsme taky netáhli za jeden provaz,“ uzavírá kapitán nejstarší mládežnické kategorie Petrák.

Sešívaní junioři zakončili ročník prohrou s Karlovými Vary, ve skupině A DHL Superpoháru tak skončili na 4. pozici. V Turnaji O Pohár DHL se předtím umístili na 17. místě.

Autor Šimon Rogner
Nepřehlédněte
A-TÝM 8.4.2020

Slavii povede Martin Štrba. Asistentem bude Jiří Doležal, u gólmanů zůstává Roman Málek

Novým trenérem sešívaných hokejistů se stal Martin Štrba. Čtyřiačtyřicetiletý kouč vedl naposledy v Chance lize Chomutov, předtím působil jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde zároveň ...

Číst více
MLÁDEŽ 7.4.2020

Mladí slávisté trénují doma, vymysleli i netradiční video

Sešívaná mládež nezahálí ani v době karantény a připravuje se na novou hokejovou sezonu. Druháci a třeťáci připravili společně se svými trenéry zajímavé video. Mrkněte na něj v článku.

Číst více
A-TÝM 7.4.2020

Slavia ladí podobu kádru pro nadcházející sezonu

Přestože mimořádná opatření nedovolila dohrát play-off Chance ligy ani uspořádat některé posezonní aktivity, přípravy na nadcházející ročník jsou v plném proudu. Intenzivně se pracuje samozřejmě i na ...

Číst více
A-TÝM 5.4.2020

Příprava asi v normální podobě nezačne, říká Veber. Chce přivést útočníky

Slavia postoupila v předčasně skončeném ročníku do nadstavby a až do posledních chvil se držela v šestce zajišťující čtvrtfinále. Závěr sezony se však sešívaným nepovedl. „Šňůra porážek na konci ...

Číst více