19. září
Slavia Sokolov
17:00
23. září
Šumperk Slavia
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZPRÁVY Z KLUBU
4. srpna 2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.

Jiří Vlasák se narodil v Litoměřicích a už odmala byl hokej jeho velkou láskou. Zná ho z pozice hráče i fanouška, nyní se bude podílet na chodu Slavie jako spolumajitel. Šestačtyřicetiletý absolvent ČVUT začal ihned po studiích na vysoké škole pracovat ve stavebnictví a v oboru působí dodnes.

Setkal se díky tomu i s většinovým vlastníkem klubu Standou Tichým, který mu později nabídl možnost stát se akcionářem a podílet se na vedení klubu. Sport a rodina jsou jeho největší radostí, z požitků nikdy nepohrdne dobrým jídlem nebo pivem.

„Jirka je můj dlouholetý obchodní partner a kamarád, už od mého vstupu do slávistické organizace s ním zásadní věci okolo klubu konzultuji,” přibližuje Standa Tichý. „Jsem velmi rád, že přijal mou nabídku a vstoupil do Slavie majetkově.”

„Bude pro nás velikým přínosem jak při strategických rozhodnutích, tak při shánění nových partnerů. V tom je ostatně aktivní již delší dobu. Bez ohledu na velikost našich podílů povedeme Slavii ruku v ruce společně jako rovnocenní partneři,” dodává Standa Tichý.

Nový spolumajitel Slavie Jiří Vlasák

Jsem rád, že můžu být součástí takového klubu, říká Jiří Vlasák

Jirko, můžete přiblížit jaká byla vaše cesta ke koupi podílu ve Slavii?
Hokej byl, je a bude v mém srdci, od malička jsem ho hrál a sledoval. Obchod svedl moji cestu dohromady se Standou Tichým zrovna v době, kdy Slavia neprožívala příjemné chvíle, a často jsme o tom společně diskutovali. Když pak Standa už v klubu působil, byly naše debaty o to vzrušenější. Před koncem minulé sezony jsem od něj dostal nabídku na spolupráci a vstup do klubu a já se rozhodl ji přijmout.

Co vás k tomu motivovalo?
Standa je pro mě člověk s velkým charakterem a jeho srdce je zárukou, že udělá pro Slavii nejvíc, co bude v jeho silách. A já se mu budu snažit pomoci zvednout Slavii opět o krůček výš.

Zmiňoval jste, že jste sám byl aktivním hráčem. Jaká byla vaše hokejová cesta?
Byl jsem brankář. S hokejem jsem začínal v Litoměřicích, následně jsem byl v dorostu v Ústí a pak jsem chytal i v litoměřickém áčku. Zároveň mě už od malička bavilo hokej sledovat a vždycky to pro mě byl sport číslo 1.

Kterému týmu jste fandil?
Nikdy jsem neměl svůj oblíbený tým, vždycky jsem měl rád hráče, kteří dokázali rozdávat radost. Ale myslím, že nastal čas, aby se to změnilo. Teď už budu preferovat jen jeden tým s velkým jménem a tradicí. Jsem rád, že ve Slavii působí i několik osobností, na které jsem jako fanoušek na stadionech ještě nedávno s obdivem koukal, a že i já můžu být součástí tohoto klubu.

V poslední době jste se začal aktivně podílet na jeho chodu, jaká bude vaše role?
Rád bych Standovi pomohl aktivně řešit situaci v klubu, ať už s ohledem na finance nebo budování zázemí klubu. Chtěl bych být součástí týmu lidí, který dnes na Slavii funguje podle mého bezvadně.

Jaké jsou vaše vize do budoucna?
To je asi jasné, bylo by krásné postoupit. Myslím, že Slavia by si to zasloužila. Je tu výborný tým lidí, kteří vědí, co chtějí a proč to dělají. Situace není jednoduchá, bude potřeba štěstí, zdraví, trpělivost, pokora, hodně práce a velká podpora fanoušků. A to i v dobách, kdy se třeba tolik nedaří, což se ve sportu stává. Tak si to letos pojďme užít a věřit, že se bude hrát a vyhrávat.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
ZÁPASY - MLÁDEŽ 19.9.2020

Junioři porazili Olomouc, v prodloužení rozhodl Havrda

Šesté kolo Juniorské ligy akademií postavilo proti domácí Slavii Olomouc. Přestože měli Hanáci v posledních zápasech lepší formu, sešívaní dokázali zastavit sérii neúspěchů a v Edenu zvítězili 4:3 po ...

Číst více
A-TÝM 18.9.2020

Další těžká zkouška! Slavia vyzve lídra ze Sokolova

Tak to bude náročná šichta! Slavia se podruhé v tomto týdnu představí na domácí půdě, kde přivítá současného lídra prvoligové tabulky - sokolovský Baník. Do zápasu půjdou slávisté povzbuzeni ...

Číst více
A-TÝM 18.9.2020

Další posila do obrany! Za Slavii bude hrát Radek Jeřábek

Dvaadvacetiletý obránce Radek Jeřábek, který patřil v minulé sezoně ke klíčovým obráncům Vsetína, vyztuží slávistickou defenzivu. Kmenový hráč Sparty má do Edenu vyřízené hostování se střídavými ...

Číst více
SESTŘIHY 18.9.2020

Sestřih zápasu: Kladno - Slavia 2:4

Podívejte se na sestřih všech gólových momentů z předehrávky 6. kola Chance ligy. Slavia porazila kladenské Rytíře 4:2 po trefách Filipa Kuťáka, Filipa Vlčka, Petra Vampoly a Jaroslava Bednáře.

Přehrát video
×
Odehrané v 13:45 | Dor.
HC Slavia Praha
VSK Technika Brno
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Slavia Praha
HC Baník Sokolov
×
Odehrané v 10:30 | Jun.
HC Slavia Praha
HC Olomouc