Novým trenérem Slavie se stal Miloš Říha mladší

13.06.2018, Jakub Mezlík

Sešívaní hokejisté už znají jméno trenéra, který je povede do nadcházející prvoligové sezony. Vedení klubu se dohodlo na spolupráci s Milošem Říhou mladším. Šestatřicetiletý kouč působil v naposled jako hlavní trenér Litoměřic, předtím sbíral zkušenosti v Pardubicích nebo Hradci Králové.

„Znám jeho práci z předchozích působení a k našemu týmu se jeví jako vhodný kandidát. Jeho trenérská filozofie zapadá do našich představ o práci s mladými hráči a odchovanci. V minulých sezonách ukázal své schopnosti v Litoměřicích a věřím, že se mu bude dařit i ve Slavii,“ říká člen představenstva Vladimír Pitter.

Syn současného reprezentačního kouče se sice narodil v Ostravě, jeho trenérská hokejová praxe je ale převážně spjata s východočeským regionem. Vzhledem k tomu, že ukončil hráčskou kariéru ze zdravotních důvodů v mládežnickém věku, nastoupil už po studiích jako skaut v extraligových Pardubicích.

Od sezony 2008/09 působil v Hradci Králové jako mládežnický trenér a šéftrenér sportovního centra mládeže. V sezoně 2012/13 se stal zároveň asistentem A-týmu. V nadcházejících dvou ročnících vykonával stejnou funkci v Pardubicích, než se v sezoně 2015/16 stal v pouhých třiatřiceti letech hlavním trenérem.

Po ukončení angažmá v Pardubicích se stěhoval do prvoligových Litoměřic, na jejichž střídačce stál od 5. listopadu 2015 až do konce sezony 2017/18. V posledním ročníku působil zároveň jako asistent trenéra u reprezentační devatenáctky.

FOTO: hcdynamo.cz