OHLASY
26. září 2020

Nula v nájezdech? Nebyla to zas tak těžká práce, culí se Michajlov

Sešívaní prodloužili proti Vrchlabí vítěznou sérii a lví podíl na tom měl gólman Martin Michajlov. Pochytal dvaatřicet střel a v samostatných nájezdech nepustil za svá záda ani jeden puk. „Kluci nájezdy umějí. Na mně bylo jenom dobře si vybruslit a držet pořád správný úhel,“ popisoval po zápase.

Zápas s Vrchlabím jste nakonec vyhráli po samostatných nájezdech. Je to pro vás ztráta, nebo výsledek vzhledem k průběhu zápasu berete?
Určitě bereme každý bod. Je škoda, že jsme to na konci nedotáhli na tři body, ale jsme rádi i za ty dva, protože každý bod se počítá. Musím říct, že Vrchlabí nehrálo vůbec špatně na to, že bylo v karanténě, mělo míň tréninků a byl to pro něj první zápas. Ukázali kvalitu, mají kvalitní hráče a celý tým šlape. Pro nás je škoda, že jsme neudrželi vedení, ale jsme rádi za výhru a dva body.

V čem konkrétně vás Vrchlabí překvapilo, že bylo tak vyrovnaným soupeřem?
Mají dobrý útok a dokázali si připravit dobré šance, na které jsme špatně reagovali. Prohrávali jsme osobní souboje u nás v pásmu. Tímhle nás asi překvapili. Jejich největší zbraní byl důraz u nás v pásmu a měli taky hodně dobré přechody do útoku.

Z důrazu ve vašem pásmu vyplynul i první smolný gól, který jste inkasovali. Jak jsi viděl tuhle situaci?
Soupeř vyjel zpoza brány a chtěl zasunout puk podél tyčky kolem mojí nohy. To jsem si pohlídal, klekl jsem si na koleno a pravou nohu jsem nechal u tyčky. Pak jsem se chtěl přesunout proti dorážce. Puk ale zůstal u tyče, špatně jsem se odrazil a přijel útočník, který dorážel do brány. Byla to škoda, kluci se mi snažili pomoct, ale já jsem se špatně odrazil. Celé to vyplynulo ze soupeřova důrazu před bránou, v čemž nás občas přehrával.

Vyrovnání na 1:1 přišlo vteřinu před koncem první třetiny. Nabudil vás gól do šatny?
Určitě ano. Takový gól vás vždycky povzbudí a soupeře srazí. Ve druhé třetině to ale na Vrchlabí nebylo tolik znát, až mě to překvapilo. Hráli pořád ve stejném tempu, ale nám vyrovnání rozhodně pomohlo.

V úvodu sezóny vás zlobily přesilovky. Proti Vrchlabí jste v jedné skórovali, ale příležitostí jste měli víc. Pracujete na početních výhodách na trénincích?
Na přesilovkách pracujeme. Už si v nich dokážeme vypracovat velké šance. Ještě nám to ale drhne v koncovce, občas nám selže zpracování nebo poslední přihrávka. Když se dostaneme ke střelbě, tak ji obránci zblokují a nám chybí důraz před brankou. Musíme se víc cpát do brankoviště a jít gólům takříkajíc naproti. Šance si umíme vytvořit, ale chce to zapracovat na důrazu, abychom je dotáhli do zdárného konce.

V prodloužení jste začali přesilovkou a od jejího konce nedošlo k přerušení. Vůbec tak nedošlo na hru ve třech proti třem. Zažil jsi už takovou situaci?
Párkrát jsem to zažil. Když končí vyloučení v prodloužení, tak hraje pořád o dva hráče míň než běžně. Na ledě je víc místa, takže se tolik nepřerušuje a i brankáři se snaží rychle rozehrát. S Vrchlabím to bylo podobné, hra se přelévala za strany na stranu a nebyl důvod přerušovat. Pro oba týmy to asi bylo lepší.

Pomohlo ti do nájezdů, že jsi byl z prodloužení rozchytaný?
Asi ano, ale nájezdy jsou něco jiného. Naši kluci v nich předvedli parádní zakončení, které zkoušejí i na trénincích. Jsou to hráči, kteří tuhle disciplínu umějí. Na mně bylo jenom je podržet a nedostat žádný gól, což se mi povedlo. Na druhou stranu musím říct, že první dva střelci proti mně neudělali skoro žádné naznačení. Jeli, navedli si puk a vystřelili. Musel jsem si jenom dobře vybruslit a držet si pořád správný úhel. Nebyla to zas tak těžká práce.

Příští utkání hrajete ve středu doma s Přerovem. S čím do zápasu půjdete, abyste získali další body?
Do zápasu půjdeme samozřejmě s velkým nasazením. Chceme naši domácí pevnost v Edenu držet a získávat v ní co nejvíc bodů. Musíme zlepšit nějaké věci, hlavně důraz před brankou. To bude asi náplň nejbližších tréninků před zápasem. Ve středu se potom budeme rvát o každý bod.

Autor Michal Toman
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.