6. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
13. srpen
Slavia Sokolov
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
9. března 2020

Obrovský úspěch! Sedmáci ovládli letošní DTS

Slávistickým sedmákům se v letošní sezoně povedlo něco, na co budou ještě dlouho vzpomínat. Po úspěšném finále totiž vyhráli DTS, kterého se v průběhu roku účastní ty nejlepší týmy z celé republiky. Sešívaní nejdříve s přehledem vyhráli základní skupinu a přemožitele nenašli ani na finálovém turnaji, kde v nájezdech sebrali vítězství domácímu Liberci.

Co to vlastně přesně mladí slávisté vyhráli? Zkratka DTS značí soutěž, která nese název Dlouhodobá turnajová soutěž. Vedle klasické ligy starších žáků, kde se potkávají jen týmy z určité oblasti, je tu totiž ještě soutěž, ve které dochází na konfrontaci s těmi nejlepšími celky z větších vzdáleností. Nejdříve se hrají základní skupiny a jejich vítězové si to pak rozdají o celkové prvenství.

Výrazný rozdíl je i v průběhu jednotlivých zápasů. Vzhledem k tomu, že se to hraje turnajovým formátem, je hrací doba jen 2 x 20 minut a každá část se navíc počítá do tabulky jako samostatný zápas. Body se tak získávají za každých odehraných 20 minut! Stále je tak o co bojovat a není prostor něco vypustit.

Největším konkurentem v základní skupině byly Pardubice

Výsledky na DTS

  • Pardubice – Slavia 2:1, 2:2
  • Slavia – Jihlava 2:1, 4:2
  • Slavia – Pardubice 2:0, 2:0
  • Slavia – Žďár n/S 2:1, 2:2
  • Jihlava – Slavia 5:1, 0:2
  • Slavia – Č. Budějovice 3:1, 2:0
  • Žďár n/S – Slavia 0:5, 0:3
  • Slavia – Č. Budějovice 4:0, 0:2
  • SF: Slavia – Kometa 5:4
  • F: Liberec – Slavia 4:5sn (2:3)

Pražané byli zařazeni do skupiny s Pardubicemi, Jihlavou, Českými Budějovicemi a Žďárem nad Sázavou. Podle předpokladů se potvrdilo, že vedle slávistů se o prvenství bude rvát zejména východočeské Dynamo.

Každý ze zúčastněných celků pořádal v rámci základní skupiny jeden z turnajů o čtyřech týmech. Jednou tak měl každý i volno. To na Slavii připadlo hned při prvním turnaji, a tak museli červenobílí v dalším průběhu dotahovat optickou ztrátu na své konkurenty.

To se slávistům povedlo velmi rychle, přestože hned v prvním utkání s Pardubicemi prohráli a jen remizovali. Následně na to navázali pěti výhrami a remízou se Žďárem. Výhodu pak měli i v tom, že poslední turnaj se konal v Edenu a navíc se ho už neúčastnily Pardubice, které do té doby odehrály již všechna utkání.

K jistotě postupu mezi nejlepší čtyřku tak sešívaní potřebovali na svém ledě vyhrát alespoň jednu dvacetiminutovku. A to se jim povedlo hned na začátku, když přejeli Žďár nad Sázavou 5:0. Když pak vyhráli nad stejným soupeřem ještě jednou a porazili i České Budějovice, nebylo pochyb, že budou Pražané na finálovém turnaji právem.

Těsná semifinále a finále, o to větší radost z titulu

Právo organizovat turnaj pro nejlepší týmy dostal Liberec, který ve své skupině získal o bod více než Slavia. Vedle Komety Brno se na sever Čech kvalifikovala trochu překvapivě i Hvězda, která za sebou nechala Plzeň, Chomutov nebo kladenské Rytíře.

Oproti základním skupinám se finálový turnaj už nehrál systémem každý s každým. Podle počtu získaných bodů se vytvořila semifinále a vítězové si to pak na přímo rozdali o celkový triumf. Vzhledem k tomu, že šlo opravdu o to nejlepší, co v dané kategorii Česko nabízí, nečekal na slávisty vůbec lehký úkol.

V semifinále narazili červenobílí mladíci na Kometu Brno. Přestože se v utkání prosadili jako první, dvoubrankový náskok ztratili a dokonce nechali soupeře odskočit do vedení. Za stavu 2:4 se však slávisté zvedli a velkou bojovností otočili duel na konečných 5:4.

Ve finále se tak sešívaní postavili Liberci, proti kterému museli prakticky celý zápas dotahovat. Bílé Tygry si ale v žádném případě nenechali odskočit do většího rozdílu, a tak byli stále na dostřel.

Dramatický průběh vyvrcholil přibližně tři minuty před koncem, kdy slávisté naposledy srovnávali, a o vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byli Pražané o gól úspěšnější, a tak se za letošní rok může Slavia v této věkové kategorii pyšnit neoficiálním titulem mistra ČR!

Ročníku 2007 se daří na všech frontách

Vedle úspěchu na DTS míří za celkovým vítězstvím sedmáci i v ligové soutěži mladších žáků. V dosavadním průběhu ještě neprohráli a body ztratili jen jednou, když remizovali se Spartou. Svoji skupinu, kde jsou například i Plzeň, České Budějovice nebo Hvězda, vedou neotřesitelně o deset bodů. Druhá Hvězda by v případě plného bodového zisku v posledních zápasech výkon slávistů už jen dorovnala a vzhledem k horším vzájemným zápasům by se už na první příčku stejně nedostala.

Už v loňském roce jako šesťáci ligu mladších žáků s náskokem na druhou Spartu vyhráli a na DTS nakonec skončili drzí po finálové prohře s Třincem. Ve Slavii tak roste generace, která má vyhrávání v krvi!

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
MLÁDEŽ 8.7.2020

Reprezentant Hrdlička: Národní tým mi hodně dal, od trenérů jsem měl důvěru

V loňské sezoně patřil mezi stabilní opory dorosteneckého týmu Slavie i reprezentace do 16 let. A nejinak tomu zřejmě bude i v nadcházejícím ročníku. Jakub Hrdlička se na konci července zúčastní ...

Číst více
A-TÝM 6.7.2020

Odpočítáváme speciální start sezony! Sledujte naše sociální sítě

Napětí stoupá a slávistická srdce zrychlují tep - novou sezonu odstartujeme v Edenu přípravným utkáním 6. srpna v 17:30. Speciální program odhalí i jedno velké překvapení. Potěšíme oko skalních ...

Číst více
ROZHOVORY 5.7.2020

Brož o studiu na vysoké škole: V zápřahu s hokejem se rozhodně nenudím

Slavia má ve svých řadách také několik hráčů, kteří studují na vysoké škole. Jedním z nich je útočník Jaroslav Brož, který v rozhovoru nastiňuje, jak jeho studium probíhá nebo jaké má cíle na ...

Číst více
MLÁDEŽ 3.7.2020

Chceme, aby kluci makali, ale zároveň se bavili hokejem, říká trenér dorostu Slížek

Dorostenci mají za sebou letní přípravu, v rámci níž se s týmem připravovala celá řada nových hráčů. Trenér Ladislav Slížek se v rozhovoru krátce ohlíží za uplynulým obdobím a nastiňuje představy pro ...

Číst více