22. únor
Slavia Havířov
17:00
26. únor
Vsetín Slavia
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
21. ledna 2016

POHLEDEM STATISTIK: Krstev nejdéle na ledě, střelec Tuominen

Domácí zápas proti Prostějovu se pro sešívané dlouhou dobu vyvíjel velice příznivě, Slavia však nakonec ztratila pohodlný náskok a nezískala ani bod. Trenéři reagovali na vývoj utkání změnami v sestavě, což se odrazilo i na výsledných statistikách. Výrazně do nich promluvil také Henri Tuominen. Finský útočník byl nejpilnější ve střelbě a úspěšný byl také při buly.

Čas na ledě ovšem už tradičně ovládl obránce, konkrétně Angel Krstev. Ten v průběhu zápasu střídal obranné dvojice a na několik střídání nastoupil i se sedmým bekem Petrem Přindišem. Pětatřicetiletý Krstev nakonec strávil na ledě přes 24 minut, což bylo zdaleka nejvíce ze všech hráčů. Zkušený obránce potvrdil svoji kvalitu i tím, že měl jeden kladný bod ve statistice +/-. To se proti Prostějovu podařilo už jenom Žigovi Pavlinovi.

Miloslav Čermák dal dvě branky a z útočníku byl na ledě nejdéle

Za Krstevem se v měření času na ledě umístil střelec dvou branek Miloslav Čermák. Útočník třetí formace nasbíral rovných 21 minut i díky tomu, že ho trenéři využívali v přesilovkách. Čermák si kromě dvou gólů a čtyř střel na branku připsal také stoprocentní úspěšnost na buly - absolvoval však pouze jedno. Větší výpovědní hodnotu má statistika vhazování u Davida Šafránka, který vyhrál devět vhazování ze třinácti a měl tak úspěšnost 69%.

Tuominen jako příslib do budoucna

Do všech měřených statistik se výrazně zapsal také Henri Tuominen, nejnovější útočná posila Slavie z Finska. Blonďatý seveřan nastoupil ve čtvrté formaci spolu s Andresem a Ondráčkem, přesto nakonec strávil na ledě přes slušných 15 minut. Už v 7. minutě vstřelil Tuominen svůj první gól za Slavii a trenéři ho v průběhu zápasu zařadili i mezi hráče elitní útočné formace.

6:21
Henri Tuominen se poprvé gólově prosadil velice rychle

Finský útočník se kromě gólové situace dostal ještě do několika slibných příležitostí a není tedy divu, že s šesti pokusy opanoval statistiku střel na branku. Tuominenovi se taktéž dařilo při vhazováních - v této statistice si totiž odnesl úspěšnost 66%. Hned v prvním zápase tak nová posila Slavie ukázala, že je velkým příslibem do zbytku sezóny.

Ve střelbě na branku byli kromě finského útočníka hodně aktivní také David Hruška a Tomáš Jiránek. Oba si připsali pět ran na, bohužel žádná z nich neskončila gólem. Zato z již zmíněných čtyř střel Miloslava Čermáka skončily v síti hned dvě, útočník s číslem 11 na dresu měl tak ve střelbě nejvyšší úspěšnost ze všech - rovných 50 %.

Autor Jakub Slunečko
Nepřehlédněte
A-TÝM 21.2.2020

Sešívaná sobota je tady! Fotbal, hokej a vstupenky zdarma

Sešívaná sobota je opět tady! V sobotu 22. února hostí fotbalisté od 14:30 Opavu, o dvě a půl hodiny později pak bude vhozeno úvodní buly hokejového zápasu Slavia - Havířov. Pro fotbalové fanoušky je ...

Číst více
PREVIEW 21.2.2020

Doma proti Havířovu! Urve Slavia napotřetí výhru?

Potřetí v řadě doma. Slávisté po Litoměřicích a Chomutovu vyrazí k další bitvě Chance ligy opět na domácí půdě, kde vyzvou Havířov. Ten se v poslední době trápí a prohrál už tři zápasy za sebou. ...

Číst více
FANOUŠCI 20.2.2020

Vydražte si hraný dres z projektu Legenda legendám

Na webu www.sportovniaukce.cz odstartovala dražba dresů z projektu Legenda legendám, v rámci něhož nastoupili slávisté s podobiznou Petra Kadlece na hrudi během rozbruslení a první třetiny zápasu v ...

Číst více
MLÁDEŽ 20.2.2020

Slavíček obdržel za svůj fair-play čin cenu Oldřicha Machače

Šestnáctiletý hokejista Slavie Šimon Slavíček obdržel před utkáním Chance ligy mezi Slavií a Chomutovem cenu Oldřicha Machače za svůj fair-play čin z minulé sezony.

Číst více