Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
14. října 2019

Petr Kadlec se dočká významné pocty. Slavia vyřadí jeho sedmičku

Obránce Petr Kadlec odehrál v sešívaném dresu během devatenácti sezon více než tisícovku zápasů a nasbíral 88 gólů a 373 asistencí. V počtu získaných bodů je ve Slavii na prvním místě, žádný jiný hráč jich nemá na svém kontě více než právě bývalý slávistický kapitán. Za svůj přínos pro klub bude oceněn slavnostním vyvěšením dresu s číslem 7 ke stropu zimního stadionu v Edenu. Stane se tak 2.11. před zápasem proti Motoru, který začne už ve 14:00.

Petr Kadlec ukončil svoji hráčskou kariéru po sezoně 2017/18, kdy odehrál v dresu Plzně svůj 1250. zápas v české nejvyšší soutěži. S touto porcí zápasů je extraligovým rekordmanem!

Kadlec dosáhl největších úspěchů během svého dlouholetého působení v sešívaném dresu. Slávistický odchovanec prošel v Edenu všemi mládežnickými kategoriemi a do A-týmu poprvé nakoukl v sezoně 1995/96.

Výkony ve Slavii ho v nadcházející sezoně vynesly do juniorské reprezentace a s dvacítkou si zahrál na mistrovstí světa. O rok později oblékl český národní dres znovu, tentokrát už debutoval mezi dospělými. Psal se tehdy jedenáctý prosinec 1997 a Kadlec nastoupil do přátelského utkání proti Kanadě.

V sezoně 1999/2000 si odskočil na krátké hostování do Plzně a se Západočechy vybojoval bronzové extraligové medaile. Po návratu do Slavie se už zařadil mezi opory týmu, který tehdy převzal jako hlavní trenér Vladimír Růžička.

Na jaře roku 2003 pak oslavil historicky první triumf sešívaných v české extralize. Kromě zisku mistrovského titulu byl rovněž vyhlášen nejlepším obráncem soutěže a vysloužil si dokonce pozvánku na mistrovství světa do Finska.

To léto byl zároveň draftován do NHL, z 234. pozice si ho vybrala Florida Panthers, a i když odjel do zámoří na kemp, nakonec se do nejprestižnější soutěže neprosadil a vrátil se zpět do Prahy. V sezoně 2003/04 se probojoval se Slavií znovu do finále, tam ale červenobílí při své premiéře v O2 areně nestačili na Zlín.

Na druhý mistrovský titul si Slavia ve svém nejúspěšnějším období musela počkat do sezony 2007/08 a Kadlec byl znovu u toho. Kromě dvou titulů šampiona české extraligy získal konstruktivní obránce v sešívaném dresu tři stříbrné a dvě bronzové medaile.

Po sezoně 2013/14 se přesunul podruhé v kariéře do Plzně. V dresu Indiánů odehrál ještě čtyři sezony, než se definitivně rozloučil s kariérou. Na začátku tohoto roku oslavil dvaačtyřicáté narozeniny.

Po Kolaříkovi, jehož dvaasedmdesátka byla vyvěšena v Edenu v loňské sezoně, je Kadlec na druhém místě v počtu startů v sešívaném dresu. Své místo pod stropem tak bude mít naprosto zasloužené.

Káco, děkujeme!

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
A-TÝM 2.6.2020

Slavia posiluje ofenzivu. Přichází Daniel Kružík

Slávistický dres v minulosti už krátce oblékal, loni byl tahounem ústeckého Slovanu. Nyní se třiadvacetiletý kladenský odchovanec Daniel Kružík stěhuje do Edenu, aby posílil ofenzivu sešívaných pro ...

Číst více
FANOUŠCI 1.6.2020

Turnaj v beach volejbale se uskuteční i letos! Přijďte si zahrát s hokejisty Slavie

Čtvrtý ročník beach volejbalového turnaje, ve kterém si může zahrát každý bez rozdílu pohlaví, věku či úrovně, se uskuteční na kurtech za sportovní halou Eden v pátek 19. června 2020 od 17:00. ...

Číst více
MLÁDEŽ 31.5.2020

Představujeme nejlepší mládežníky za duben 2020

Slavia pravidelně vyhlašuje nejlepší hráče v jednotlivých mládežnických kategoriích a nejinak tomu bylo i v období karantény, kdy hokejisté cvičili doma a plnili výzvy od svých trenérů. Přečtěte si ...

Číst více
A-TÝM 29.5.2020

Příprava se musí oddřít, ví Šteiner. Co mu pomáhá při regeneraci?

David Šteiner nedávno oslavil své dvaadvacáté narozeniny, ale startů za Slavii už nasbíral téměř sto. V rozhovoru mluví mladý útočník o letní přípravě pod novým trenérem i o regeneraci během ...

Číst více