OHLASY
31. ledna 2021

Poletín: Těšil jsem se zpátky. Jako tým se musíme zvednout

Michal Poletín se po šesti letech vrátil do Slavie. Hned v prvním zápase po příchodu si připsal asistenci a významnou měrou se podílel na výhře Slavie nad Vsetínem. Slávistický odchovanec se na svoji obnovenou premiéru těšil, zároveň ale dodává, že hlavní úkol celého týmu je ještě stále před ním.

Michale, jak bys zhodnotil vítězství se Vsetínem 3:1?
Do zápasu jsme šli s tím, že musíme nutně vyhrát. Kluci se Vsetínem ve středu prohráli, takže teď to chtělo ty tři body uhrát, proto jsme tak do zápasu vstoupili.

Můžete být tedy s výkonem spokojení?
Začali jsme dobře, pak jsme sice dostali gól při oslabení, ale naštěstí nás to nepoložilo a zápas jsme otočili. Myslím si, že celkově jsme byli herně lepší, což jsme i potvrdili. Měli jsme jen kratší výpadek, ale jinak jsme celou dobu plnili to, co po nás trenér chtěl. Z naší strany to byl vcelku slušný zápas.

„Měl jsem ohromnou chuť sem vletět, jsem rád, že jsme se domluvili.“

Ve svém návratu do Slavie sis připsal asistenci u třetí branky Martina Ondráčka. Jak jsi gólovou situaci viděl?
Byla tam skrumáž před naší bránou, mně se podařilo puk získat a posunout ho dál na kluky. Ti si s celou situací skvěle poradili a všem ujeli. Myslím, že dokonce jeli dva na nulu, jen na gólmana. Ondras z toho dokázal hezky vystřelit nahoru a gólman nemohl nijak zasáhnout.

Michal Poletín na vhazování.

Jak se vlastně urodil tvůj návrat do Slavie?
Minulý týden jsem se v Jihlavě dozvěděl, že mi z důvodu financí potřebují ukončit smlouvu. Potřebují tam nového obránce, protože mají dva zraněné do konce sezóny. Zaskočilo mě to, ale o minulém víkendu jsem si uspořádal myšlenky a pak jsem se setkal s panem Veberem. Měli jsme dvě schůzky, já jsem měl ohromnou chuť sem vletět. Domluvili jsme se a já jsem jen rád, že klukům budu moct pomoct do konce sezóny.

Jaké pro tebe bylo si znovu obléci slávistický dres? Těšil ses?
Těšil. Když tak nad tím přemýšlím, je to asi šest let, co jsem byl pryč. Fakt hodně jsem se těšil, přeci jenom jsem tady vyrostl. Spoustu lidí tady ještě znám, jak v celém klubu, tak i v kabině. Hlavně doufám, i když to teď nebylo výsledkově ono, že se zvedneme a na play-off se pořádně připravíme. Pak budeme schopni hrát dobré zápasy a něco uhrát.

Autor Michael Schuster
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.