29. listopad
Slavia Litoměřice
18:00
1. prosinec
Slavia Vsetín
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
27. září 2020

Pomohl nám gól do šatny, říká Kružík. K výhře přispěl gólem a nájezdem

Na ledě dostává hodně prostoru, nastupuje na oslabení i do přesilovek. Daniel Kružík se trenérům za důvěru odvděčuje výkony na ledě, v pěti zápasech zaznamenal dvě branky a dvě asistence. Trefil se i v posledním utkání s Vrchlabí, a pomohl tak ke čtvrtému vítězství za sebou.

Slavia porazila Vrchlabí 4:3 po samostatných nájezdech. Jak se rodilo tohle vítězství?
Byl to hodně těžký zápas. Už v přípravě jsme věděli, že to proti Vrchlabí nebude jednoduché, a to se potvrdilo. Sice jsme opět nechytli začátek, ale zase jsme bojovali až do konce. Nevypustili jsme to a došli jsme si pro výhru. Za domácí vítězství jsme rádi.

Pro soupeře to byl kvůli karanténě první zápas sezony, ale na začátku na nich nebyla pauza znát. Měl jsi stejný pocit?
Určitě. Měli posunutý začátek sezony, takže byli natěšení. Bylo to vidět. O to víc jsem rád, že jsme to dokázali strhnout na naši stranu.

Ty jsi ve druhé třetině poslal gólem z přesilovky Slavii do vedení. Máte to tak sehrané, že si odskočíš na střed a z první střílíš na branku?
Nějaké signály jsme na tréninku zkoušeli a tohle byla taky jedna z variant. Jsem rád, že nám to vyšlo a padlo to tam.

V zápase jste měli ještě další přesilové hry, ale i přes šance už jste žádnou nevyužili. Je potřeba zlepšit koncovku?
Určitě, na to, kolik máme přesilovek, jich pořád využíváme málo. Jsme ale rádi, že jsme v ní skórovali. Chce to pořád trénovat dál a nechat si to sednout.

„Nevypustili jsme to a došli jsme si pro výhru.“
Daniel Kružík o zápase proti Vrchlabí

Dostáváš od trenérů příležitost i v oslabení. V tom nejdelším, pětiminutovém jste sice inkasovali, ale jinak jste je ubránili.
Kromě konce pětiminutového oslabení jsme to odbránili dobře. Máme tady na to i specialisty. Odbráněné oslabení určitě pomáhá, protože soupeř se v přesilovkách tolik nenastartuje.

Zmínil jsi pětiminutové oslabení, ve kterém jste sice pár vteřin před koncem dostali gól, ale jinak jste ho téměř celé ubránili. Když přidám vyrovnávací gól sekundu před první sirénou, dají se tyto dva momenty označit za klíčové?
Určitě nám hrozně pomohl gól v poslední vteřině, protože jsme pak šli do šatny, dá se říct, za stavu 0:0. Prohrávali jsme, ale dokázali jsme to otočit. Pětiminutové oslabení pro nás bylo taky plusem, protože jsme soupeře nepustili tolik do šancí.

Ochozy byly sice zaplněně jen z jedné strany, ale oba kotle vytvořily hlasitou atmosféru. Vnímali jste to?
Vnímali, je to obrovská podpora. Nikdo nechce hrát před prázdným hledištěm. Velmi si vážíme, že i když jsou přísné podmínky, tak lidi přijdou a podpoří nás.

Na Mártyho se můžeme spolehnout

Zápas nakonec dospěl do prodloužení, a přestože v něm nepadl gól, tak se hrálo hodně divoce.
Určitě, bylo to nahoru dolů, oba týmy měly šance. Nakonec jsme to dotáhli do nájezdů a jsme rádi, že jsme v nich hned ze začátku vstřelili branky a nepustili soupeře do hry.

V nájezdech jsi byl jedním ze třech slávistů, kteří proměnili. Věděl jsi celou dobu, že vystřelíš pod horní tyč?
Měl jsem připravené dvě varianty, vybral jsem jednu z nich a naštěstí vyšla. Jsem za to rád.

Spoustu důležitých zákroků včetně tří vychytaných nájezdů předvedl Martin Michajlov. Jak je pro vás důležité vědět, že se na něj můžete spolehnout?
Je super, že se můžeme na Mártyho spolehnout. Má výbornou formu, což ukázal i v předešlých zápasech. Doufáme, že to tak bude pokračovat a na vítězné vlně zůstaneme co nejdéle.

Ve středu vás čeká další domácí zápas s Přerovem. Cílem bude prodloužit vítěznou sérii, že?
Půjdeme do toho úplně stejně jako do předešlých zápasů. Akorát musíme podchytit začátek, který nám vždycky trošku unikal. Porveme se o to a budeme makat až do konce!

Autor Šimon Rogner
Nepřehlédněte
ZÁPASY 27.11.2021

Skvělý obrat a triumf za pět dvanáct! Slavia vyloupila Jihlavu

Parádní zápas se sladkou tečkou. Slavia se v zápase s Jihlavou rvala o body až do poslední minuty a po devítigólové přestřelce a skvělém obratu zvítězila 5:4. Vítěznou trefu obstaral v 59. minutě Jan ...

Číst více
SESTŘIHY 27.11.2021

Sestřih zápasu: Jihlava - Slavia 4:5

Slávisté předvedli parádní obrat z 2:4 na 5:4 a odvezli si z Jihlavy všechny tři body. O góly sešívaných se postarali Filip Vlček, Lukáš Žejdl, David Šteiner, který se prosadil dvakrát, a Jan Kern, ...

Přehrát video
ZPRÁVY Z KLUBU 26.11.2021

Rozlučka Jardy Bednáře a Marka Tomici se odkládá

Vzhledem k aktuální epidemické situaci v Česku a novým opatřením, která omezují počet diváků na stadionech, dochází k odložení speciálního rozlučkového zápasu Jaroslava Bednáře a Marka Tomici. ...

Číst více
ROZHOVORY 24.11.2021

Pořád je na čem pracovat, říká trenér Jiří Veber. Kdy se vrátí kapitán Kafka?

Slávisté vyhráli sedm z posledních osmi zápasů a v tabulce Chance ligy se vrátili do horní poloviny, teď je ale čekají soupeři, s nimiž v prvním letošním vzájemném měření sil propadli. „Na zápasy se ...

Číst více