21. září
Č. Budějovice Slavia
16:00
23. září
Slavia Přerov
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
18. března 2016

Poslední krok je nejtěžší, ale my si věříme, říká David Hruška

Tak dlouho dobýval puk na brankovišti, až ho mezi obránci Motoru vydoloval a poslal do odkryté klece. Netypický gól na 2:0 z dílny Davida Hrušky se nakonec ukázal jako vítězný. Slávistický srdcař pak neohroženě padal do střel a obětavým výkonem přispěl k veledůležité třetí výhře. „Poslední krok je nejtěžší. Zítra musíme začít zápas s vědomím, že se hraje od znovu,“ říká devětatřicetiletý útočník před čtvrtým semifinále, ve kterém už slávisté mohou oslavit postup do baráže.

Slavia vede v sérii už 3:0, zbývá vyhrát ještě jeden zápas. Připouštíte si to?
Čeká nás ještě poslední krok, což určitě nebude jednoduché. Ale my si věříme a zítra to zvládneme. Říká se, že právě poslední krok je vždycky nejtěžší, ale tyhle zápasy jsou náročné všechny. Je potřeba se na sobotu připravit a hrát stejně jako doposud.

David Hruška si ve třetím zápase znovu oblékl dres s kapitánským céčkem

Jak jste se po dvou venkovních vítězstvích dokázali zkoncentrovat na tlak domácích fanoušků?
Dvakrát jsme vyhráli v Budějovicích, což byly těžké zápasy. My jsme ale byli na zemi a příliš jsme si to nepřipouštěli. Dál se snažíme jít zápas od zápasu, při tom soupeře pořádně dohrávat a brát mu co nejvíce sil. Zatím se nám to daří.

I vy osobně jste dnes obětavě padal do střel a dal taky netypický gól z předbrankového prostoru. Nutí vás tohle trošku změnit styl hry?
Je to pro mě určitě osobní motivace. V play off se takhle prostě hraje a jsou to jenom plusové body, když hráč například skočí do rány. Tým to jenom povzbudí a má to tak být.

Vzpomenete si při pohledu na plný Eden na zlatou éru Slavie a titul v roce 2003?
Určitě zavzpomínám. Je to hezké, když diváci chodí. Konečně zase o něco hrajeme, tak musíme zabrat a v sobotu to dokončit. Jak ale říkám, pořád není nic hotového.

4+1
Dosavadní bodový zápis Davida Hrušky v letošním play off

Jak tedy poslední krok v sobotu zvládnout?
Pokud začneme s jasným vědomím, že stav je na začátku zápasu 0:0, tak najdeme klíč k vítězství. Nepřipouštíme si, že jsme dosáhli nějakého úspěchu - i v případné baráži je ještě dlouhá cesta k našemu cíli.

V play off jste zatím neprohráli. Jak se vám podařilo takhle ideálně zmobilizovat síly?
Ke konci základní části to nebylo úplně ono... Pak jsme si ale sedli, udělali nějaké změny a vyříkali si, co bylo potřeba. V play off je to pak vidět, táhneme za jeden provaz a máme čtyři vyrovnané pětky, což je naše velká výhoda. Každý v týmu má přesnou úlohu, kterou si uvědomuje, a to je pak na ledě vidět.

Autor Jakub Slunečko
Nepřehlédněte
OHLASY 19.9.2019

Michajlov: Druhá třetina mě nabila, věděl jsem, že to udržíme

Pod první výhrou za tři body se výraznou měrou podepsal vedle střelců i slávistický brankář. Martin Michajlov pochytal šestatřicet střel soupeře a za svá záda pustil jen jednu. Hlavně ve druhé ...

Číst více
A-TÝM 17.9.2019

Sešívaná sobota! S fotbalovým lístkem či permicí na Porubu zdarma

Slavia posouvá termín zápasu 28. září proti Porubě na dřívější čas, aby fanoušci pohodlně stihli večerní fotbalové utkání. Sobotní hokejový duel odehrajeme místo původně plánovaných 17 hodin už od ...

Číst více
OHLASY - VIDEO 18.9.2019

Šmerha: Bojovat o každý metr a nenechat si nic líbit, takhle musíme hrát

Sešívaní ve čtvrtém kole Chance ligy poprvé získali všechny tři body, když doma dokázali udolat favorizovanou Jihlavu 2:1. Jedním ze střelců byl i útočník Tomáš Šmerha, který před kamerou zhodnotil ...

Přehrát video
MLÁDEŽ 19.9.2019

Slavíček vyhrál dovednostní test a jede na mládežnickou olympiádu

Slávistická mládež si díky Šimonu Slavíčkovi připisuje výrazný úspěch. Odchovanec Slavie totiž ovládl dovednostní test, který se konal 10. září v Jihlavě. Vysloužil si tak nominaci na 3. mládežnickou ...

Číst více
Nepřehlédněte
×
Dnes v 17:30 | Dor.
HC Dukla Jihlava
HC Slavia Praha