9. srpen
Sparta Slavia
18:30
11. srpen
M. Boleslav Slavia
17:00
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
ROZHOVORY
26. května 2022

Práce s dětmi mě strašně naplňuje, říká Lukáš Žejdl o svojí nové trenérské roli

Příprava na novou sezonu je v plném proudu, Lukáš Žejdl je jedním z hráčů, kteří se připravují individuálně. „Lépe vím, na čem musím pracovat,“ popisuje opora sešívaných. V rozhovoru mimo jiné hodnotí uplynulou sezonu, mluví o své práci asistenta trenéra u mládeže nebo komentuje změny v kádru.

Od konce sezony už uplynul nějaký čas. Jak bys jí s odstupem zhodnotil?
Celá sezona byla jako na houpačce. Sedmkrát v řadě jsme prohráli a pak se až do posledního kola bojovalo o play-off. Nakonec jsme ale ukázali sílu. Na Vsetín jsme si pak strašně věřili. Není lehké být favoritem jako oni, my jsme zase neměli co ztratit. Byli jsme opravdu kousek od překvapení, ale nakonec nás vyřadili oni. To je bohužel taková kaňka. Myslím ale, že tohle nás může posilnit do další sezony.

Měl jsi už možnost vyrazit někam na dovolenou?
Chtěl jsem odjet, ale bohužel malá byla nemocná, takže jsme nakonec zůstali. Možná ještě na chvíli odletíme s klukama potrénovat, ale jinak už teď žádnou dovolenou neplánuju a šetřím si to až na čas po další sezoně.

Mimo jiné ve Slavii nově působíš jako asistent trenéra u 4. třídy. Co tě na trénování nejvíce baví?
Nejdřív chci říct, že jsem rád za tuhle možnost pomáhat. Dostal jsem se k tomu úplnou náhodou přes Tomáše Floriana, který mi nabídl, jestli nechci trénovat děti a já se v tom opravdu našel. Strašně mě to naplňuje, je to takové odreagování. Jsem rád, že můžu předat dál, co jsem se sám za kariéru naučil. Radím takhle i svému mladšímu bratrovi, který je stejně starý jako kluci, se kterými v mládeži pracuju, takže je to skvělé.

„Jsem rád, že můžu předat dál, co jsem se sám za kariéru naučil.“
Lukáš Žejdl o trénování 4. třídy

Před další sezonou jsi znovu zvolil individuální přípravu. Proč?
Se společnou přípravou nemám problém, ale minulý rok jsem se připravoval individuálně a cítil jsem se pak fantasticky. Když se připravuji sám, tak lépe vím, co potřebuju a na čem musím pracovat. Pracuju na svých silných stránkách, ale zaměřuju se i na ty slabší. Celkově se však více zaměřuji na sílu, protože jsem hodně silový hráč. Navíc v sezoně balancuji na 98 až 100 kilech, takže tu sílu potřebuju. Kromě toho pak ještě trénuju výbušnost.

Nová sezona odstartuje až v září. Jak se těšíš, až začnou alespoň přípravné zápasy?
Já přípravné zápasy moc nemusím, ale jsou potřeba, abychom nabrali nějakou kondici a sehráli se. Za mě je ale to přípravné období moc dlouhé, ale bohužel to je v Česku takhle nastavené a my to musíme respektovat. Musíme si také dát pozor, abychom případně nenabrali moc velké sebevědomí, kdybychom třeba všechna ta utkání vyhráli. Do sezony musíme jít vždy s pokorou.

Po skončení sezony hodně opor z týmu odešlo, zároveň ale Slavia podepsala několik zkušených posil. Co říkáš na rozsáhlé změny v kádru?
Byl jsem trochu překvapený, že tolik kluků odešlo, ale vedení pak odvedlo skvělou práci. Přišli zkušení hráči a teď je na nás abychom jim pomohli, protože není jednoduché takhle někam přijít. Oni se tu musí cítit dobře a v adaptaci jim musíme pomoct my, co tu zůstáváme a máme se Slavií už nějaký vztah.

Jednou z posil je i Vladimír Růžička, se kterým ses před lety už v dresu Slavie potkal. Jak se těšíš na spolupráci právě s ním?
Vláďa je skvělý hráč, který má výbornou střelu a umí dát gól. Na spolupráci s ním se těším. Určitě nám hodně pomůže, protože potřebujeme mít co nejvíce rozložené lajny, aby všechny dávaly góly a podržely nás v zápasech. Myslím, že nám zvedne i přesilovku, protože přesně na tohle on je.

Autor Jiří Petr
Nepřehlédněte
A-TÝM 4.7.2022

Nejrychleji stříleli v Edenu obránci. Kdo vyhrál?

Hokejisté Slavie si vyzkoušeli, jak rychle umí vystřelit. Kdo vyhrál a jaký mají recept na nejrychlejší střelu? Podívejte se na video!

Přehrát video
A-TÝM 1.7.2022

Talentovaný útočník Lukáš Strnad podepsal smlouvu se Slavií!

Osmnáctiletý útočník Lukáš Strnad, který v minulém roce nakoukl i do reprezentace, podepsal ve Slavii svoji první profesionální smlouvu. Přestože je věkem stále ještě junior, měl by se poprat o ...

Číst více
ROZHOVORY 29.6.2022

Děláme hodně vytrvalost, pan Málek nás nešetří, směje se Pittr

Michal Pittr se ve svých 19 letech připravuje na první sezonu v slávistickém áčku. V té loňské se na konci zranil, teď už ale trénuje naplno. „Děláme hodně vytrvalost, pan Málek svoje má speciality a ...

Přehrát video
FANOUŠCI 24.6.2022

Rozlučka Jardy Bednáře a Marka Tomici v srpnu v Edenu!

Rozlučka slávistických legend Jardy Bednáře a Marka Tomici se blíží. Ve středu 24. srpna od 18:00 se v Edenu sejdou hokejové osobnosti ke speciálnímu exhibičnímu zápasu. Vstupenky jsou v prodeji na ...

Číst více