Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
ROZHOVORY
14. března 2023

Před příští sezónou chci být silnější, hlásí Brož. Uvažuje i o trénování

Odchovanec Slavie Jaroslav Brož má za sebou už pátou sezónu v dospělém hokeji. V té letošní nastupoval poprvé pravidelně v přesilových hrách – a právě v nich se chce do budoucna zlepšit. V posezónním rozhovoru se ohlíží za uplynulým ročníkem a předkolem, ale mluví i o pokračování ve Slavii nebo svém studiu.

Jak se s odstupem času ohlížíš za sezónou?
Byla jako na houpačce. Začátek nebyl ideální, ale když jsme se ocitli na spodních příčkách tabulky, tak jsme se z toho dokázali vyhrabat a usilovali o play-off. To byla asi nejlepší fáze sezóny. Když jsme se potom nedostali do první šestky a bojovali v předkole, tak to bohužel s Jihlavou vždy o gól nevyšlo. Myslím si, že jsme na ni určitě měli. I když jsme začínali ve spodní části tabulky a vyšplhali jsme se výš, tak si myslím, že to nemůžeme hodnotit pozitivně, ale ani negativně. Byla to taková neutrální sezóna, s čímž nemůžeme být spokojeni.

V předkole s Jihlavou jste prohráli oba zápasy. Zlomila se série v prvním domácím utkání?
Jeli jsme tam ještě na poslední zápas základní části a chtěli vyhrát kvůli umístění do předkola. Nakonec na nás vyšla Jihlava, takže jsme se s ní znovu utkali a první zápas byl na naší straně. Tlačili jsme je a přehrávali, jenže hokej se bohužel hraje na góly a oni dali o jeden víc. Úplně se to v prvním zápase nezlomilo, ale oni už pak byli na koni, doma si to uhráli a vyšli jako vítěz.

Po nyní už předminulé sezóně jsi říkal, že se chceš zlepšit v komplexní hře a klidu na hokejce. Myslíš, že se ti to podařilo?
Pracoval jsem na tom, ale kdyby se mi to podařilo podle představ, tak určitě pomůžu týmu víc. Když na tom budu pracovat dál, tak se budeme pohybovat úplně někde jinde. Samozřejmě to není o jednom hráči, ale pokud každý budeme pracovat na svých nedostatcích, tak to bude jen lepší. Snažil jsem se na tom pracovat a budu se snažit dál. Doufám, že se budu pořád zlepšovat.

V právě skončeném ročníku jsi nasbíral 26 kanadských bodů. Panuje s touhle osobní statistikou spokojenost?
Určitě bych chtěl dát víc a měl jsem k tomu příležitosti. V určité části sezóny naše lajna soupeře hodně přehrávala a myslím si, že jsme přišli o deset až patnáct gólů, které by na sezónu měly velký vliv. Nejsem se svými body spokojen a myslím si, že jsem jich mohl mít víc.

Který zápas z ročníku ti utkvěl v paměti?
Hráli jsme nějaká speciální utkání, která si pamatuji, ale nedá se říct, že bych na nějaký vyloženě vzpomínal. Samozřejmě ale pořád myslíme na Sebastiana.

Chodil jsem na tréninky se čtvrtou třídou, říká Brož

Slavia oznámila tvoje pokračování už na začátku února. Měl jsi hned jasno, že budeš pokračovat ve Slavii, nebo byly na stole i jiné nabídky?
Měl jsem ve smlouvě opci, která byla uplatněna, takže nebylo co řešit. Se Slavií jsem se dohodl a budu tady pokračovat.

Rozhodl ses tak i proto, že v Praze studuješ FTVS?
Během příští sezóny budu na FTVS v posledním ročníku a doufám, že to zdárně dokončím. Bude mě tam čekat lyžák, takže doufám, že to po domluvě půjde všechno ukončit, protože to je největší problém, co se týká téhle školy. Při podpisu smlouvy jsem se s vedením domluvil, takže by to neměl být problém. Zatím jde všechno podle plánu, doufám, že to dokončím a budu se moci naplno věnovat jen hokeji. I teď tomu dávám sto procent, ale potom to bude něco jiného.

Chtěl by ses po kariéře věnovat trénování?
Už teď jsem byl na Slavii domluven a chodil jsem na nějaké tréninky se čtvrtou třídou, abych si vyzkoušel, jaké to je v praxi. Myslím si, že to bylo super. Nebránil bych se tomu, ale uvidím, kam to bude mířit. Uvidím, jestli se budu soustředit jen na hokej, nebo do toho budu i trénovat. Bude to o domluvě a ukáže čas.

„Do startu suché přípravy nechci jít z nuly. Začnu se připravovat dřív.“
Jaroslav Brož přípravě na novou sezónu

Nyní máte před sebou pauzu. Jak ji budeš trávit?
Teď si dám krátké volno, během kterého budu aktivně odpočívat. Potom už bych se chtěl začít připravovat, abych do startu suché přípravy nešel z nuly, byl trochu nachystaný a nabral kondici, kterou jsem v průběhu sezóny a posledních náročných zápasech ztratil. Chtěl bych být silnější než před startem minulé sezóny a starat se o zdraví, abych neonemocněl. Budu pracovat na tom, abych podal co nejlepší výkon v sezóně, která pro mě bude důležitá.

Zamíříš někam na dovolenou?
Na dovolenou se nechystám. Možná si udělám nějaké výlety o víkendech, ale jinak budu věnovat čas škole.

S čím půjdeš do nadcházející sezóny a je nějaká věc, na které budeš chtít přes léto zapracovat?
Do nadcházející sezóny chci jít s tím, že budu pomáhat týmu tam, kde to bude potřebovat. Budu se snažit plnit úkoly v ofenzivě i defenzivě a platí, že chci být komplexní hráč, na tom se nic nemění. Chci ještě zlepšit své přednosti a odstranit nedostatky. V téhle sezóně jsem si poprvé vyzkoušel, jaké to je mít stabilní pozici v přesilovce, takže určitě budovat dovednosti v téhle disciplíně, která je velmi důležitá, a pracovat na všem potřebném. Moc dobře vím, na čem potřebuji zapracovat.

Co bys slávistickým fanouškům vzkázal?
Fanouškům bych vzkázal, že jejich podpora je skvělá. Každým rokem a zápasem jsme cítili větší podporu na domácích i venkovních stadionech. Je neuvěřitelné, že když přijedeme do Poruby nebo Vsetína, tak tam opravdu někdo dorazí a podporuje nás. Nesmírně si toho vážíme. Myslíme na to, že chceme vyhrát pro ně, a to se nikdy nezmění. Vždycky budeme myslet na to, že hrajeme pro lidi, kteří na nás chodí a mají to rádi stejně jako my. Chceme pro ně hrát co nejlepší hokej.

Autor Matyáš Kainz
Nepřehlédněte
ZÁPASY - MLÁDEŽ 24.3.2023

Dorostu končí sezóna, Plzeň rozhodla v závěru

Dorostenci Slavie ve čtvrtfinálové sérii proti úřadujícímu mistrovi dvakrát vedli, nakonec ale pro ně sezóna končí. Ve vyrovnaném pátém utkání už se blížilo prodloužení, Západočeši ale gólem necelé ...

Číst více
OHLASY - MLÁDEŽ 24.3.2023

Kapitán juniorky Kluch: Zradila nás koncovka, strašně to bolí

Junioři v rozhodujícím pátém čtvrtfinále prohráli v Edenu se Vsetínem těsně 1:2, i přesto, že měli jasnou střeleckou převahu. „Naším jasným cílem byl postup, ale to se nepovedlo, takže sezóna je ...

Číst více
ZÁPASY - MLÁDEŽ 23.3.2023

Junioři drtili Vsetín, končí však ve čtvrtfinále

Junioři Slavie drtili v pátém zápase čtvrtfinále Vsetín, více než gól ale nedali. Sezóna tak pro ně po porážce 1:2 končí. Valaši se v první třetině dostali do dvoubrankového vedení a brankář Pavlíček ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 22.3.2023

Nejúspěšnější ročník! O Kapku lepší hokej pomáhá dětem

Na startu února se počtvrté rozběhl charitativní projekt O Kapku lepší hokej, jehož cílem je zejména pomoc dětem s poruchami krvetvorby. Cílem ročníku 2023 bylo kromě šíření povědomí o problematice ...

Číst více