Představujeme nejlepší mládežníky za měsíc únor

02.03.2019, Jakub Mezlík

Slavia vybírá každý měsíc nejlepší hokejisty v mládežnických kategoriích 5.-8. třída. Za měsíc únor byli oceněněni Tomáš Routa, Václav Nestrašil, Ondřej Macek a Lukáš Hess. Čtveřice hráčů obdržela od klubu hokejku a další drobné dárky, nyní vám přinášíme představení všech vítězů.

TOMÁŠ ROUTA, 8. TŘÍDA

Jak vzpomínáš na svoje začátky - kdy a kde jsi začal s hokejem?
S hokejem jsem začal v šesti letech na Slavii. Pro hokej jsem se rozhodl v roce 2010, když jsme zcela nečekaně vyhráli mistrovství světa.

Jaký byl tvůj největší hokejový zážitek?
Můj největší hokejový zážitek bylo čtvrtfinále mistrovství světa v Praze, kde byla úžasná atmosféra.

Co pro tebe znamená Slavia?
Slavii fandíme celá rodina a příbuzní, protože část rodiny taky dělala jiný sport za Slavii.

Na jakém postu hraješ a proč?
Hraji levé nebo pravé křídlo. Na tomto postu mám nejraději, že můžu dostat puk do rychlosti a můžu hodně napadat v útočném pásmu.

Jaké máš svoje hokejové oblíbence?
Můj hokejový oblíbenec je Sidney Crosby. Líbí se mi i hra Stevena Stamkose.

VÁCLAV NESTRAŠIL, 7. TŘÍDA

Jak vzpomínáš na svoje začátky - kdy a kde jsi začal s hokejem?
Když mi byl rok, vzal jsem si poprvé hokejku a doma jsem s bráchama ničil nábytek hraním hokeje. S hokejem na ledě jsem začal v necelých čtyřech letech v Černošicích. Na stadionu jsem chtěl být pořád. Když jsem se naučil bruslit, chodil jsem na všechny tréninky, na které mě v klubu pustili a rodiče mě museli tahat domů.

Jaký byl tvůj největší hokejový zážitek?
Když jsem si díky bráchovi Andymu zatrénoval s týmem NHL - Carolina Hurricanes a jezdil jsem nájezdy na jejich gólmana Cama Warda.

Co pro tebe znamená Slavia?
Slavia je jako rodina. Vždycky je tam hezky.

Na jakém postu hraješ a proč?
Útočník, protože dávám rád góly.

Jaké máš svoje hokejové oblíbence?
Moje bráchy a Jacka Eichela.

ONDŘEJ MACEK, 6. TŘÍDA

Jak vzpomínáš na svoje začátky - kdy a kde jsi začal s hokejem?
Hokej za Slavii hrál děda, táta i brácha, takže to bylo jasné. Bylo mi pět let.

Jaký byl tvůj největší hokejový zážitek?
Zatím to je hned první zápas se Spartou ve sportovní hale. Dal jsem hattrick, rozhodující nájezd a pokazil jim tak oslavu 110 let založení klubu. Ale doufám, že na mě největší zážitky teprve čekají.

Co pro tebe znamená Slavia?
Můj domovský tým, kamarádi a spoluhráči. A taky hodně vítězství. Máme moc dobrý tým, kluci hrají super.

Na jakém postu hraješ a proč?
Na beku, protože mi to na začátku nejvíc šlo. Navíc v naší rodině nikdy žádný útočník nebyl.

Jaké máš svoje hokejové oblíbence?
Tomáš Hertl, Brent Burns a fandím celému týmu Sharks.

LUKÁŠ HESS, 5. TŘÍDA

Jak vzpomínáš na svoje začátky - kdy a kde jsi začal s hokejem?
S hokejem jsem začal na Slavií asi v pěti letech, protože rodiče chtěli abych se naučil bruslit. Mne to začalo hrozně moc bavit a tak hraju.

Jaký byl tvůj největší hokejový zážitek?
Můj osobní, když jsem dál svůj první gól proti Lounům a týmový když jsme v České Lípě skončili na druhém místě.

Co pro tebe znamená Slavia?
Slavia jsou kamarádi, sport který mě baví a zábava.

Na jakém postu hraješ a proč?
Hraju na postu obránce, protože mne baví mít zodpovědnost, abych jako poslední hráč, nepustil útočníka do zakončení.

Jaké máš svoje hokejové oblíbence?
Z českých hráčů David Pastrňák a ze zahraničních hráčů  Brad Marchand a Sidney Crosby.