Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
23. srpna 2016

Premiant Dragoun: Výhra pro sebevědomí, takhle musíme hrát pořád

Sešívaná parta zažila na kladenském ledě velmi vydařený zápas. S Rytíři si červenobílí pohráli jako kočka s myší a zvítězili vysoko 9:1. Neřízené kanonády se přímo na hrací ploše účastnil také Michal Dragoun, který se ve slávistickém dresu představil vůbec poprvé. Po zdolání zdravotních problémů pro něj duel na Kladně znamenal hodně sladkou premiéru. Na demolici Rytířů se totiž podílel i bodově. Ve 31. minutě přidal do statistik vlastní rukopis, když zaznamenal gólovou nahrávku na branku Jiřího Ryse.

Kladno jste po výsledku 9:1 doslova přejeli. Jak byste zhodnotil utkání?
Takový zápas se hodnotí krásně. Musím říct, že soupeř měl asi jen dvě šance, jinak jsme hráli doopravdy suprově a bylo to fajn utkání. Navíc i z toho hlediska, že jsme takovým způsobem porazili zrovna Kladno. Samozřejmě je to pořád příprava, takže to nesmíme přeceňovat, ale pro sebevědomí je ta výhra hodně cenná.

Co podle vás zápas rozhodlo? Byl tam nějaký rozhodující moment, který výslednému skóre výrazně dopomohl?
Hodně důležitý byl náš vstup do zápasu. Začali jsme hodně aktivně. Byli jsme rychlejší, přebruslovali jsme je, byli jsme důraznější a Kladno nemohlo hrát svoji hru, což bylo asi nejzásadnější.

1
Pro Dragouna bylo v zápase na Kladně doslova „osudové“ číslo jedna. Nastoupil k prvnímu mači za Slavii a přidal jeden bod za asistenci.

Mluvil jste o dobré rychlosti nebo větším důrazu sešívaných. V čem dalším Slavia vynikala po herní stránce?
Základním klíčem bylo právě tempo hry. Od našeho dobrého pohybu se to odvíjelo nejvíc. Je jasné, že za stavu 4:0 se vám hraje lépe a trochu odlehčeně, ale my jsme přesto nepřestali tlačit a hráli pořád výborně.

Dokázali vás Rytíři i přes vysoký gólový rozdíl v něčem prověřit, něčím přitlačit?
Myslím, že v tomhle utkání ne. Hráli jsme tak dobře, že jsme eliminovali veškeré jejich pokusy o tlak. Takže tentokrát tam nic takového, čím by nám zatápěli, nebylo.

Pro vás byl duel v kladenské ČEZ Areně prvním představením v dresu Slavie. Asi ho budete brát jako vydařenou premiéru.
Já jsem strašně rád, že už jsem se dostal do zápasu, protože jsem měl nějaké zdravotní problémy, které se pořád nabalovaly. Proto jsem opravdu rád, že jsem to utkání nějakým způsobem zvládnul. Ale čeká mě ještě spousta práce, abych se do toho dostal a byl platným hráčem.

Michal Dragoun dlouho bojoval se zraněními. Proto teď dohání manko o to intenzivněji. Takhle odpočíval po jednom z náročných tréninků.

Zmínil jste zdravotní problémy. Jak jste se po delší zápasové pauze cítil na ledě?
Nebylo to nejhorší. Čekal jsem, že to bude horší, ale ještě nemám natrénováno na můj styl hry, který hraju. Na agresivní styl hokeje. Takže jsem tolik nebruslil, spíš jsem se snažil hrát pozičně, abych nepropadl a nic nezkazil.

Do Edenu jste přišel jako jedna z mnoha letních posil. Jak jste se v kabině červenobílých prozatím zabydlel?
Zatím je všechno fajn. Atmosféra je pohodová a pozitivní, protože kluci doteď předváděli výborné výkony. A od toho se odvíjí i to prostředí. Všechno se ukáže až v průběhu sezony, až třeba nastanou nějaké krizové momenty. To, jak ta kabina drží při sobě. Teď je všechno v pohodě, nemáme mezi sebou žádný problém.

Sešívaní předvedli proti Kladenským takřka bezchybný výkon. Co ale ještě vypilovat směrem k další přípravě?
Myslím si, že kdybychom hráli takhle pořád, tak to bude ideální. Oni v tom utkání doopravdy měli jen dvě tři šance a z jedné z nich dali v přesilovce gól. Jinak jsme byli jednoznačně lepší. Takže já bych nic nevylepšoval.(smích) A jak jsem říkal, kdybychom takhle hráli pořád, je to ideální.

Autor Martina Kramerová
Nepřehlédněte
A-TÝM 3.6.2020

Ve Slavii se buduje skvělý tým. Už se těším na sezonu, říká Kružík

Nejnovější posilou slávistického kádru je útočník Daniel Kružík, který byl v uplynulé sezoně jedním z tahounů ústeckého Slovanu. Také ve Slavii by měl přispět především svoji produktivitou. „Vedení i ...

Číst více
MLÁDEŽ 3.6.2020

Příprava mládeže je v plném proudu. Co je nového v realizačních týmech?

Kromě áčka se na novou sezonu pilně připravují i všechny mládežnické kategorie. Před sebou mají ještě téměř měsíc letního drilu. Celkem pak budou mít za sebou sedm týdnů náročných tréninků, které by ...

Číst více
A-TÝM 2.6.2020

Slavia posiluje ofenzivu. Přichází Daniel Kružík

Slávistický dres v minulosti už krátce oblékal, loni byl tahounem ústeckého Slovanu. Nyní se třiadvacetiletý kladenský odchovanec Daniel Kružík stěhuje do Edenu, aby posílil ofenzivu sešívaných pro ...

Číst více
FANOUŠCI 1.6.2020

Turnaj v beach volejbale se uskuteční i letos! Přijďte si zahrát s hokejisty Slavie

Čtvrtý ročník beach volejbalového turnaje, ve kterém si může zahrát každý bez rozdílu pohlaví, věku či úrovně, se uskuteční na kurtech za sportovní halou Eden v pátek 19. června 2020 od 17:00. ...

Číst více