16. leden
Slavia Šumperk
15:00
20. leden
Vrchlabí Slavia
16:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
23. srpna 2016

Premiant Dragoun: Výhra pro sebevědomí, takhle musíme hrát pořád

Sešívaná parta zažila na kladenském ledě velmi vydařený zápas. S Rytíři si červenobílí pohráli jako kočka s myší a zvítězili vysoko 9:1. Neřízené kanonády se přímo na hrací ploše účastnil také Michal Dragoun, který se ve slávistickém dresu představil vůbec poprvé. Po zdolání zdravotních problémů pro něj duel na Kladně znamenal hodně sladkou premiéru. Na demolici Rytířů se totiž podílel i bodově. Ve 31. minutě přidal do statistik vlastní rukopis, když zaznamenal gólovou nahrávku na branku Jiřího Ryse.

Kladno jste po výsledku 9:1 doslova přejeli. Jak byste zhodnotil utkání?
Takový zápas se hodnotí krásně. Musím říct, že soupeř měl asi jen dvě šance, jinak jsme hráli doopravdy suprově a bylo to fajn utkání. Navíc i z toho hlediska, že jsme takovým způsobem porazili zrovna Kladno. Samozřejmě je to pořád příprava, takže to nesmíme přeceňovat, ale pro sebevědomí je ta výhra hodně cenná.

Co podle vás zápas rozhodlo? Byl tam nějaký rozhodující moment, který výslednému skóre výrazně dopomohl?
Hodně důležitý byl náš vstup do zápasu. Začali jsme hodně aktivně. Byli jsme rychlejší, přebruslovali jsme je, byli jsme důraznější a Kladno nemohlo hrát svoji hru, což bylo asi nejzásadnější.

1
Pro Dragouna bylo v zápase na Kladně doslova „osudové“ číslo jedna. Nastoupil k prvnímu mači za Slavii a přidal jeden bod za asistenci.

Mluvil jste o dobré rychlosti nebo větším důrazu sešívaných. V čem dalším Slavia vynikala po herní stránce?
Základním klíčem bylo právě tempo hry. Od našeho dobrého pohybu se to odvíjelo nejvíc. Je jasné, že za stavu 4:0 se vám hraje lépe a trochu odlehčeně, ale my jsme přesto nepřestali tlačit a hráli pořád výborně.

Dokázali vás Rytíři i přes vysoký gólový rozdíl v něčem prověřit, něčím přitlačit?
Myslím, že v tomhle utkání ne. Hráli jsme tak dobře, že jsme eliminovali veškeré jejich pokusy o tlak. Takže tentokrát tam nic takového, čím by nám zatápěli, nebylo.

Pro vás byl duel v kladenské ČEZ Areně prvním představením v dresu Slavie. Asi ho budete brát jako vydařenou premiéru.
Já jsem strašně rád, že už jsem se dostal do zápasu, protože jsem měl nějaké zdravotní problémy, které se pořád nabalovaly. Proto jsem opravdu rád, že jsem to utkání nějakým způsobem zvládnul. Ale čeká mě ještě spousta práce, abych se do toho dostal a byl platným hráčem.

Michal Dragoun dlouho bojoval se zraněními. Proto teď dohání manko o to intenzivněji. Takhle odpočíval po jednom z náročných tréninků.

Zmínil jste zdravotní problémy. Jak jste se po delší zápasové pauze cítil na ledě?
Nebylo to nejhorší. Čekal jsem, že to bude horší, ale ještě nemám natrénováno na můj styl hry, který hraju. Na agresivní styl hokeje. Takže jsem tolik nebruslil, spíš jsem se snažil hrát pozičně, abych nepropadl a nic nezkazil.

Do Edenu jste přišel jako jedna z mnoha letních posil. Jak jste se v kabině červenobílých prozatím zabydlel?
Zatím je všechno fajn. Atmosféra je pohodová a pozitivní, protože kluci doteď předváděli výborné výkony. A od toho se odvíjí i to prostředí. Všechno se ukáže až v průběhu sezony, až třeba nastanou nějaké krizové momenty. To, jak ta kabina drží při sobě. Teď je všechno v pohodě, nemáme mezi sebou žádný problém.

Sešívaní předvedli proti Kladenským takřka bezchybný výkon. Co ale ještě vypilovat směrem k další přípravě?
Myslím si, že kdybychom hráli takhle pořád, tak to bude ideální. Oni v tom utkání doopravdy měli jen dvě tři šance a z jedné z nich dali v přesilovce gól. Jinak jsme byli jednoznačně lepší. Takže já bych nic nevylepšoval.(smích) A jak jsem říkal, kdybychom takhle hráli pořád, je to ideální.

Autor Martina Kramerová
Nepřehlédněte
A-TÝM 15.1.2021

Posila do obrany! Ze Znojma přichází Adam Sedlák

Slávisté posilují defenzivní řady, do Edenu přichází do konce sezony obránce se zkušenostmi z extraligy, EBEL i dalších zahraničních soutěží Adam Sedlák. Nastoupit by měl již v sobotu proti Šumperku.

Číst více
A-TÝM 15.1.2021

Slavii dočasně povedou Jiří Veber s Pavlem Kolaříkem

Slavia aktuálně pracuje na výběru nové trenérské dvojice pro A-tým. Než budou nástupci Štrby s Doležalem známi, na střídačku se dočasně postaví sportovní manažer Jiří Veber společně s Pavlem ...

Číst více
HISTORIE KLUBU 15.1.2021

120 let nejstaršího klubu: Finále 2003 jsem hrál se zlomenou rukou, vzpomíná David Hruška

David Hruška – útočník, který se neodmyslitelně zapsal do historie Slavie. Je podepsán pod oběma extraligovými tituly a třikrát získal v sešívaném stříbrnou medaili. „Na celé období ve Slavii mám ...

Číst více
A-TÝM 13.1.2021

Trenéři Martin Štrba a Jiří Doležal u A-týmu končí

Středeční zápas se Sokolovem byl poslední pro trenéry Martina Štrbu a Jiřího Doležala, kteří byli pro neuspokojivé výsledky odvoláni od A-týmu. Slavia získala pod jejich vedením v 18 zápasech 28 bodů ...

Číst více
×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Slavia Praha
Hokej Šumperk 2003