6. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
13. srpen
Slavia Sokolov
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
3. října 2019

Preview mládeže: Souboj o první místo nebo malé derby

Sešívaní mládež má za sebou první měsíc v nové sezoně, který může hodnotit ve skrze pozitivně. Až na juniory jsou všechny kategorie na předních pozicích ve svých ligách, dorost je aktuálně dokonce úplně nejlepším týmem v celé republice. V další epizodě hokejových bojů budou chtít slávisté pokračovat v dobrých výkonech, nepůjde však o nic jednoduchého. Do hry se dostanou s výjimkou 8. třídy všechny kategorie.

Junioři

V minulém týdnu si nejstarší mládežníci připsali první výhru v sezoně, když na domácí půdě přetlačili královéhradecký Mountfield. Následně ale nestačili i přes dobrý výkon poměrně hladce na Pardubice. Napravit to budou mít červenobílí možnost už ve čtvrtek, kdy zamíří do Karlových Varů. Ty jsou ovšem momentálně v čele turnaje O pohár DHL, a tak před sebou budou mít červenobílí opravdu těžkého protivníka.

Ve druhém duely pojedou Pražané znovu na západ Čech, tentokrát budou mít cestu podstatně kratší. Zastaví se totiž v Plzni, kde změří síly s tamními juniory. Škoda se drží na osmém místě v tabulce s prakticky vyrovnaným skóre. Většina zápasů Západočechů jsou hodně těsná, často jsou jejich výsledky jen o jeden gól.

Dorost

Dorostenci prožívají nejlepší možný start do sezony, který si představoval jen málokdo. Za prvních šest zápasů ještě nenašli přemožitele, a tak není divu, že se usadili na vedoucí pozici. Sesadit je z první příčky může Hradec Králové, který Pražany zdatně pronásleduje a zaostává za nimi jen o dva body. A ve čtvrtek dojde ve východočeském městě na vzájemný souboj. Dá se tedy očekávat kvalitní hokej dvou nejlepších týmů dorostenecké extraligy.

V sobotu budou mít červenobílí o poznání lehčí úlohu. V druhém největším českém městě se totiž postaví místní Technice, která patří k nejslabším celkům v soutěži. Na svém kontě má zatím jen dva body, navíc obdržela v dosavadním průběhu soutěže suverénně nejvíce branek. Sešívaní by tak v tomto utkání měli potvrdit roli jasného favorita a přivést si zpátky do Prahy vítězství.

9. třída

Deváťáci mají za sebou dva těžké zápasy, když se postupně postavili Spartě a Plzni. S oběma kvalitními soupeři remizovali, což se dá považovat za dobré výsledky. Už je však na čase se zase vrátit na vítěznou vlnu, k čemuž budou mít ideální příležitost. V malém derby totiž narazí na Kobru, která sice už není bez bodu, má ale poměrně hrozivé skóre 4:49. To znamená, že by slávisté měli ukázat ofenzivní sílu a v klidu soupeře z Braníku porazit.

7. třída

Stejného soupeře budou mít i sedmáci a i v tomto případě by měli být jasnými favority. Vždyť slávistická 7. třída zatím své soupeře nemilosrdně drtí a jasně je tak na čele své skupiny. Zejména vítězství 8:4 nad Spartou a 11:3 nad Plzní značí, že si s Kobrou červenobílí poradí bez větších problémů. Celek z Braníku je poslední s pouhým jedním bodem za remízu s Třemošnou, jinak od ostatních týmů dostává poměrně hodně gólů.

6. třída

Jako poslední se v tomto týdnu představí šesťáci, kteří sehrají zápas v Edenu s Velkými Popovicemi. Půjde o souboj dvou sousedů v tabulce, utkání mezi třetím a čtvrtým týmem. Zatímco Pražané jsou na tom o trochu lépe, když mají čtyři body, Slavoj je o jeden bod horší. Středočeši zvládli porazit poslední Kobru a remizovali s Kladnem, červenobílí své body získali proti stejným soupeřů, jen s tím rozdílem, že Kladno poměrně v klidu porazili, proto mají o ten jeden bod navíc.

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
MLÁDEŽ 8.7.2020

Reprezentant Hrdlička: Národní tým mi hodně dal, od trenérů jsem měl důvěru

V loňské sezoně patřil mezi stabilní opory dorosteneckého týmu Slavie i reprezentace do 16 let. A nejinak tomu zřejmě bude i v nadcházejícím ročníku. Jakub Hrdlička se na konci července zúčastní ...

Číst více
A-TÝM 6.7.2020

Odpočítáváme speciální start sezony! Sledujte naše sociální sítě

Napětí stoupá a slávistická srdce zrychlují tep - novou sezonu odstartujeme v Edenu přípravným utkáním 6. srpna v 17:30. Speciální program odhalí i jedno velké překvapení. Potěšíme oko skalních ...

Číst více
ROZHOVORY 5.7.2020

Brož o studiu na vysoké škole: V zápřahu s hokejem se rozhodně nenudím

Slavia má ve svých řadách také několik hráčů, kteří studují na vysoké škole. Jedním z nich je útočník Jaroslav Brož, který v rozhovoru nastiňuje, jak jeho studium probíhá nebo jaké má cíle na ...

Číst více
MLÁDEŽ 3.7.2020

Chceme, aby kluci makali, ale zároveň se bavili hokejem, říká trenér dorostu Slížek

Dorostenci mají za sebou letní přípravu, v rámci níž se s týmem připravovala celá řada nových hráčů. Trenér Ladislav Slížek se v rozhovoru krátce ohlíží za uplynulým obdobím a nastiňuje představy pro ...

Číst více