Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
3. října 2019

Preview mládeže: Souboj o první místo nebo malé derby

Sešívaní mládež má za sebou první měsíc v nové sezoně, který může hodnotit ve skrze pozitivně. Až na juniory jsou všechny kategorie na předních pozicích ve svých ligách, dorost je aktuálně dokonce úplně nejlepším týmem v celé republice. V další epizodě hokejových bojů budou chtít slávisté pokračovat v dobrých výkonech, nepůjde však o nic jednoduchého. Do hry se dostanou s výjimkou 8. třídy všechny kategorie.

Junioři

V minulém týdnu si nejstarší mládežníci připsali první výhru v sezoně, když na domácí půdě přetlačili královéhradecký Mountfield. Následně ale nestačili i přes dobrý výkon poměrně hladce na Pardubice. Napravit to budou mít červenobílí možnost už ve čtvrtek, kdy zamíří do Karlových Varů. Ty jsou ovšem momentálně v čele turnaje O pohár DHL, a tak před sebou budou mít červenobílí opravdu těžkého protivníka.

Ve druhém duely pojedou Pražané znovu na západ Čech, tentokrát budou mít cestu podstatně kratší. Zastaví se totiž v Plzni, kde změří síly s tamními juniory. Škoda se drží na osmém místě v tabulce s prakticky vyrovnaným skóre. Většina zápasů Západočechů jsou hodně těsná, často jsou jejich výsledky jen o jeden gól.

Dorost

Dorostenci prožívají nejlepší možný start do sezony, který si představoval jen málokdo. Za prvních šest zápasů ještě nenašli přemožitele, a tak není divu, že se usadili na vedoucí pozici. Sesadit je z první příčky může Hradec Králové, který Pražany zdatně pronásleduje a zaostává za nimi jen o dva body. A ve čtvrtek dojde ve východočeském městě na vzájemný souboj. Dá se tedy očekávat kvalitní hokej dvou nejlepších týmů dorostenecké extraligy.

V sobotu budou mít červenobílí o poznání lehčí úlohu. V druhém největším českém městě se totiž postaví místní Technice, která patří k nejslabším celkům v soutěži. Na svém kontě má zatím jen dva body, navíc obdržela v dosavadním průběhu soutěže suverénně nejvíce branek. Sešívaní by tak v tomto utkání měli potvrdit roli jasného favorita a přivést si zpátky do Prahy vítězství.

9. třída

Deváťáci mají za sebou dva těžké zápasy, když se postupně postavili Spartě a Plzni. S oběma kvalitními soupeři remizovali, což se dá považovat za dobré výsledky. Už je však na čase se zase vrátit na vítěznou vlnu, k čemuž budou mít ideální příležitost. V malém derby totiž narazí na Kobru, která sice už není bez bodu, má ale poměrně hrozivé skóre 4:49. To znamená, že by slávisté měli ukázat ofenzivní sílu a v klidu soupeře z Braníku porazit.

7. třída

Stejného soupeře budou mít i sedmáci a i v tomto případě by měli být jasnými favority. Vždyť slávistická 7. třída zatím své soupeře nemilosrdně drtí a jasně je tak na čele své skupiny. Zejména vítězství 8:4 nad Spartou a 11:3 nad Plzní značí, že si s Kobrou červenobílí poradí bez větších problémů. Celek z Braníku je poslední s pouhým jedním bodem za remízu s Třemošnou, jinak od ostatních týmů dostává poměrně hodně gólů.

6. třída

Jako poslední se v tomto týdnu představí šesťáci, kteří sehrají zápas v Edenu s Velkými Popovicemi. Půjde o souboj dvou sousedů v tabulce, utkání mezi třetím a čtvrtým týmem. Zatímco Pražané jsou na tom o trochu lépe, když mají čtyři body, Slavoj je o jeden bod horší. Středočeši zvládli porazit poslední Kobru a remizovali s Kladnem, červenobílí své body získali proti stejným soupeřů, jen s tím rozdílem, že Kladno poměrně v klidu porazili, proto mají o ten jeden bod navíc.

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
A-TÝM 7.4.2020

Slavia ladí podobu kádru pro nadcházející sezonu

Přestože mimořádná opatření nedovolila dohrát play-off Chance ligy ani uspořádat některé posezonní aktivity, přípravy na nadcházející ročník jsou v plném proudu. Intenzivně se pracuje samozřejmě i na ...

Číst více
A-TÝM 5.4.2020

Příprava asi v normální podobě nezačne, říká Veber. Chce přivést útočníky

Slavia postoupila v předčasně skončeném ročníku do nadstavby a až do posledních chvil se držela v šestce zajišťující čtvrtfinále. Závěr sezony se však sešívaným nepovedl. „Šňůra porážek na konci ...

Číst více
MLÁDEŽ 2.4.2020

PANE TRENÉRE: Ideální hráč má skvělé dovednosti a je pořád aktivní, říká Tomášek

Slavia má ve svých trenérských řadách kromě bývalých zkušených hráčů také mladé progresivní kouče. Jedním z nich je také Adam Tomášek, který se do Slavie dostal po úspěšné zkoušce. „K práci na Slavii ...

Číst více
A-TÝM 31.3.2020

Pasovali nás na konec tabulky, ale my jsme všem ukázali, říká Novák

Mladý tým plný očekávání dotáhl k postupu do vyřazovacích bojů. A sám zažil sezonu plnou jubileí. Kapitán Slavie Jan Novák si odkroutil svůj třetí kompletní ročník po návratu do Edenu. Přečtěte si ...

Číst více