Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
5. dubna 2020

Příprava asi v normální podobě nezačne, říká Veber. Chce přivést útočníky

Slavia postoupila v předčasně skončeném ročníku do nadstavby a až do posledních chvil se držela v šestce zajišťující čtvrtfinále. Závěr sezony se však sešívaným nepovedl. „Šňůra porážek na konci nebyly ideálním zakončením sezony, jak jsme si představovali,“ hodnotí sportovní manažer klubu Jiří Veber.

Chance liga letos skončila předčasně, Slavia zakončila své působení v předkole proti Třebíči. Jak jste si ve vedení klubu ročník zhodnotili?

Před začátkem sezony jsme si stanovili postupné cíle. První byl postup do osmého místa, a to se povedlo. Zde se projevila výborná práce a odhodlání jak hráčů, tak celého realizačního týmu. V druhé polovině ročníku jsme dokázali vyhrát osmkrát v řadě, což bylo výborné, ale pokazil to závěr. Šňůra porážek na konci základní části s dvěma prohrami v předkole nebyly ideálním zakončením sezony, jak jsme si představovali. Nemyslím si, že bychom sezonu měli hodnotit negativně. Celkově to bylo dobré, je ale nepříjemné, za jakých okolností se musel ročník ukončit.

Jak jste vnímal nový systém Chance ligy, na základě kterého se ročník v půli rozdělil? Ozývala se na něj kritika.

Před začátkem sezony jsme hlasovali pro jiný systém, nakonec se hrálo podle tohoto. Někteří argumentovali, že se lepší týmy budou střetávat spolu a budou se hrát lepší zápasy, ostatní kluby je už ale příliš nezajímaly. My jsme chtěli, aby se hrálo regionálně – to znamená více utkání mezi týmy, které to k sobě mají blíže, a méně mezi těmi vzdálenějšími. Nedovedu si představit, co bude příští sezonu.

V klubu po dvouletém angažmá nebude pokračovat trenér Miloš Říha, skončila mu smlouva. Co vás vedlo k tomu ji neprodlužovat?

Bohužel jsme se nedomluvili na pokračování. Tímto bych rád ještě jednou Milošovi poděkoval za velmi dobrou práci, co pro Slavii odvedl a popřál hodně štěstí a úspěchů jak v profesním, tak osobním životě.

Máte už jasno o novém trenérovi?

V brzké době bychom rádi oficiálně představili nový realizační tým pro nadcházející sezonu.

Klub napříč ligou oznamují, s kým prodloužily smlouvu. Jak to vypadá ve Slavii?

O podpisech budeme informovat od příštího týdne.

Posily z jiných týmů můžou kluby oznamovat až od května. Můžete prozradit, po jakých typech hráčů se poohlížíte?

Poohlížíme se po ofenzivních a kreativních útočnících a důraznějších obráncích. S brankáři jsme víceméně domluvení. Hledáme útočníky, protože nevíme, jaká bude situace s Petrem Vampolou i Tomášem Šmerhou, který měl nabídky z extraligy. Řešíme to.

V uplynulém ročníku pokulhávalo oslabení, v němž byla Slavia třetí nejhorší. Budete se na to ohlížet i při hledání hráčů na trhu?

Rádi bychom nějaké hráče přivedli, ale vyloženě do oslabení, to asi ne. To bude práce pro naše trenéry, aby hráče připravili a přesvědčili o správnosti a důsledném dodržování systému v těchto situacích na ledě.

Řada klubů musela kvůli koronavirové krizi přejít k úsporným opatřením. Chomutov propustil většinu hráčů, většina týmů přistoupila na snížení platu. Chystá se něco podobného ve Slavii?

Za březen jsme to zatím řešit nemuseli. Já jsem v dennodenním kontaktu s majitelem panem Tichým a ptám se na to, protože kdyby taková situace nastala, tak bychom to museli řešit. Pan Tichý je velmi férový a snaží se dodržet to, co slíbil. Pro nikoho to ale není příjemné.

Junioři nezažili nejpovedenější ročník, z 36 zápasů v základní části vyhráli jen 12. Neovlivní to přísun hráčů do A-týmu?

Junioři ročníku 2000 dostali v uplynulém ročníku šanci v mužích. S tím jsme do toho vstupovali a jsme rádi, že ji využili. I díky tomu jsme je nemohli tolik využívat v juniorce, takže to na její výsledky mělo vliv. Bylo by výborné, kdybychom mohli každý rok zabudovat tři čtyři hráče do áčka. To je ale velmi složité.

Věřím, že i někdo z hráčů ročníku 2001 se dokáže v budoucnu prosadit. Někteří kluci se dovedou prosadit do chlapů už v juniorském věku, někteří se adaptují až v pozdějším věku. Někomu to trvá kratší dobu, někomu déle. Netvrdím, že se někdo z hráčů „01“ prosadí už na příští sezonu, ale někteří na to schopnosti mají. Je to dlouhodobý proces a stojí za tím nejen samotná práce hráčů, ale i práce mládežnických trenérů.

Situace týkající se současné krize je nejasná, nikdo neví, kdy se opatření rozvolní. Jaký máte plán, co se přípravy na nový ročník týče?

Na to jsme samozřejmě reagovali, ne jenom v áčku, juniorce a dorostu, ale v celém našem klubu. S trenéry mládežnických kategorií jsme se pod vedením pana Pomahače domluvili na přípravě pro hráče. Ta většinou začíná na začátku května, ale nevěřím, že odstartuje v normální podobě. Reagovali jsme zadáváním tréninkových jednotek přes aplikace. Hráči na telefony dostávají individuální tréninkové jednotky od trenérů. Ty by měli plnit. Trenéři dělají všechno pro to, aby je pro kluky připravovali zábavné, a motivují je. Je na hráčích, jestli to budou přijímat tak, jak jim to dávkujeme. Uvidíme, v jakém stavu se s nimi shledáme.

Autor Šimon Rogner
Nepřehlédněte
A-TÝM 29.5.2020

Příprava se musí oddřít, ví Šteiner. Co mu pomáhá při regeneraci?

David Šteiner nedávno oslavil své dvaadvacáté narozeniny, ale startů za Slavii už nasbíral téměř sto. V rozhovoru mluví mladý útočník o letní přípravě pod novým trenérem i o regeneraci během ...

Číst více
A-TÝM 27.5.2020

Jaroslav Bednář se bude připravovat se Slavií

V uplynulé sezoně sbíral v dresu Vrchlabí ve druhé lize více než dva body na zápas a s tímhle průměrem byl nejlepším hráčem celé soutěže. Jaroslav Bednář i ve svých třiačtyřiceti letech stále válí a ...

Číst více
A-TÝM 26.5.2020

Kluby Chance ligy navrhly podobu soutěže pro nový ročník

V úterý se v Praze uskutečnil aktiv Chance ligy, na němž zástupci devatenácti klubů schválili návrh podoby soutěže pro sezonu 2020/21. Ten bude předložen výkonnému výboru Českého hokeje, který ...

Číst více
MLÁDEŽ 25.5.2020

PANE TRENÉRE: Na draftu je pořádný frmol, přibližuje skaut Minnesoty Benýšek

K trénování ve Slavii se dostal před šesti lety, když s hokejem začínal jeho syn. Ladislav Benýšek (na fotce vlevo) započal svoji trenérskou kariéru s přípravkou, kterou v uplynulé sezoně dotáhl do ...

Číst více