5. srpen
Slavia Sparta
17:30
10. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
3. června 2020

Příprava mládeže je v plném proudu. Co je nového v realizačních týmech?

Kromě áčka se na novou sezonu pilně připravují i všechny mládežnické kategorie. Před sebou mají ještě téměř měsíc letního drilu. Celkem pak budou mít za sebou sedm týdnů náročných tréninků, které by je měly připravit na dlouhou sezonu. Junioři zvládnou dokonce osm týdnů, jelikož začali o něco dříve.

Po nečekaně brzkém konci sezony nebylo jasné, jak to bude s plnohodnotnou letní přípravou. Vzhledem k vládním opatřením nešlo určit, v jakém režimu proběhne a jestli se hráči vůbec budou moci scházet ke společným tréninkům. Po krátké pauze tak trenéři začali svým svěřencům posílat plány, podle kterých se všichni při domácí přípravě měli řídit. Některá cvičení pak nahrávali a posílali trenérům ke kontrole.

Postupně se k radosti všech ukázalo, že bude možná i společná týmová příprava. Pro všechny kategorie s výjimkou juniorů byl začátek naplánovaný na 11. května, nejstarší mládežnická kategorie začala ještě o týden dříve.

Za zvýšených hygienických podmínek tak slávisté mohou využívat plochu zimního stadionu, centrum mládeže, posilovnu, atletický stadion nebo hřiště u nedaleké ZŠ Eden. V letní přípravě tak mají trenéři při plánování tréninků opravdu bohatou škálu možností.

Drobné trenérské změny, návrat Supa do Slavie

Asi nejvýraznější změnu mezi trenéry zažili junioři. Po přesunutí Jiřího Doležala k áčku zaujal jeho místo Petr Macek, který společně s Pavlem Kolaříkem bude asistovat Jiřímu Veberovi. Macek ve své hokejové kariéře začínal právě na Slavii, se kterou postoupil do extraligy, kde si ještě další dvě sezony zahrál. Následně prošel Karlovými Vary, Ústím nad Labem a zahrál si i v nižší německé soutěži. Jako trenér doposud vedl žákovské týmy a naposledy působil u slávistických deváťáků.

U dorostu se nic nemění, pokračovat tedy bude úspěšné duo bývalých skvělých útočníků Ladislav Slížek a Milan Antoš. Ve stejném složení budou pokračovat i trenéři u 9., 8. a 7. třídy, jen se se svými svěřenci posunou s novou sezonou zase o jednu kategorii výše.

Další změnou je pak v pozici hlavního trenéra u 6. třídy, kam se místo Kotyry přesunul Petr Tejral. Vedle 5. třídy pak bude Kotyra trénovat i ty nejmenší, tedy prvňáky. Jediným vyloženě novým trenérem bude v příští sezoně slávistická legenda a skvělý útočník Michal Sup, který bude sbírat své první trenérské zkušenosti u 4. třídy.

Kompletní složení realizačních týmů jednotlivých mládežnických kategorií najdete přehledně zde.

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 28.7.2021

Věřím, že fanoušci vytvoří v Edenu na derby skvělou atmosféru, přeje si Doležal

Slávisté se po krátké pauze minulý týden opět sešli v Edenu a poctivě se připravují na novou sezonu. „Na ledě se od dovednostních věcí přesouváme k nácviku herních situací,“ popisuje Jiří Doležal. ...

Číst více
A-TÝM 27.7.2021

Druhá vlna předprodeje vstupenek na Spartu odstartovala!

Právě odstartovala druhá vlna předprodeje vstupenek na derby se Spartou. Je určena všem permanentkářům, kteří si mohou zakoupit lístky pro sebe či kamarády se slevou. V sobotu 31. července bude ...

Číst více
MLÁDEŽ 27.7.2021

Slavíček s Hrdličkou jsou v nominaci na Hlinka Gretzky Cup!

Dva slávisté figurují v konečné nominaci na jeden z nejprestižnějších mezinárodních turnajů do 18 let. Trenér národního týmu ukázal na Šimona Slavíčka, který na reprezentačních akcích nikdy nechyběl, ...

Číst více
MLÁDEŽ 26.7.2021

Hráči pochopili naši filozofii, chtějí se neustále zlepšovat, říká trenér juniorů Rohlík

Junioři se chystají na první přípravné zápasy, které prověří připravenost na náročnou sezonu. Trenér Pavel Rohlík, který se ke slávistické mládeži vrátil po několika letech, je zatím s přístupem ...

Číst více