6. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
13. srpen
Slavia Sokolov
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
3. června 2020

Příprava mládeže je v plném proudu. Co je nového v realizačních týmech?

Kromě áčka se na novou sezonu pilně připravují i všechny mládežnické kategorie. Před sebou mají ještě téměř měsíc letního drilu. Celkem pak budou mít za sebou sedm týdnů náročných tréninků, které by je měly připravit na dlouhou sezonu. Junioři zvládnou dokonce osm týdnů, jelikož začali o něco dříve.

Po nečekaně brzkém konci sezony nebylo jasné, jak to bude s plnohodnotnou letní přípravou. Vzhledem k vládním opatřením nešlo určit, v jakém režimu proběhne a jestli se hráči vůbec budou moci scházet ke společným tréninkům. Po krátké pauze tak trenéři začali svým svěřencům posílat plány, podle kterých se všichni při domácí přípravě měli řídit. Některá cvičení pak nahrávali a posílali trenérům ke kontrole.

Postupně se k radosti všech ukázalo, že bude možná i společná týmová příprava. Pro všechny kategorie s výjimkou juniorů byl začátek naplánovaný na 11. května, nejstarší mládežnická kategorie začala ještě o týden dříve.

Za zvýšených hygienických podmínek tak slávisté mohou využívat plochu zimního stadionu, centrum mládeže, posilovnu, atletický stadion nebo hřiště u nedaleké ZŠ Eden. V letní přípravě tak mají trenéři při plánování tréninků opravdu bohatou škálu možností.

Drobné trenérské změny, návrat Supa do Slavie

Asi nejvýraznější změnu mezi trenéry zažili junioři. Po přesunutí Jiřího Doležala k áčku zaujal jeho místo Petr Macek, který společně s Pavlem Kolaříkem bude asistovat Jiřímu Veberovi. Macek ve své hokejové kariéře začínal právě na Slavii, se kterou postoupil do extraligy, kde si ještě další dvě sezony zahrál. Následně prošel Karlovými Vary, Ústím nad Labem a zahrál si i v nižší německé soutěži. Jako trenér doposud vedl žákovské týmy a naposledy působil u slávistických deváťáků.

U dorostu se nic nemění, pokračovat tedy bude úspěšné duo bývalých skvělých útočníků Ladislav Slížek a Milan Antoš. Ve stejném složení budou pokračovat i trenéři u 9., 8. a 7. třídy, jen se se svými svěřenci posunou s novou sezonou zase o jednu kategorii výše.

Další změnou je pak v pozici hlavního trenéra u 6. třídy, kam se místo Kotyry přesunul Petr Tejral. Vedle 5. třídy pak bude Kotyra trénovat i ty nejmenší, tedy prvňáky. Jediným vyloženě novým trenérem bude v příští sezoně slávistická legenda a skvělý útočník Michal Sup, který bude sbírat své první trenérské zkušenosti u 4. třídy.

Kompletní složení realizačních týmů jednotlivých mládežnických kategorií najdete přehledně zde.

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 5.7.2020

Brož o studiu na vysoké škole: V zápřahu s hokejem se rozhodně nenudím

Slavia má ve svých řadách také několik hráčů, kteří studují na vysoké škole. Jedním z nich je útočník Jaroslav Brož, který v rozhovoru nastiňuje, jak jeho studium probíhá nebo jaké má cíle na ...

Číst více
MLÁDEŽ 3.7.2020

Chceme, aby kluci makali, ale zároveň se bavili hokejem, říká trenér dorostu Slížek

Dorostenci mají za sebou letní přípravu, v rámci níž se s týmem připravovala celá řada nových hráčů. Trenér Ladislav Slížek se v rozhovoru krátce ohlíží za uplynulým obdobím a nastiňuje představy pro ...

Číst více
A-TÝM 30.6.2020

Přípravu jsme zaměřili na sílu a dynamiku, v sobotu byly běhy, přibližuje trenér Doležal

Sešívaným skončila v pondělí suchá část letní přípravy. Po osmi náročných týdnech je čeká krátká dovolená, po níž už vyjedou na led. Asistent trenéra Jiří Doležal vypráví v rozhovoru o uplynulém ...

Číst více
MLÁDEŽ 27.6.2020

Slavíček s Hrdličkou dostali pozvánku do reprezentace U17

Útočník Šimon Slavíček a obránce Jakub Hrdlička patřili v loňské sezoně mezi stabilní členy reprezentačního výběru do 16 let a nyní figurují i v nominaci na první akci reprezentační sedmnáctky. Tu ...

Číst více