5. srpen
Slavia Sparta
17:30
10. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
30. června 2020

Přípravu jsme zaměřili na sílu a dynamiku, v sobotu byly běhy, přibližuje trenér Doležal

Sešívaným skončila v pondělí suchá část letní přípravy. Po osmi náročných týdnech je čeká krátká dovolená, po níž už vyjedou na led. Asistent trenéra Jiří Doležal vypráví v rozhovoru o uplynulém období i nadcházejícím programu. Co ukázaly trenérům pondělní testy?

První fáze přípravy je u konce, jakých bylo uplynulých osm týdnů a na čem jste především pracovali?
Myslím si, že jsme to zvládli dobře, v rámci možností, co nám ta různá omezení dovolovala. Převažovaly především dvě složky, a to silová a dynamická část.

Jiří Doležal během jednoho z tréninků

Jaké sportoviště jste využívali?
Na začátku to bylo právě kvůli omezením trochu stereotypní, protože jsme nemohli využívat všechny prostory, ale postupně se to trochu uvolnilo, tak jsme kromě posilovny nebo plochy na zimním stadionu byli i na atletickém stadionu nebo jsme odehráli fotbalové utkání. To nám zpestřilo přípravu, trochu uvolnilo atmosféru.

Také jste běhali venku…
Ano, chodili jsme běhat do lesoparku. Žádné dlouhé tratě, spíš asi sto sedmdesáti metrové ostré běhy do kopce v sériích. Od června jsme trochu upravili přípravu, vynechali jsme středu a chodili jsme takhle běhat v sobotu ráno.

Sobotní tréninky a volná středa, to je na letní přípravu trochu netradiční model. V čem vidíte jeho přínosy?
Bylo to určité rozbití toho náročného týdne. Měli jsme dva tréninky v pondělí, dva v útery a dva ve čtvrtek, takže jsme ten středeční přesunuli na sobotu, aby si kluci psychicky odpočinuli. I ty sobotní běhy byly určité zpestření tím, že jsme změnili prostředí. Kromě jednoho víkendu nám prakticky vždycky přálo počasí.

„Příprava splnila náš cíl. U kluků došlo ke zlepšení zejména z pohledu síly.“
Jiří Doležal o letní přípravě

V průběhu přípravy jste využívali kondičního trenéra Ondřeje Kredbu, jak tahle spolupráce fungovala?
Pro mě to byla poměrně nová zkušenost, Ondra do přípravy vnesl prvky, které jsme třeba tolik neznali. V některých věcech jsme se blížili, někdy jsme se i názorově lišili, ale vždycky jsme našli nějaký kompromis a snažili jsme se sladit tak, aby to bylo co nejlepší pro mužstvo. Měl by s námi spolupracovat i v průběhu sezony.

V pondělí hráči na závěr absolvovali testy, co vám ukázaly?
Z pohledu síly došlo u kluků ke zlepšení, u někoho se upravila i váha, určitě příprava splnila cíl, který měla.

Jaký je nyní další program?
Teď následuje přibližně třítýdenní dovolená, 20. července máme sraz a začne příprava na ledě. Na začátku bude dost kombinovaná i se suchou, se silovou složkou, budeme mít trochu delší bloky.

Kolik budete mít hráčů na ledě?
Mělo by začít šest pětek. Počítáme s tím, že tu budeme mít i někoho na zkoušku a doplní nás kluci z juniorky.

Hráči většinou považují suchou část letní přípravy za nejméně oblíbenou, dá se to samé říct i pro trenéry, nebo jak to máte vy?
Samozřejmě, že na ledě je to takové pestřejší, barvitější. Je to hlavní náplň trenéra i hráče, takže i já musím říct, že je to pro mě zajímavější. Na ledě je pak víc vidět ta práce, kterou uděláme do sezony.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 15.6.2021

Poletín: Jestli jsme staří nebo mladí? To je jedno, chceme od začátku sbírat body

Slávisté vyjeli v pondělí na led a byl u toho i útočník Michal Poletín, který se doposud připravoval individuálně. Podobně jako ostatní hráči i fanoušci, také on už vyhlíží přípravné zápasy, nejvíc ...

Číst více
ROZHOVORY 12.6.2021

Od Chance ligy čekám kvalitní hokej. Bude se to řezat už od prvního kola, myslí si Knotek

Až v příštím týdnu vyjedou slávisté v rámci přípravy na novou sezonu na led, nebude u toho chybět ani nejnovější posila Tomáš Knotek. Jedenatřicetiletý útočník si zahraje v první lize po deseti ...

Číst více
A-TÝM 11.6.2021

Slávisté si zahráli fotbalové utkání proti účastníkovi okresního přeboru

Než vyjedou příští týden na led, zpestřili si hokejisté Slavie letní přípravu fotbalovým utkáním proti Kostelci u Křížků. S účastníkem okresního přeboru ve čtvrtek večer prohráli 2:4.

Číst více
FANOUŠCI 4.6.2021

Přijďte si zahrát beach volejbal s hráči Slavie!

Pátý ročník beach volejbalového turnaje smíšených týmů hráčů a fanoušků se uskuteční na kurtech za sportovní halou Eden v úterý 22. června od 17:30. Zahrát si může každý bez rozdílu pohlaví, věku či ...

Číst více