Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
17. dubna 2022

Proti Plzni se to zlomilo, zbytek musíme zvládnout, velí kapitán deváťáků Poletín

Slávisté na mistrovství republiky ztratili první dva duely těsně o gól, ve třetím zápase ovšem po skvělém výkonu jasně přehráli Plzeň. Tím se udrželi v boji o medaile, k čemuž už ale potřebují nezaváhat. V závěru je ještě čekají Kometa a Třinec, proti kterým hodlají připsat do tabulky další výhry. „Je to na nás a já věřím, že oba duely zvládneme bez ztráty bodu a mistrovství tak zakončíme úspěšně,“ věří Tomáš Poletín.

Máte za sebou tři z pěti zápasů, jak zatím hodnotíš průběh mistrovství?
První dva dny se nám bohužel moc nepovedly. V prvním zápase jsme trochu zaspali a pak už jsme to nedokázali i s trochou dávkou smůly dotáhnout. Před druhým zápasem jsme si řekli, že do toho vletíme naplno, což se nám povedlo. Byli jsme aktivní už od začátku a rychle jsme vedli. Hráli jsme celý zápas dobře, ale zase to bohužel o jeden gól nevyšlo. A v sobotu to už konečně vyšlo a hlavně jsme si zvedli sebevědomí. Spadla z nás taková ta deka z těch dvou proher.

První zápas proti Mladé Boleslavi se hrál po delší pauze, ve které navíc většina týmu bojovala s teplotami. Mohlo to mít vliv na váš výkon?
Určitě to mohlo mít nějaký vliv, ale nechci se na to vymlouvat. Mohli jsme ten zápas určitě odehrát lépe. Někdy to tak je, že ne všechno před takovým turnajem jde podle plánu, ale museli jsme se s tím popasovat, což se nám v tom utkání úplně nepovedlo.

I druhý zápas nakonec skončil těsnou porážkou o gól. Ty sám jsi zůstal po konci utkání zklamaně ležet na ledě. Jak moc to bolelo?
V ten moment to bylo hodně emotivní. Jako celý tým jsme celý zápas strašně chtěli napravit tu úvodní prohru a makali jsme až do poslední minuty, ale bohužel to tam nespadlo. Navíc tím, že to byla druhá porážka v řadě o gól, tak to bylo hodně o emocích a v tu chvíli jsme cítili velké zklamání.

Třetí duel už přinesl první výhru, navíc proti soupeři, se kterým jste se potkávali celou sezonu. Co to pro vás znamená?
Vždycky, když se povede vyhrát takovým rozdílem, tak to celému týmu strašně pomůže. A je jedno proti kterému soupeři to je. S Plzní jsme každopádně celou sezonu hráli vyrovnané zápasy a tím, že se nám to tady povedlo strhnout takhle na naší stranu, tak nám to dodalo další síly do závěru turnaje.

Plzni stihl přijet Adam Benák, který ještě den před tím zápasem rozhodl dorostenecké finále. Byla to pro vás větší motivace ten zápas zvládnout?
Samozřejmě jsme si toho všimli a pracovali jsme s novou situací, ale snažili jsme se podat co nejtýmovější výkon, který nám pomůže k výhře. Pro nás bylo důležité zvládnout zápas jako takový a ani příjezd Benáka nás nijak neovlivnil. Rozhodně jsme se nenechali rozhodit, nikdo si proti němu nechtěl nic dokazovat a hrál hlavně za tým. Pro Plzeň to sice mohla být výhoda, ale nás to nijak neovlivnilo.

Čekají vás ještě dva zápasy proti Kometě a Třinci a stále je o co bojovat. Co od těch duelů očekáváš?
Já doufám, že tím vítězstvím se to zlomilo a do zbývajících zápasů vlétneme na sto procent. A věřím, že tak oba zápasy zvládneme a dotáhneme tohle mistrovství do úspěšného konce. Bohužel to už úplně nemáme ve svých rukou, a tak uvidíme, na co to nakonec bude stačit. Hlavní je teď obě utkání zvládnout co nejlépe.

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
ZÁPASY - MLÁDEŽ 24.3.2023

Dorostu končí sezóna, Plzeň rozhodla v závěru

Dorostenci Slavie ve čtvrtfinálové sérii proti úřadujícímu mistrovi dvakrát vedli, nakonec ale pro ně sezóna končí. Ve vyrovnaném pátém utkání už se blížilo prodloužení, Západočeši ale gólem necelé ...

Číst více
OHLASY - MLÁDEŽ 24.3.2023

Kapitán juniorky Kluch: Zradila nás koncovka, strašně to bolí

Junioři v rozhodujícím pátém čtvrtfinále prohráli v Edenu se Vsetínem těsně 1:2, i přesto, že měli jasnou střeleckou převahu. „Naším jasným cílem byl postup, ale to se nepovedlo, takže sezóna je ...

Číst více
ZÁPASY - MLÁDEŽ 23.3.2023

Junioři drtili Vsetín, končí však ve čtvrtfinále

Junioři Slavie drtili v pátém zápase čtvrtfinále Vsetín, více než gól ale nedali. Sezóna tak pro ně po porážce 1:2 končí. Valaši se v první třetině dostali do dvoubrankového vedení a brankář Pavlíček ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 22.3.2023

Nejúspěšnější ročník! O Kapku lepší hokej pomáhá dětem

Na startu února se počtvrté rozběhl charitativní projekt O Kapku lepší hokej, jehož cílem je zejména pomoc dětem s poruchami krvetvorby. Cílem ročníku 2023 bylo kromě šíření povědomí o problematice ...

Číst více