9. prosinec
Slavia Přerov
15:00
18. prosinec
Poruba Slavia
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
19. října 2023

První čtvrtinu ligy jsme skončili pozitivně, těší Kuldu. Rozhodčí už mluví anglicky

Dvougólový střelec Edgars Kulda mohl být po středečním utkání s Kolínem spokojený. Po desetizápasové odmlce opět skóroval a především přispěl ke třetí výhře slávistů v řadě. „Pořád se ale musím snažit víc střílet,“ je na sebe přísný lotyšský forvard, který se v rozhovoru ohlédl i za předchozím duelem v Třebíči, kde nejprve fauloval v prodloužení a pak rozhodl nájezdy.

Skóroval jsi poprvé od úvodního utkání sezóny – nejprve v páté minutě v přesilovce a pak v závěru do prázdné branky. Ulevilo se ti?
Jsem samozřejmě rád, už bylo na čase. Čekal jsem od svojí hry více, takže doufám, že se díky tomu rozjedu. Důležité je, že začínáme vyhrávat a první čtvrtinu ligy jsme zakončili pozitivně. Teď se musíme připravit na další zápas a pokračovat v dobrých výkonech.

Jak je pro vás důležité, že jste vyhráli proti týmu, který byl před zápasem v tabulce hned nad vámi?
Je to fajn, ale příliš se teď na tabulku nedívám. Snažíme se vyhrát každý zápas. Víme, co je v sázce, a chceme být co nejvýš, co to jde.

Byl zápas s Kolínem souboj jejich defenzivy a vaší ofenzivy?
Asi ano, i když během 60 minut má jeden z týmů vždy trochu navrch a druhý spíše brání. Možná to nebyl náš nejlepší možný výkon, ale celý zápas jsme hráli solidně. V tom musíme pokračovat.

„Možná to nebyl náš nejlepší možný výkon, ale celý zápas jsme hráli solidně.“
Edgars Kulda o utkání s Kolínem
V minulých utkáních jsi někdy hrál na centru, teď opět na křídle. Co ti vyhovuje více?
Celou kariéru jsem hrál na křídle, ale čas od času mě trenéři požádají, abych hrál na centru. Není to pro mě nic nového, ale 90 procent zápasů hraju na křídle. Je to zajímavá zkušenost, člověk se musí přizpůsobit a hrát trochu jinak. Ale nemám s tím problém a umím se posunout, když je to potřeba.

Jak se ti hrálo s Robinem Všetečkou a Lukášem Žejdlem?
S oběma jsem už hrál v minulé sezóně, takže vím, co od nich čekat. Jsou to výborní hráči a hraje se mi s nimi dobře.

Společně jste se na začátku třetí třetiny postarali o vítěznou trefu, měli jste i další šance. Očekáváš, že vás trenéři nechají pohromadě?
Uvidíme na dalším tréninku (směje se). Těžko říct, snažím se na to nemyslet. Někam mě dají, pobavíme se o tom a uvidíme.

V páté minutě jsi otevřel skóre gólem z přesilovky, ve které jste se trefili ve třetím zápase v řadě. Pozoruješ v tomto ohledu zlepšení?
Ano. Na začátku sezóny se nám nedařilo a snažili jsme se na tom pracovat. Teď si začínáme zvykat na rozestavení, lépe si rozumíme a tvoří se mezi námi chemie. Proto jsme v nich úspěšnější.

Rozhodčí mluví víc anglicky, všiml si Kulda

Vrátím se ještě k sobotnímu zápasu v Třebíči, kde jste po tvém faulu a souběžném vyloučení za nesportování chování bránili dvě minuty přesilovku 5 proti 3. Týkalo se druhé vyloučení něčeho, co jsi řekl rozhodčím?
Netýkalo, nebylo to moje vyloučení. Česky toho moc neumím na to, abych jim něco řekl (směje se). Myslím, že to bylo něco ze střídačky, já umím česky jen jednoduchá slova (směje se).

Ale rozhodčí anglicky umí, ne?
Ano, dokonce se mnou v letošní sezóně začínají více anglicky mluvit. Samozřejmě se s nimi snažím hovořit česky, když jde o něco jednoduchého, ale jinak mluvíme anglicky. Je možné, že liga začíná být více mezinárodní.

Ale nějaká peprnější slovíčka česky určitě umíš.
Umím, ale snažím se sebeovládat (směje se).

Jaké pro tebe bylo sedět na trestné lavici a dívat se na kluky, jak brání dvojnásobné oslabení?
Samozřejmě to bylo těžké. Seděl jsem tam a ani jsem se moc nekoukal na čas, protože to stejně trvalo dlouho. Kluci podali skvělý výkon, zblokovali jejich střely a dali nám šanci zápas nakonec vyhrát.

V nájezdech jsi pak jako jediný skóroval. Měl jsi celou dobu v plánu vystřelit, nebo ses přizpůsobil brankáři?
Měl jsem to předem připravené. Už to pár let trénuju, ale nikdy jsem to nepoužil, protože jsem zkoušel jiné nájezdy. Teď jsem si ale řekl, že je ideální čas to zkusit, a jsem rád, že to vyšlo. Bylo to důležité, že jsme vyhráli, i kvůli klukům, co ubránili to oslabení.

Edgars Kulda proměňuje nájezd proti Třebíči. Zdroj: www.hokejkatv.cz
Po dvou porážkách v prodloužení a jedné v nájezdech jste navíc konečně získali bod navíc. Považuješ to za důležitější, než se teď možná zdá? Přece jenom se na konci sezóny počítá každý bod.
Myslím, že důležitější je, že jsme si zvedli sebevědomí, protože pokaždé, když je prodloužení nebo nájezdy, tak si člověk musí věřit, že může ten bod navíc získat. Po třech prohrách v řadě v nastaveném čase jsme na tom v tomhle ohledu nebyli nejlíp, takže bylo důležité, abychom zabojovali. Teď si budeme víc věřit a mít větší šanci takové zápasy vyhrát.

Po prvním utkání sezóny jsi v rozhovoru řekl, že musíš více využívat šance. Máš po dvougólovém zápase s Kolínem pocit, že k tomu máš našlápnuto?
Pořád se musím snažit víc střílet. Tohle myšlení si musíme všichní vštípit.

Přitom ty pořád spíš nahráváš, viď?
Přesně proto musím víc střílet (úsměv). Někdy nahrávám až příliš. Když nám tam ale nic nepadá, tak tomu musíte přizpůsobit hru a více střílet. Na tom musím pracovat.

Autor Šimon Rogner
Nepřehlédněte
ZÁPASY 6.12.2023

Slavia po vyrovnané bitvě se Vsetínem odjíždí s prázdnou

Slavia proti vysoce postavenému Vsetínu dvakrát vedla, domů se ale vrací bez bodů. Valaši totiž na branky Kuldy a Všetečky odpověděli a na začátku třetí třetiny rozhodli. Na trefu Holce už pak ...

Číst více
FANOUŠCI 6.12.2023

FOTO: Slávisté se podepisovali na autogramiádě v Hostivaři

Hráči a trenéři slávistického A-týmu se v úterý navečer dvě hodiny podepisovali fanouškům v obchodním centru VIVO! Hostivař. Podívejte se, jak to na mikulášské autogramiádě vypadalo.

Číst více
A-TÝM 4.12.2023

Slavia pořádá Charitativní zápas pro Klokánek, zapojte se do předvánoční sbírky

Slavia uspořádá tradiční předvánoční sbírku pro Klokánek, která se uskuteční už tuto sobotu při zápase s Přerovem. Zapojit se můžete i vy. Stačí přinést některé z potřebných věcí, jako jsou pastelky ...

Číst více
OHLASY 3.12.2023

Havrda po výhře: Byla vidět síla týmu. Za první půlkou sezony chceme udělat tlustou čáru

Slavia po dvou porážkách zabrala a do druhé poloviny základní části vstoupila vítězně. Gólem k tomu v utkání s Litoměřicemi přispěl i Maxim Havrda. „Prostě jsem to zkusil a naštěstí to tam padlo,“ ...

Číst více