Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
19. října 2023

První čtvrtinu ligy jsme skončili pozitivně, těší Kuldu. Rozhodčí už mluví anglicky

Dvougólový střelec Edgars Kulda mohl být po středečním utkání s Kolínem spokojený. Po desetizápasové odmlce opět skóroval a především přispěl ke třetí výhře slávistů v řadě. „Pořád se ale musím snažit víc střílet,“ je na sebe přísný lotyšský forvard, který se v rozhovoru ohlédl i za předchozím duelem v Třebíči, kde nejprve fauloval v prodloužení a pak rozhodl nájezdy.

Skóroval jsi poprvé od úvodního utkání sezóny – nejprve v páté minutě v přesilovce a pak v závěru do prázdné branky. Ulevilo se ti?
Jsem samozřejmě rád, už bylo na čase. Čekal jsem od svojí hry více, takže doufám, že se díky tomu rozjedu. Důležité je, že začínáme vyhrávat a první čtvrtinu ligy jsme zakončili pozitivně. Teď se musíme připravit na další zápas a pokračovat v dobrých výkonech.

Jak je pro vás důležité, že jste vyhráli proti týmu, který byl před zápasem v tabulce hned nad vámi?
Je to fajn, ale příliš se teď na tabulku nedívám. Snažíme se vyhrát každý zápas. Víme, co je v sázce, a chceme být co nejvýš, co to jde.

Byl zápas s Kolínem souboj jejich defenzivy a vaší ofenzivy?
Asi ano, i když během 60 minut má jeden z týmů vždy trochu navrch a druhý spíše brání. Možná to nebyl náš nejlepší možný výkon, ale celý zápas jsme hráli solidně. V tom musíme pokračovat.

„Možná to nebyl náš nejlepší možný výkon, ale celý zápas jsme hráli solidně.“
Edgars Kulda o utkání s Kolínem
V minulých utkáních jsi někdy hrál na centru, teď opět na křídle. Co ti vyhovuje více?
Celou kariéru jsem hrál na křídle, ale čas od času mě trenéři požádají, abych hrál na centru. Není to pro mě nic nového, ale 90 procent zápasů hraju na křídle. Je to zajímavá zkušenost, člověk se musí přizpůsobit a hrát trochu jinak. Ale nemám s tím problém a umím se posunout, když je to potřeba.

Jak se ti hrálo s Robinem Všetečkou a Lukášem Žejdlem?
S oběma jsem už hrál v minulé sezóně, takže vím, co od nich čekat. Jsou to výborní hráči a hraje se mi s nimi dobře.

Společně jste se na začátku třetí třetiny postarali o vítěznou trefu, měli jste i další šance. Očekáváš, že vás trenéři nechají pohromadě?
Uvidíme na dalším tréninku (směje se). Těžko říct, snažím se na to nemyslet. Někam mě dají, pobavíme se o tom a uvidíme.

V páté minutě jsi otevřel skóre gólem z přesilovky, ve které jste se trefili ve třetím zápase v řadě. Pozoruješ v tomto ohledu zlepšení?
Ano. Na začátku sezóny se nám nedařilo a snažili jsme se na tom pracovat. Teď si začínáme zvykat na rozestavení, lépe si rozumíme a tvoří se mezi námi chemie. Proto jsme v nich úspěšnější.

Rozhodčí mluví víc anglicky, všiml si Kulda

Vrátím se ještě k sobotnímu zápasu v Třebíči, kde jste po tvém faulu a souběžném vyloučení za nesportování chování bránili dvě minuty přesilovku 5 proti 3. Týkalo se druhé vyloučení něčeho, co jsi řekl rozhodčím?
Netýkalo, nebylo to moje vyloučení. Česky toho moc neumím na to, abych jim něco řekl (směje se). Myslím, že to bylo něco ze střídačky, já umím česky jen jednoduchá slova (směje se).

Ale rozhodčí anglicky umí, ne?
Ano, dokonce se mnou v letošní sezóně začínají více anglicky mluvit. Samozřejmě se s nimi snažím hovořit česky, když jde o něco jednoduchého, ale jinak mluvíme anglicky. Je možné, že liga začíná být více mezinárodní.

Ale nějaká peprnější slovíčka česky určitě umíš.
Umím, ale snažím se sebeovládat (směje se).

Jaké pro tebe bylo sedět na trestné lavici a dívat se na kluky, jak brání dvojnásobné oslabení?
Samozřejmě to bylo těžké. Seděl jsem tam a ani jsem se moc nekoukal na čas, protože to stejně trvalo dlouho. Kluci podali skvělý výkon, zblokovali jejich střely a dali nám šanci zápas nakonec vyhrát.

V nájezdech jsi pak jako jediný skóroval. Měl jsi celou dobu v plánu vystřelit, nebo ses přizpůsobil brankáři?
Měl jsem to předem připravené. Už to pár let trénuju, ale nikdy jsem to nepoužil, protože jsem zkoušel jiné nájezdy. Teď jsem si ale řekl, že je ideální čas to zkusit, a jsem rád, že to vyšlo. Bylo to důležité, že jsme vyhráli, i kvůli klukům, co ubránili to oslabení.

Edgars Kulda proměňuje nájezd proti Třebíči. Zdroj: www.hokejkatv.cz
Po dvou porážkách v prodloužení a jedné v nájezdech jste navíc konečně získali bod navíc. Považuješ to za důležitější, než se teď možná zdá? Přece jenom se na konci sezóny počítá každý bod.
Myslím, že důležitější je, že jsme si zvedli sebevědomí, protože pokaždé, když je prodloužení nebo nájezdy, tak si člověk musí věřit, že může ten bod navíc získat. Po třech prohrách v řadě v nastaveném čase jsme na tom v tomhle ohledu nebyli nejlíp, takže bylo důležité, abychom zabojovali. Teď si budeme víc věřit a mít větší šanci takové zápasy vyhrát.

Po prvním utkání sezóny jsi v rozhovoru řekl, že musíš více využívat šance. Máš po dvougólovém zápase s Kolínem pocit, že k tomu máš našlápnuto?
Pořád se musím snažit víc střílet. Tohle myšlení si musíme všichní vštípit.

Přitom ty pořád spíš nahráváš, viď?
Přesně proto musím víc střílet (úsměv). Někdy nahrávám až příliš. Když nám tam ale nic nepadá, tak tomu musíte přizpůsobit hru a více střílet. Na tom musím pracovat.

Autor Šimon Rogner
Nepřehlédněte
A-TÝM 15.4.2024

Lukáš Strnad podepsal novou smlouvu se Slavií!

Lukáš Strnad bude i nadále oblékat slávistický dres. Devatenáctiletý útočník má za sebou druhou sezonu v A-týmu, letos navíc pomohl juniorce v play-off k postupu do extraligy. Se Slavií se naopak ...

Číst více
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Napřed dřina, pak šampus. Makali jsme na to jedenáct měsíců, říká Luboš Jenáček

Před sezonou přišel Luboš Jenáček do Slavie, aby dovedl juniorku do extraligy, a svůj cíl splnil na sto procent. Sešívaní byli pod jeho vedením dominantní po celou sezonu a teď si užívají oslavy. ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Z naší strany to byla hodně dominantní sezona, pochvaluje si brankář Jiří Tesař

Po celou sezonu byl Jiří Tesař oporou v zádech pro slávistické juniory a nic se na tom nezměnilo ani v play-off. Ve čtvrtfinále a semifinále si rozdělil práci s Tomášem Voleveckým, ve finále zvládl ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Bilance 9:0 v play-off? Bez nasazení a úsilí bychom takhle úspěšní nebyli, říká Vašíček

Slávisté nasázeli v play-off Ligy juniorů neuvěřitelných 57 gólů v 9 zápasech a projeli třemi sériemi play-off bez prohry. „Byl to pro mě skvělý zážitek, tuhle skupinu lidí si budu navždycky ...

Přehrát video