Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
22. února 2024

První místo udržet a pak uspět v play-off, velí deváťák Janoušek

Sešívaní deváťáci se po posledním zápase vyhoupli do čela nadstavby, ve které se jim zatím daří skvěle. Skvělý vstup do druhé fáze sezony prožil Šimon Janoušek, který se při výhře 6:2 nad Jihlavou podílel na všech gólech. Následně bodoval i v dalších čtyřech duelech. Po stříbru z mistrovství republiky krajů by tak se Slavií rád došel pro další medaili a nejlépe hned pro tu nejcennější.

Jak hodnotíš dosavadní průběh sezóny?
Myslím si, že sezóna probíhá zatím dobře. V některých zápasech jsme ale zbytečně ztratili body s týmy, které jsme měli porazit.

V základní skupině jste měli těžké soupeře a nakonec jste skončili druzí. Povedlo se to nad očekávání?
Přestože to byla těžká skupina, tak jsem přesvědčený, že jsme měli na to bojovat i o nejvyšší příčku. Na druhou stranu jsme byli i s tím druhým místem spokojeni.

V nadstavbě jste se dostali po posledním zápase do čela, co to pro vás znamená, že vedete extraligu?
Je to super pocit a chceme se tam co nejdéle udržet. Nakonec ale bude stejně nejdůležitější, jak se nám bude dařit v play-off.

V posledním zápase jste porazili Brno, které prohrálo teprve počtvrté, byl to nejtěžší zápas?
Věděli jsme podle výsledků, že mají kvalitní tým. Hráli jsme s nimi ale poprvé, takže jsme nevěděli, co od zápasu očekávat. Za mě to ale nebyl nejtěžší zápas.

Na úvod nadstavby jsi posbíral šest bodů proti Jihlavě. Tolik bodů v jednom zápase se moc nevidí, co na to říkáš?
Byl jsem za to moc rád. Vždy se snažím, abych co nejvíce pomohl týmu. Nejdůležitější je každopádně získávat tři body do tabulky za každý vyhraný zápas.

S výběrem Prahy jsi vybojovat stříbro na mistrovství krajů. Jak to hodnotíš?
Každá medaile je samozřejmě úspěch. Za celý turnaj jsem byl nadšený, ale zároveň i zklamaný, protože to zlato bylo hodně blízko.

Je to stříbro pro tebe zatím největší úspěch?
Zatím určitě ano, ale věřím, že s klukama na Slavii letos přidáme další úspěch.

Za sebou máš také premiéru v dorostu, jak náročné to bylo?
Na začátku jsem byl trochu nervózní, ale starší kluci z dorostu nás podrželi. Myslím si, že jsme to se spoluhráči z útoku zvládli dobře.

Co očekáváš od zbytku sezóny a jaké máte cíle?
S deváťáky se chystáme na play-off, které se blíží. Budeme se snažit dojít co možná nejdále. Bylo by hezké, kdyby to zlato, co nám uteklo na MČR krajů, jsme dokázali vybojovat tady na Slavii.

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Napřed dřina, pak šampus. Makali jsme na to jedenáct měsíců, říká Luboš Jenáček

Před sezonou přišel Luboš Jenáček do Slavie, aby dovedl juniorku do extraligy, a svůj cíl splnil na sto procent. Sešívaní byli pod jeho vedením dominantní po celou sezonu a teď si užívají oslavy. ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Slavící Strnad s Polákem: Nepopsatelný moment, vrátili jsme Slavii, kam patří!

Úspěch, jakým je postup do extraligy, se musí pořádně oslavit. Své o tom ví i Vojtěch Polák a Lukáš Strnad, kteří nastupovali za A-tým a náročnou sezonu zakončili v juniorce. Jejich mise pomoci ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Z naší strany to byla hodně dominantní sezona, pochvaluje si brankář Jiří Tesař

Po celou sezonu byl Jiří Tesař oporou v zádech pro slávistické juniory a nic se na tom nezměnilo ani v play-off. Ve čtvrtfinále a semifinále si rozdělil práci s Tomášem Voleveckým, ve finále zvládl ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Bilance 9:0 v play-off? Bez nasazení a úsilí bychom takhle úspěšní nebyli, říká Vašíček

Slávisté nasázeli v play-off Ligy juniorů neuvěřitelných 57 gólů v 9 zápasech a projeli třemi sériemi play-off bez prohry. „Byl to pro mě skvělý zážitek, tuhle skupinu lidí si budu navždycky ...

Přehrát video