13. srpen
VSTUPENKY
MLÁDEŽ
30. července 2020

Půl roku bez ostrého zápasu. Bylo to náročné, shodují se úspěšní reprezentanti

Šimon Slavíček a Jakub Hrdlička by letos měli patřit k tahounům české sedmnáctky, a potvrdilo se to hned v prvních zápasech proti Švýcarsku. Útočník Slavíček nasázel pět gólů, obránce Hrdlička nasbíral tři asistence. Oba se uvedli skvěle a není pochyb, že jejich starty v národním týmu budou přibývat.

Proti Švýcarsku museli Češi napravovat úvodní nezdar, když soupeři podlehli po prodloužení. V dalších dvou duelech už ale dominovali a projevilo se to i ve vysokých výhrách. „První zápas nebyl z naší strany vůbec dobrý. Byli jsme rozlítaní, pořádně jsme si nenahráli a většinu osobních soubojů jsme prohrávali,“ byl nespokojený Hrdlička.

„Je pravda, že začátek nebyl moc vydařený, ale celkově mám pozitivní pocit. Dvakrát se nám podařilo porazit Švýcary vysokým rozdílem, navíc se mi povedl bodový úspěch, který jsem v reprezentaci ještě neměl,“ přidává svůj pohled Slavíček.

K vítězstvím 6:0 a 7:1 ve druhém a třetím zápase došel národní tým především proto, že všichni hráči plnili pokyny od trenérů a výrazně od úvodního duelu zlepšili koncovku. „Po tom prvním zápase už to bylo výrazně lepší, dodržovali jsme, co jsme měli. To se pak projevilo ve výsledcích i v náladě týmu,“ popisuje Hrdlička.

Jeden z nejtěžších startů sezony, shodují se slávisté

První reprezentační sraz české sedmnáctky přišel v nelehké době. Po předčasně ukončené předcházející sezoně, navíc v době, kdy se teprve většina klubů teprve chystala na první tréninky na ledě. „Já jsem na bruslích strávil poslední tři měsíce, snažil jsem se chodit hned, jak se mohlo. V tomto ohledu jsem byl tedy připraven,“ říká slávistický útočník.

„Na druhou stranu to byl první reprezentační kemp téhle sezony a zápasy se Švýcary jsou někdy vyrovnané, takže to pro nás nebylo vůbec lehké,“ dodává Slavíček.

Hrdlička navíc připomíná, proč nešlo o nejlehčí start sezony: „Přestože většina z nás už nějakou dobu chodila na led, skoro půl roku jsme nehráli žádný ostrý zápas. A taková dlouhá pauza se někde projevit musela,“ myslí si.

Přesto všechno byli oba dva sešívaní mladíci klíčovými postavami všech tří zápasů. Slavíček dohromady nastřílel pět gólů a trojutkání zakončil stylově hattrickem. „Měl jsem obrovskou radost hlavně z výsledků, byla to týmová práce celé naší lajny. Po zápase jsem si to ani neuvědomoval, ale pak na cestě do Česka jsem byl rád za to, co se mi povedlo,“ pochvaluje si šestnáctiletý střelec.

To Hrdlička se zase pasoval do role nahrávače, asistenci si totiž připsal ve všech zápasech. V součtu s loňskou sezonou tak v reprezentaci má na obránce velmi dobrou bilanci – 9 bodů z 18 zápasů. „Samozřejmě jsem rád, že se mi podařilo bodovat, přesto tam ode mě byli určité nedostatky, na kterých musím neustále pracovat,“ je si vědom stabilní člen defenzivních řad.

Nejlepší okamžiky jsou spojené se Švýcarskem, vypráví Slavíček

Dát tři góly v jednom zápase není nic jednoduchého v zápasech za svůj klub, o to těžší je to předvést v dresu národního týmu v mezistátním zápase. A to se povedlo Slavíčkovi na švýcarské půdě proti domácímu výběru. Přestože tento počin řadí poměrně vysoko, nejde vyloženě o ten úplně nejlepší.

„Určitě půjde o jeden z nejlepších momentů, ale jako největší zážitek mé dosavadní kariéry počítám Zimní olympijské hry mládeže ve švýcarském Lausanne v lednu 2020.“ Tam se Slavíček účastnil turnaje 3 na 3 na malém hřišti, kde navíc v jednom týmu nastupovali hráči z různých zemí.

Proti Švýcarsku nastupoval Hrdlička v obranné dvojici s Alešem Čechem, který dříve také působil ve Slavii. Společně tak mohli čerpat ze spolupráce z sešívaného dresu. „Kromě Slavie jsem s Alešem nastupoval už i na některých předešlých akcích. Jsme sehraní, na ledě si rozumíme, takže s ním vždycky rád hraju,“ pochvaluje si spolupráci.

Během čtrnácti dnů stihl Slavíček dva reprezentační kempy ve dvou různých sportech. Na začátku července se totiž účastnil srazu juniorské reprezentace v inline hokeji, přestože tento sport začal hrát teprve v červnu letošního roku. O dva týdny později už mířil do Švýcarska.

„Inline hokej mi pomohl být tvořivější a šikovnější na kotouči. Mnohem víc se tam přihrává a zároveň je mnohem těžší se na kolečkových bruslích prosadit v situaci 1 na 1. Musíte být šikovnější s pukem a k tomu obránce překvapit nečekaným řešením,“ vypráví Slavíček.

Autor David Mencl
A-TÝM 6.8.2020

Představujeme naši novou vizuální identitu!

U příležitosti 120. výročí od založení klubu mění Slavia svoji vizuální identitu. Do nadcházející sezony vstoupíme s novou tváří, jejíž základem je logo odkazující na tradiční slávistické hodnoty.

ROZHOVORY 5.8.2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. ...

ZPRÁVY Z KLUBU 5.8.2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

ZPRÁVY Z KLUBU 4.8.2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.