26. únor
Vsetín Slavia
17:30
29. únor
Slavia Poruba
15:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ROZHOVORY
5. září 2019

Rád bych pomohl týmu i gólově, hodně na tom pracuju, hlásí Filip Kuťák

Třiadvacetiletý útočník Filip Kuťák se stal poslední posilou Slavie před startem nové sezony Chance ligy. Rodák z Hradce Králové platil v posledních letech především za defenzivního hráče, letos by rád přispěl týmu i svojí produktivitou.

Svým jménem se podepsal pod historicky nejlepší výsledek české osmnáctky na mistrovství světa, má zlato ze světového šampionátu v inline hokeji, o úspěch touží zabojovat také ve Slavii. "Rozhodně chceme do play-off. Kdybychom neměli minimálně takové cíle, tak bychom nemuseli do sezony vůbec chodit," hlásí týden před startem soutěže.

Filipe, před letošní sezonou jsi byl na try-outu v Pardubicích, nakonec jsi ale zakotvil ve Slavii. Jaké bylo tvoje léto z hlediska výběru nového angažmá?
Po skončení minulé sezony jsem neměl úplně jasno a čekal jsem, jak se situace vyvine. Věděl jsem, že byla ve hře možnost try-outu v Pardubicích, a ke konci června se mi z klubu ozvali, že se mám na konci července hlásit. V podstatě celou letní přípravu jsem si dělal sám a potom jsem nastoupil do Pardubic, kde jsem byl tři týdny, ale nakonec to nevyšlo. Pak se mi hned ozvali ze Slavie, že by o mě měli zájem, abych se přijel ukázat a já jsem rád, že jsme se domluvili.

Svými výkony se ti povedlo v poměrně krátkém čase přesvědčit trenéry a vybojovat si angažmá…
Je to fajn, cítím zájem a důvěru. Dostal jsem ve dvou zápasech docela velký prostor, a to já potřebuju, abych se vyhrál. Jsem rád, že jsem v Praze, ať už kvůli kvalitě života nebo díky super zázemí, které tady v Edenu je. Je tu výborná parta a myslím si, že máme před sebou úspěšnou sezonu.

Jaké si tedy kladeš do nového ročníku Chance ligy cíle?
Rozhodně play-off. Kdybychom neměli minimálně takové cíle, tak bychom nemuseli do sezony vůbec chodit, uděláme pro to jako tým všechno. Z mého pohledu doufám, že se mi bude dařit i střelecky a pro tým budu přínosný nejen černou prací, ale i bodově. Také samozřejmě doufám, že se mi budou vyhýbat zranění.

Co se ti vybaví, když se řekne Slavia?
Vždycky to byl kvalitní soupeř, obzvlášť tady v Edenu. Upřímně si teď nevzpomínám, že jsem tady někdy vyhrál. Slavia je velký pojem jak v Česku, tak v Evropě a já jsem rád, že jsem tady.

Kdyby ses měl fanouškům představit, jaký typ hráče jsi? Co od tebe můžeme očekávat?
Moje role byla vždycky defenzivnější, ať už v mládežnických reprezentacích, nebo v Benátkách a ve Frýdku. Černá práce, oslabení, to jsou moje silné stránky, ale vím, že taky umím dávat góly, najít spoluhráče a připravit gólovou situaci. Věřím, že to půjde v nové sezoně spíš tímhle směrem, rád bych týmu pomohl gólově, protože o tom hokej je. Hodně na tom pracuju a doufám, že se to letos projeví.

Jak už jsi zmínil, v přípravných zápasech jsi dostal dost prostoru a nastupoval jsi i v přesilovkách. Tohle by ti sedělo?
To je cíl asi každého hráče, všichni chtějí hrát hodně. Nejlepší obrana je útok, takže bych samozřejmě rád hrál přesilovky a měl i ofenzivní roli. Přechod z juniorského do chlapského hokeje jsem už snad nějak překonal, i když to byla docela dlouhá cesta, a věřím, že budu platný.

Stříbro s osmnátckou byl můj největší hokejový úspěch

Ty jsi nastupoval pravidelně v mládežnických reprezentacích a v roce 2014 jsi byl členem osmnáctky, která vybojovala stříbrné medaile na mistrovství světa, což je historicky největší český úspěch v této kategorii. Jak na tenhle turnaj vzpomínáš?
Byl to hodně silný ročník. Pastrňák, Vrána, Zacha, Mašín, Pyrochta, Chlapík, Špaček, Vaněček, sešli se tam opravdu skvělí hráči, z nichž většina je teď někde ve světě. Nedávno jsem na to zrovna vzpomínal, šli jsme tomu naproti, ale měli jsme i trochu štěstíčka, když jsme čtvrtfinále i semifinále vyhráli v prodloužení. Vzpomínám na to rád, byl to můj největší hokejový úspěch a velká zkušenost.

Kromě hokeje se v letních měsících intenzivně věnuješ také inline hokeji. Co pro tebe tenhle sport znamená?
Beru to jako super doplňkový sport. Vzhledem k tomu, že je v uvozovkách bezkontaktní, tak má člověk víc prostoru a získává hodně sebevědomí na puku, v tomhle směru mi to pomáhá. Jinak to hraju hlavně kvůli partě, v Česku to není profesionální sport a hráči za to nejsou placení. V Hradci máme dlouhodobě stejný kádr, jsou to kamarádi, se kterými jsem vyrůstal a baví nás to.

V inline hokeji ses dostal i do seniorské reprezentace a máš dokonce titul mistra světa. To musí být také super pocit…
Reprezentace je taková třešnička na dortu. Když jsme loni vyhráli zlato, tak to bylo parádní, navíc v krásném prostředí v Itálii v horách. Letos jsme zas byli v Barceloně a znovu to byla super akce, skončili jsme nakonec druzí za Spojenými státy. Vždycky je to velká událost, jen škoda, že v Česku není tak sledovaná. Shodou okolností je hlavním trenérem reprezentace v inline hokeji pan Mecera, který na Slavii trénuje mládež a už jsme tady měli spolu moznost o tom mluvit. Doufám, že další úspěchy budou následovat.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
A-TÝM 25.2.2020

O spolupráci Slavie a Xiaomi v diskusním pořadu na Sport 5

Televize Sport 5 v pondělí odvysílala pořad "SPORT 5 kolem nás", který se věnoval našemu klubu a partnerství se společností Xiaomi. Hosty diskusního pořadu byli kapitán A-týmu Jan Novák, tiskový ...

Číst více
MLÁDEŽ 24.2.2020

PANE TRENÉRE: Hodně brankářů kleká dříve, než hráč vystřelí, říká Dohnal

Možná nejsou na očích tak často jako ostatní koučové, přesto jsou trenéři brankářů neodmyslitelnou součástí každého klubu. Na Slavii působí momentálně tři, včetně pětatřicetiletého Vladimíra Dohnala. ...

Číst více
OHLASY - VIDEO 23.2.2020

Sestřih zápasu: Slavia - Havířov 2:3

Podívejte se na sestřih všech branek sobotního zápasu proti Havířovu, u Šmerhovy trefy asistoval svým 300. bodem v sešívaném dresu kapitán Jan Novák. Slávisté prohráli třetí utkání v řadě, znovu ...

Přehrát video
OHLASY 23.2.2020

Musíme hrát poctivě a štěstí se k nám znovu nakloní, věří Šmerha

Ani ve třetím domácím zápase v řadě nedokázala sešívaná družina zvítězit. Nad síly hokejistů z Edenu byl Havířov, který dobře nastavenou taktikou získal všechny body. První branku Slavie vstřelil ...

Číst více