Recept na Porubu? Táhli jsme za jeden provaz, říká útočník Polák
Na těsném vítězství nad Porubou měl velký podíl i Vojtěch Polák, který na konci první třetiny vyrovnával na 1:1. „O přestávce jsme si pak něco řekli a v další třetině už jsme hráli jako úplně jiný tým,“ popisuje mladý útočník. V rozhovoru mimo jiné vysvětluje, jak se oklepat z inkasované branky.
Povedlo se vám udolat nejlepší obranu ligy a berete výhru. Jaký to byl zápas? Bylo to těžké. V první třetině jsme se hledali, ale o přestávce jsme si něco řekli a v dalším dějství jsme už hráli jako úplně jiný tým. Táhli jsme všichni za jeden provaz, což nám pomohlo.
Minulý zápas proti Kolínu pro vás skončil nepříjemnou porážkou. Co jste změnili, aby to tentokrát dopadlo lépe? Utkání s Kolínem se nám nepovedlo. Nešlo nám nic a chtěli jsme to kvůli nám i divákům napravit. Snažili jsme se mít úplně jiné a lepší nasazení a povedlo se to.
Po dvou prohrách v řadě jste přesto proti Porubě inkasovali jako první, a to hned v úvodu. Jaká je cesta se z rychlé branky oklepat? Řekli jsme si, že musíme hrát jednoduše, chodit do bloků před bránou a dávat špinavé góly, abychom se do toho zase nějak dostali. A to se povedlo.
Středeční utkání bylo další, ve kterém dal jako první gól soupeř. Z osmi duelů jste vstřelili první branku jen dvakrát. Čím to je, že vám nástupy tolik nejdou? Nejsem si jistý. Říkáme si to před každým zápasem, že chceme dát první gól a vstoupit do něj dobře. Bývá to tak, že do toho dobře vstoupíme, ale inkasujeme první gól, a pak to musíme otáčet. Ale i v tom se ukazuje síla týmu, že to zvládáme.
Dá se říct, že jedním z klíčů byly i zblokované střely? I tentokrát jich od vás bylo hodně a celkově v této statistice patříte mezi nejlepší týmy ligy. Určitě ano. Před tímhle zápasem jsme si říkali, že potřebujeme takovou tu špinavou práci - blokovat střely, chodit na masku a podobně, abychom byli úspěšní. To se nám dařilo, takže i to nám pomohlo k výhře.
V brance se tentokrát objevil Jan Růžička z Mladé Boleslavi, který v klíčových momentech tým podržel... Chytal super a cítili jsme, že máme za zády oporu. Ale to máme i normálně, můžeme se na brankáře spolehnout.
Tobě osobně se momentálně poměrně daří. V kanadském bodování patříš mezi nejlepší pětici týmu. Jak si to užíváš? Je to skvělé, ale góly chceme samozřejmě dávat všichni. Každý chce sbírat body, ale nejdůležitější je týmový úspěch a týmová cesta. Pro mě je to jen takový bonus, že to tam padá.
Co příspěvky do týmové kasy za góly a body? Já na to moc nekoukám, vždycky to řeší pokladník. Ale zatím mě to ještě nepřišlo až tak moc draho, je to ještě v pohodě.
I tentokrát fanoušci vytvořili dobrou kulisu. Jak jejich podporu vnímáš? Vnímám to hodně. Fanoušci nám vytvářejí super atmosféru a myslím si, že celý tým tu podporu cítí. Všichni si to moc užívají.
Zápasový program je teď hodně našlapaný. Jak to zatím zvládáte? Snažíme se regenerovat co nejvíc to jde a zatím to nějak zvládáme. Máme natrénováno z léta, takže je to celkem dobré. Teď nás čeká v rychlém sledu Prostějov a Vsetín, tedy rychlí a siloví soupeři, kteří jsou i hodně techničtí. Musíme se fyzicky i psychicky dobře připravit a zvládnout to.
Do přípravy na ledě se zapojili i talentovaní slávisté
Vybraní hokejisté zejména z akademických ročníků (9. třída, dorost, junioři) se v průběhu května a června připravují pod vedením trenérů A-týmu i akademie také jednou týdně na ledě v Kateřinkách.
Číst víceKapitán křtil knížku, Slavia přispěla na podporu malé Zoe
Slavia se podílela na dalším charitativním projektu. Finančním příspěvkem podpořila Zoe, které byl diagnostikován Prader-Willi syndrom, a kapitán Jan Holý se účastnil křestu knihy Malý kuchtík, jejíž ...
Číst víceGól USA ve finále MS? Tohle přesně pilujeme, říká trenér Vojtěch Šik
Práce na detailech i technice, hlavně o tom jsou tréninky na ledě během fáze letní přípravy. „Máme pět různých variant střelby, na které se teď zaměřujeme,“ popisuje v rozhovoru trenér Vojtěch Šik.
Přehrát videoStřelba i bago. Trénink na ledě je zpestření, říká Hrdinka
Slávisté již zařadili i tréninky na ledě. Jednoduchými cvičeními s hokejkou si tak zpestřují letní přípravu. Podívejte se na video, jak taková fáze tréninku může vypadat.
Přehrát video