13. srpen
VSTUPENKY
MLÁDEŽ
8. července 2020

Reprezentant Hrdlička: Národní tým mi hodně dal, od trenérů jsem měl důvěru

V loňské sezoně patřil mezi stabilní opory dorosteneckého týmu Slavie i reprezentace do 16 let. A nejinak tomu zřejmě bude i v nadcházejícím ročníku. Jakub Hrdlička se na konci července zúčastní přípravných zápasů národního mužstva do 17 let.

Čísla hovoří jasně: se 6 asistencemi byl druhým nejproduktivnějším obráncem nejmladšího reprezentačního výběru, jako jeden z mála navíc odehrál všech 15 zápasů. Nebylo tak překvapením, že když trenér národního týmu do 17 let Václav Eismann minulý týden oznámil nominaci na trojzápas do Švýcarska, padla volba i na slávistického dorostence.

Jakub Hrdlička ve svém prvním roce v národním týmu prokázal kvalitu a po právu se společně s další reprezentační stálicí hrající v Edenu Šimonem Slavíčkem vydá na konci července do švýcarského Zuchwilu. „Moc se těším, bude to zase nová zkušenost,“ vypráví nadšeně. „V týmu U16 jsme Švýcary poráželi, ale nebude to nic lehkého. Musíme se sehrát.“

Šestnáctiletý bek by rád navázal na povedený minulý ročník. „Národní tým mi dal hodně zkušeností, viděl jsem, jak jsou na tom ostatní kluci i těžcí soupeři jako Švédsko a Finsko. Celkově to bylo všechno o hodně rychlejší, hráči jsou o dost šikovnější,“ přibližuje.

„Moc se těším, bude to zase nová zkušenost.“
Jakub Hrdlička o nominaci na trojzápas reprezentace U17

Hrdlička se mohl spolehnout na velkou vytíženost, reprezentační trenéři na něj sázeli. „Hrál jsem hodně minut, za což jsem byl rád,“ dosvědčuje a dodává, že mu pomohla přítomnost dalšího sešívaného hráče Šimona Slavíčka, s nímž několik zápasů pravidelně nastupovali v jedné lajně.

Sešívaný odchovanec platí za ofenzivního obránce, který ve hře využívá i svou vysokou postavu. „Hodí se to, ale na druhou stranu musím více pracovat na bruslení a obratnosti. Tak už to zkrátka je,“ usmívá se.

V nadcházejícím ročníku by Hrdlička stále měl nastupovat za dorost, netají však svoji touhu nakouknout i do juniorky, za kterou už loni jeden zápas odehrál. A co do budoucna? „Uvažoval jsem i o zahraničí, ale chci hrát tady na Slavii. Uvidíme, co se stane,“ přibližuje na závěr.

Autor Šimon Rogner
A-TÝM 6.8.2020

Představujeme naši novou vizuální identitu!

U příležitosti 120. výročí od založení klubu mění Slavia svoji vizuální identitu. Do nadcházející sezony vstoupíme s novou tváří, jejíž základem je logo odkazující na tradiční slávistické hodnoty.

ROZHOVORY 5.8.2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. ...

ZPRÁVY Z KLUBU 5.8.2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

ZPRÁVY Z KLUBU 4.8.2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.