5. srpen
Slavia Sparta
17:30
10. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
25. července 2020

Reprezentanti Slavíček a Hrdlička zářili proti Švýcarsku

Na rozdíl od všech svých spoluhráčů ve Slavii mají za sebou první zápasy nové sezony. A oběma sešívaným hráčům se ohromně dařilo. Národní tým do 17 let třikrát změřil síly se Švýcary a slávističtí mladíci byli jediní, kteří dokázali bodovat ve všech duelech. Obránce Jakub Hrdlička si připsal vždy po jedné asistenci, Slavíček naopak hlavně skóroval a v posledním utkání nasázel dokonce hattrick.

Jako první letošní akci si realizační tým reprezentace do 17 let naplánoval tři přátelská utkání proti Švýcarům. Přestože nad celou sezonou 2020/21 visí otazník a nikdo přesně neví, v jakém formátu a rozsahu se uskuteční, reprezentační zápasy na švýcarské půdě se odehrály bez problémů. Češi si nakonec po úvodním nezdaru, kdy prohráli po prodloužení, připsali dvě vysoká vítězství, pod která se velkou měrou podepsali i slávisté.

Slávisté proti Švýcarsku

  • Šimon Slavíček – 5+1
  • Jakub Hrdlička – 0+3

V prvním duelu se Švýcaři velmi brzo dostali do vedení a českému týmu nakonec dalo velkou práci, aby srovnal. Nakonec se to ve třetí třetině podařilo Slavíčkovi, který pohotově dorazil do sítě tvrdou ránu Hrdličky. Domácí nakonec díky přesilovce rozhodli utkání v prodloužení.

Druhý zápas už byl z českého pohledu výrazně povedenější. Během šedesáti minut nasázel národní tým šest gólů a Švýcarům nedovolil skórovat ani jednou. Za jednobrankového vedení dostal Slavíček puk před odkrytou klec, kterou neomylně trefil a hubený náskok svého týmu zdvojnásobil. Slavíček a Hrdlička si pak ve třetí části připsali každý jednu asistenci.

Nejpovedenější střetnutí odehrál útočník Šimon Slavíček na závěr celého výletu do Švýcarska. Ve třetím utkání totiž nasázel hattrick. Poprvé se trefil, když z hranice brankoviště prostřelil přesouvajícího se brankáře. Ve druhé části pak skóroval dvakrát během pouhých tří minut. V úniku předvedl ukázkovou bekhendovou kličku a brankáři nedal ranou pod víko šanci a hattrick završil po spolupráci s kladenským Šapovalivem. Ten mu totiž vrátil po pěkné kombinaci puk před odkrytou klec, kterou Slavíček nemohl netrefit.

V tomto utkání se do statistik zapsal také i obránce Hrdlička, který nahrál na trefu svého parťáka z obranné dvojice Aleše Čecha. Ten má navíc také slávistickou minulost, když v Edenu působil rok a půl a momentálně se chystá na druhý rok v mládežnických týmech finského Kärpätu Oulu.

Foto: Ronald Hansel
Autor David Mencl
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 28.7.2021

Věřím, že fanoušci vytvoří v Edenu na derby skvělou atmosféru, přeje si Doležal

Slávisté se po krátké pauze minulý týden opět sešli v Edenu a poctivě se připravují na novou sezonu. „Na ledě se od dovednostních věcí přesouváme k nácviku herních situací,“ popisuje Jiří Doležal. ...

Číst více
A-TÝM 27.7.2021

Druhá vlna předprodeje vstupenek na Spartu odstartovala!

Právě odstartovala druhá vlna předprodeje vstupenek na derby se Spartou. Je určena všem permanentkářům, kteří si mohou zakoupit lístky pro sebe či kamarády se slevou. V sobotu 31. července bude ...

Číst více
MLÁDEŽ 27.7.2021

Slavíček s Hrdličkou jsou v nominaci na Hlinka Gretzky Cup!

Dva slávisté figurují v konečné nominaci na jeden z nejprestižnějších mezinárodních turnajů do 18 let. Trenér národního týmu ukázal na Šimona Slavíčka, který na reprezentačních akcích nikdy nechyběl, ...

Číst více
MLÁDEŽ 26.7.2021

Hráči pochopili naši filozofii, chtějí se neustále zlepšovat, říká trenér juniorů Rohlík

Junioři se chystají na první přípravné zápasy, které prověří připravenost na náročnou sezonu. Trenér Pavel Rohlík, který se ke slávistické mládeži vrátil po několika letech, je zatím s přístupem ...

Číst více