13. srpen
MLÁDEŽ
25. července 2020

Reprezentanti Slavíček a Hrdlička zářili proti Švýcarsku

Na rozdíl od všech svých spoluhráčů ve Slavii mají za sebou první zápasy nové sezony. A oběma sešívaným hráčům se ohromně dařilo. Národní tým do 17 let třikrát změřil síly se Švýcary a slávističtí mladíci byli jediní, kteří dokázali bodovat ve všech duelech. Obránce Jakub Hrdlička si připsal vždy po jedné asistenci, Slavíček naopak hlavně skóroval a v posledním utkání nasázel dokonce hattrick.

Jako první letošní akci si realizační tým reprezentace do 17 let naplánoval tři přátelská utkání proti Švýcarům. Přestože nad celou sezonou 2020/21 visí otazník a nikdo přesně neví, v jakém formátu a rozsahu se uskuteční, reprezentační zápasy na švýcarské půdě se odehrály bez problémů. Češi si nakonec po úvodním nezdaru, kdy prohráli po prodloužení, připsali dvě vysoká vítězství, pod která se velkou měrou podepsali i slávisté.

Slávisté proti Švýcarsku

• Šimon Slavíček – 5+1
  • Jakub Hrdlička – 0+3

V prvním duelu se Švýcaři velmi brzo dostali do vedení a českému týmu nakonec dalo velkou práci, aby srovnal. Nakonec se to ve třetí třetině podařilo Slavíčkovi, který pohotově dorazil do sítě tvrdou ránu Hrdličky. Domácí nakonec díky přesilovce rozhodli utkání v prodloužení.

Druhý zápas už byl z českého pohledu výrazně povedenější. Během šedesáti minut nasázel národní tým šest gólů a Švýcarům nedovolil skórovat ani jednou. Za jednobrankového vedení dostal Slavíček puk před odkrytou klec, kterou neomylně trefil a hubený náskok svého týmu zdvojnásobil. Slavíček a Hrdlička si pak ve třetí části připsali každý jednu asistenci.

Nejpovedenější střetnutí odehrál útočník Šimon Slavíček na závěr celého výletu do Švýcarska. Ve třetím utkání totiž nasázel hattrick. Poprvé se trefil, když z hranice brankoviště prostřelil přesouvajícího se brankáře. Ve druhé části pak skóroval dvakrát během pouhých tří minut. V úniku předvedl ukázkovou bekhendovou kličku a brankáři nedal ranou pod víko šanci a hattrick završil po spolupráci s kladenským Šapovalivem. Ten mu totiž vrátil po pěkné kombinaci puk před odkrytou klec, kterou Slavíček nemohl netrefit.

V tomto utkání se do statistik zapsal také i obránce Hrdlička, který nahrál na trefu svého parťáka z obranné dvojice Aleše Čecha. Ten má navíc také slávistickou minulost, když v Edenu působil rok a půl a momentálně se chystá na druhý rok v mládežnických týmech finského Kärpätu Oulu.

Foto: Ronald Hansel
Autor David Mencl
A-TÝM 6.8.2020

Představujeme naši novou vizuální identitu!

U příležitosti 120. výročí od založení klubu mění Slavia svoji vizuální identitu. Do nadcházející sezony vstoupíme s novou tváří, jejíž základem je logo odkazující na tradiční slávistické hodnoty.

ROZHOVORY 5.8.2020

První týden přípravy na ledě je vždycky peklo, svěřuje se Kuťák

Filip Kuťák přišel do Slavie koncem minulého léta a v průběhu sezóny si vybudoval náležitý respekt soupeřů. Teď se připravuje na svůj druhý ročník v Edenu, ve kterém by měl patřit k tahounům mužstva. ...

ZPRÁVY Z KLUBU 5.8.2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

ZPRÁVY Z KLUBU 4.8.2020

Novým spolumajitelem Slavie se stal Jiří Vlasák

HC Slavia Praha rozšiřuje akcionářskou strukturu. Novým spolumajitelem a členem představenstva se stal Jiří Vlasák, který získal od Standy Tichého desetiprocentní podíl v klubu.