16. listopad
Slavia Chomutov
15:00
18. listopad
Poruba Slavia
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
5. listopadu 2019

Říha: Pauzu zaměříme na kondici, důraz a práci v předbrankových prostorech

Slavia se po dvaceti kolech Chance ligy drží na sedmém místě. Do konce první části soutěže zbývá už jen deset zápasů, pak se bude tabulka dělit na dvě poloviny a první osmička bude mít jistotu play-off. Jak se budou sešívaní na nejbližší duely připravovat? Přečtěte si rozhovor s Milošem Říhou, v němž reaguje i na dotaz od fanoušků.

Po reprezentační přestávce nás čeká posledních deset kol první části soutěže, po níž si osm týmů zajistí postup do play-off a Slavia se zatím mezi nejlepší osmičkou drží. Jak jste spokojen s výkony týmu?
Výsledky jsou skvělé, řekl bych nad očekávání. Samozřejmě mohli jsme urvat body i v Havířově, Prostějově nebo Litoměřicích, na druhou stranu jsme porazili strašně silná mužstva jako je třeba Jihlava. Výkonnost je výborná, ale je vidět, že všechny zápasy jsou těžké a vyrovnané. Nedá se říct, že je nějaké utkání lehké nebo jasné, nicméně do každého jdeme s tím, že ho chceme vyhrát. V jednotlivých zápasech máme perfektní fáze, ale také takové, kdy to není dobré a soupeř se na nás dotáhne, jak se to stalo například v Litoměřicích. V tom se musíme zlepšit. Ale neexistuje mužstvo, které by odehrálo šedesát minut stoprocentní nátlakový hokej, a náš tým pracuje dobře, takže jsem spokojený.

V loňské sezoně se vyrovnaná utkání v závěru často přikláněla na stranu soupeře, letos se nám daří koncovky utkání zvládat. Kde vidíte příčinu zlepšení?
K tomu, jestli zápas o gól prohrajete nebo vyhrajete, potřebujete rozdílové hráče. V tom nám hodně pomohl Petr Vampola, který nám uhraje klíčové fáze, rozhodující buly. Také se můžeme opřít o gólmany a je potřeba i trochu štěstí. Kdybychom měli lepší koncovku, tak jsme klidně mohli vyhrát v Prostějově, na druhou stranu jsme klidně mohli prohrát v Kadani i v Ústí. I když patří k papírově nejslabším týmům, tak ty zápasy pro nás byly hodně těžké a vyrovnané.

Na čem aktuálně při trénincích nejvíce pracujete?
Pracujeme pokaždé na tom, v čem cítíme, že máme nedostatky. Neustále trénujeme přesilovky, protože nejsem úplně spokojený s jejich efektivitou. Jsou zápasy, kdy je odehrajeme slušně, ale naopak i zápasy, kdy jsou z naší strany špatné. Pak samozřejmě ladíme koncovku, hru v obranném pásmu a různé detaily plynoucí z konkrétních utkání. Tím, jak je hodně zápasů v týdnu, tak se mezi nimi dá vždy pracovat na jednom detailu nebo na tom, v čem je soupeř silný. Když do toho vezmeme náročné cestování, tak se nedá plnohodnotně trénovat.

Prostor na trénink bude nyní v reprezentační přestávce, jak se během ní bude mužstvo připravovat?
Nebudou tady kluci, kteří jedou s mládežnickými reprezentačními výběry, takže vyzkoušíme některé kluky z juniorky. Budeme pracovat na kondici a na věcech, na kterých je potřeba makat neustále, a to je zejména důraz a práce v předbrankových prostorech, tam si myslím, že nás tlačí bota.

Na marodce máme aktuálně dva hráče – Martina Šagáta a Marka Ryzáka, můžete přiblížit, jak to s nimi vypadá?
U Šagyho je to dost složité, protože jeho zranění bylo vážného charakteru. Během týdne nebo čtrnácti dnů by se měl začít rozhýbávat a uvidíme, jak bude jeho rekonvalescence probíhat dál. U Máry Ryzáka to bohužel také vypadá, že jeho zranění bude dlouhodobější,


Dotazy fanoušků

Dobrý den, už jen to že se dostali do nominace dvacítky Brož a do devatenáctky Všetečka, Antoš a Málek o něčem svědčí, tak proč nedostávají větší prostor? Produktivní Brož a lítající Všetečka odehrají 8 minut, proč? (Petr)
Těší mě, že se všichni čtyři dostali do nominací, sám jsem je trenérům doporučoval a jsem rád, že tam jsou. Pro klub je to velké pozitivum a pro kluky motivace pro to, aby na sobě dál makali a zlepšovali se. Co se týká jejich vytížení, tak to vždy záleží na výkonnosti a také na charakteru hráče, pro jaké herní situace je určený. V některém zápase měli pět minut, v některém patnáct, je to vždy dle daného okamžiku, minule jsem podrobně vysvětloval, jaké faktory ice-time ovlivňují. Jinak ale oba zmínění hráči hrají v průměru přes deset minut a dostávají prostor i na přesilovkách.

Trenér Miloš Říha pravidelně jednou za měsíc v souhrnném rozhovoru reaguje na dotazy, které zaslali fanoušci prostřednictvím formuláře na webu. Dotaz můžete položit také vy v sekci PTEJTE SE.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
PREVIEW 15.11.2019

Šestý proti sedmému! Urve Slavia skalp Pirátů?

Slavii vyšel rozjezd po repre pauze na výbornou. Z horké přerovské půdy přivezli sešívaní vítězství za tři body a uhájili sedmou příčku tabulky. Teď však zbrojí na další těžkou bitvu. V Edenu totiž ...

Číst více
MLÁDEŽ 16.11.2019

PŘÍMÝ PŘENOS: Dorost hostí v Edenu lídra extraligy

Dorostenci mají v sobotu v Edenu pořádně těžkého soupeře, od 11:30 hostí extraligového lídra z Hradce Králové. Na začátku října si slávisté z východu Čech odvezli vysokou porážku, sledujte ŽIVĚ, jak ...

Číst více
A-TÝM 15.11.2019

Zdeněk Kubica hlásí návrat do Slavie

Slavia reaguje na marodku v útočných řadách a přivádí do kádru zkušeného forvarda Zdeňka Kubicu. Třiatřicetiletý hokejista oblékal sešívaný dres od sezony 2015/16 až do konce minulého ročníku, letos ...

Číst více
MLÁDEŽ 14.11.2019

Nejlepší mládežníci pojedou za Romanem Červenkou do Švýcarska

Slavia vyhlašuje dlouhodobou soutěž pro hráče ročníků 2004-2009. Nejlepší hráč z každé kategorie od 5. třídy po dorost pojede na konci ledna na výlet do Rapperswilu za Romanem Červenkou. Mladí ...

Číst více
×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Slavia Praha
Piráti Chomutov
×
Dnes v 12:30 | Jun.
Aukro Berani Zlín
HC Slavia Praha
×
Dnes v 11:30 | Dor.
HC Slavia Praha
Mountfield HK