26. únor
Vsetín Slavia
17:30
29. únor
Slavia Poruba
15:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
12. listopadu 2018

Roman Červenka o Kolaříkovi: Vždy hrál na sto procent a byl na něj spoleh

Poslední derby Pavla Kolaříka bylo doslova prošpikováno velkými jmény. Pozvání přijala řada hokejových i fotbalových legend obou pražských S, mezi nimi i mistr světa z roku 2010 a současný hráč švýcarského Curychu Roman Červenka. Ten se do sešívaného dresu vrátil po více jak pěti letech, naposledy jej oblékl v sezoně 2012-13, kdy v NHL probíhala výluka.

Romane, do dresu Slavie jste se vrátil po dlouhých pěti letech, navíc hned po bok bývalých spoluhráčů jako Jaroslav Bednář nebo Tomáš Vlasák, jaký to byl pocit?

Ty jo, to už je pět let? Určitě krásný a příjemný. Asi za to mohl trochu i stadion, přeci jen se tu toho moc nezměnilo, tak to po tolika letech na člověka trochu dýchne, zejména když přišlo tolik lidí. Samozřejmě se to nedá srovnat s mistrovským zápasem, ale bylo fajn zase potkat kluky a pár hodin tu s nimi strávit.

Byl jste rád, že se můžete zase na chvíli vrátit domů do Čech a ještě to spojit s takhle užitečnou věcí?

Tak samozřejmě. Já jsem měl naplánováno jet domů tak jako tak, protože jsme od klubu dostali nějaké čtyři dny volna, jen jsem dlouho nevěděl, jaký budu mít program, tak jsem účast víceméně potvrzoval na poslední chvíli. Ale jsem moc rád že jsem si zahrál, obzvlášť po boku bývalých spoluhráčů.

Váhal jste vůbec, když přišla pozvánka od Pavla Kolaříka?

Vůbec. Jediný háček byl v tom, jestli budu mít čas a hlavně pokud v tom nebude pro nikoho problém, zejména pro klub. Tam mi to odsouhlasili, takže v rozhodování, zda budu hrát nebo ne, už jsem neváhal.

Zmínil jste souhlas od klubu, jak se k tomu v Curychu stavěli?

Jak už jsem říkal, po zápase v Lize Mistrů v úterý jsme dostali volno, od středy jsem v Praze. Klub mi v tomhle vyšel vstříc, akorát v neděli máme od osmi ráno trénink, který nevím, zda stihnu. Bylo by pro mě samozřejmě asi lepší, kdyby se celá akce konala o den dřív, v Curychu nicméně říkali, že jim stačí, když se vrátím v pondělí, takže by tam neměl být žádný problém.

Kromě Vás dostala pozvánku i řada dalších jak hokejových, tak i fotbalových hvězd. Co říkáte na jejich výkon? Někteří z fotbalistů se předvedli v hodně dobrém světle.

No stoprocentně, já některé z nich občas vídám hlavně v létě, jak hrají, takže vím, že jsou poměrně často na ledě. Nevím tedy jestli všichni, ale většina z nich určitě a rozhodně hráli velmi dobře, což jen podtrhlo ten dnešní příjemný večer a skvělou atmosféru, která tu panovala.

Co se Vám vlastně vybaví, když se řekne jméno Pavel Kolařík?

Poctivý kluk a obrovská jistota v obraně, která tu byla dalo by se říct od nepaměti. Za celou svou kariéru si nepamatuji, že by měl Koláč nějaké vážnější zranění, byl tu prostě pořád a za Slavii těch zápasů odehrál strašně moc, za což mu patří velká poklona. Pro mě to byl vždy člověk, na kterého jsme se mohli spolehnout a u nějž nikdy nehrozilo, že by svou práci neodvedl na sto procent. Klobouk dolů za to, že vydržel hrát tak dlouho.

Sledujete Slavii i na dálku ze Švýcarska? Jak hodnotíte výsledky hodně omlazeného výběru Miloše Říhy?

Samozřejmě sleduji a myslím, že na ty možnosti, které v tuto chvíli Slavia má, to vůbec není špatné. Nikdo asi nepočítá s tím, že by se letos mělo hrát o postup, přeci jen je tu hodně mladých kluků, ale nevedou si podle mě vůbec špatně a je to velký příslib do budoucna.

Co byste vzkázal Pavlu Kolaříkovi a Slavii obecně?

Koláčovi určitě aby byl zdravý a spokojený, což je nejdůležitější. Člověk jako on podle mě nebude mít problém srovnat se s tím, že je konec, takže hlavně, aby v tom životě, ať už běžném nebo trenérském, byl šťastný a spokojený.

Slavii bych samozřejmě přál, aby se brzy vrátila na nohy a byla stabilní natolik, aby mohla jednou zase třeba nakouknout zpátky do extraligy, byť to třeba nebude hned, ale v nějakém časovém horizontu, který teď nedovedu odhadnout. Aby zkrátka to derby, co se dnes odehrálo, měli fanoušci zase čtyřikrát do roka.

Autor Tomáš Pauček
Nepřehlédněte
PREVIEW 25.2.2020

Slavia míří na Lapač! Ukořistí na Valašsku body?

Třikrát doma, třikrát s porážkou. Slavii se v uplynulém týdnu nedařilo a v Edenu rozdala body všem soupeřům. Teď chce sérii proher odčinit, a to na venkovní půdě. Sešívané však nečeká nic lehkého, ...

Číst více
A-TÝM 25.2.2020

O spolupráci Slavie a Xiaomi v diskusním pořadu na Sport 5

Televize Sport 5 v pondělí odvysílala pořad "SPORT 5 kolem nás", který se věnoval našemu klubu a partnerství se společností Xiaomi. Hosty diskusního pořadu byli kapitán A-týmu Jan Novák, tiskový ...

Číst více
MLÁDEŽ 24.2.2020

PANE TRENÉRE: Hodně brankářů kleká dříve, než hráč vystřelí, říká Dohnal

Možná nejsou na očích tak často jako ostatní koučové, přesto jsou trenéři brankářů neodmyslitelnou součástí každého klubu. Na Slavii působí momentálně tři, včetně pětatřicetiletého Vladimíra Dohnala. ...

Číst více
OHLASY - VIDEO 23.2.2020

Sestřih zápasu: Slavia - Havířov 2:3

Podívejte se na sestřih všech branek sobotního zápasu proti Havířovu, u Šmerhovy trefy asistoval svým 300. bodem v sešívaném dresu kapitán Jan Novák. Slávisté prohráli třetí utkání v řadě, znovu ...

Přehrát video