Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
16. března 2021

Rozhodující zápas je pro hokejistu svátek, musíme přivézt výhru, hlásí Petr Kafka

Slavia ve čtvrtém utkání proti Třebíči zvítězila 4:3 a vynutila si tak rozhodující zápas, který se odehraje ve středu 17. března na ledě soupeře. „Nestává se často, že by jeden zápas rozhodoval celou sérii, musíme jakýmkoliv způsobem vyhrát a postoupit,” hlásí Petr Kafka

Petře, Slavia ve čtvrtém utkání proti Třebíči zvítězila 4:3. Jak bys ho zhodnotil?
Myslím si, že jednotlivé zápasy jsou si velmi podobné. My hrajeme hokej a tlačíme se do hráčů soupeře, oni mají dobré brejky a přesilovky. Dneska jsme dali konečně góly a řekl bych, že jsme zaslouženě vyhráli.

Celý zápas byl velmi vyhrocený a k vidění bylo mnoho faulů. Jak se tobě osobně dnes hrálo?
Je to play-off. Na tyhle zápasy jsem se těšil a nějak takhle to má přesně vypadat. Já s tím nemám žádný problém.

Druhá třetina byla z pohledu Slavie velmi produktivní. Co vedlo k tak výraznému zlepšení?
Ta hra byla víceméně podobná, akorát nám to tam dnes napadalo. Spíš bych řekl, že jsme konečně využili své šance. Ty jsme měli i v první třetině, ale dařilo se je proměňovat až ve druhé.

„Všechny zápasy jsou hodně podobné. My hrajeme hokej a tlačíme se do hráčů soupeře, oni mají dobré brejky a přesilovky.“
Petr Kafka před rozhodujícím duelem

Jak důležité bylo, že se vám konečně dařilo také v početních výhodách?
Přesilovky jsou poslední dobou alfou a omegou hokeje, nám se během nich v sezóně moc nedařilo. Řekl bych, že teď se to pomalu zlepšuje. První gól v přesilovce padl po nádherné akci, u druhého šlo o parádní střelu se super clonou. Tyhle góly budou rozhodovat a jsem rád, že jsme početní výhodu začali využívat.

Ty sám ses na výhře podílel dvěma asistencemi, takže musíš být i z tohoto pohledu spokojen...
Dneska byla hra taková víc rozkouskovaná. My točíme čtyři lajny, abychom měli co nejvíce sil. Já sám sebe hodnotit nebudu, nejdůležitější je týmové vítězství a to, že se o postup jedeme poprat do Třebíče.

Rozhodující zápas celé série vás čeká už ve středu. Jak se na něj těšíš? A na co je třeba se zaměřit, aby skončil vítězně?
Je potřeba hrát pořád stejně. Jako v pondělí, v podstatě jako skoro celou sérii. Myslím si, že kromě pár výpadků hrajeme dobře a musíme prostě proměňovat šance, dávat góly, využívat přesilovky. Bude to samozřejmě náročné. Takovýto zápas je pro hokejistu svátek, nestává se zrovna často, že by jeden zápas rozhodoval celou sérii, ať jde o pátý nebo sedmý. Určitě je třeba si to užít, ale zodpovědně a jakýmkoliv způsobem vyhrát a postoupit. To je nejdůležitější.

Autor Jan Spurný
Nepřehlédněte
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

Číst více
A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

Číst více
A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

Číst více
A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.

Číst více