10. prosinec
Přerov Slavia
17:00
19. prosinec
Slavia Litoměřice
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
27. září 2022

Růžový říjen! Slavia podpoří prevenci rakoviny, nastoupí i ve speciálních dresech

Říjen je po celém světě známý mimo jiné jako měsíc prevence rakoviny prsu a podpory nemocných žen. Slavia se připojuje k této osvětě a ve spolupráci se společností Loono podpoří prevenci nejen rakoviny prsu, ale i varlat.

Rakovina prsu a varlat

Rakovina prsu je druhou nejčastější rakovinou u žen. Ročně se s ní setká 7 000 žen, třetina z nich bohužel onemocnění nepřežije. Samovyšetření prsou či preventivní prohlídky mohou ženám zachránit život, proto je prevence a osvěta tolik důležitá!

Rakovina varlete se nejčastěji objevuje ve věku 15–35 let. Je to nejčastější zhoubný nádor u mladých mužů. Pokud se nemoc zachytí brzy, vyléčí se 99 % pacientů, proto je důležité pravidelně provádět samovyšetření doplněné o pravidelné preventivní prohlídky u lékaře.

Zápas v růžových dresech

Kampaň Růžový říjen a prevenci rakoviny podpoří Slavia mimo jiné odehráním zápasu ve speciálních růžových dresech. Nastoupí v nich ve středu 19. října v domácím utkání proti HC Dukla Jihlava. Vstupenky na utkání můžete zakoupit již nyní ZDE.

Hrané dresy následně poputují do aukce prostřednictvím www.sportovniaukce.cz a výtěžek bude věnován společnosti Loono na šíření osvěty o prevenci onkologických onemocnění.

Přispět můžete i vy!

Slavia založila Dobrovýzvu prostřednictvím Donio.cz, kde může přispět každý jakoukoliv částkou. PŘISPĚT MŮŽETE ZDE. Všem fanouškům, kteří se zapojí, předem děkujeme za podporu!

Jak se správně vyšetřit?

Podívejte se na krátké edukativní video, jak se správně samovyšetřovat.

Podpora prevence

Společnost Loono, která se dlouhodobě zabývá prevencí a osvětou týkající se této zákeřné nemoci, využije vybrané prostředky převážně na tyto účely:

  • Naučí tisíce žen a mužů, jak si správně samovyšetřovat prsa a varlata a odhalit tak rakovinu včas.
  • Uspořádá další workshopy a online webináře pro školy a komunitní centra.
  • Věnuje celou sekci mobilní aplikace Preventivka právě rakovině prsu a varlat.
  • Rozšíří povědomí o testování na genetické mutace, které mohou rakovinu prsu způsobit.
  • Dodá vzdělávací videa do ordinací po celém Česku.
Více informací najdete na www.loono.cz.


Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
OHLASY 8.12.2022

Věděli jsme, že musíme hrát jeden pro druhého, komentuje výhru Stehlík

Poprvé od začátku listopadu sešívaní znovu vyhráli za tři body. Ke středeční výhře nad Sokolovem přispěl asistencí útočník Lukáš Stehlík, který přitom do Slavie přišel právě z Baníku. „Nejdůležitější ...

Číst více
SESTŘIHY 7.12.2022

Sestřih zápasu: Slavia - Sokolov 3:1

Slávistům se povedlo konečně naplno bodovat, ve středečním utkání si v Edenu poradili se Sokolovem a vyhráli 3:1. O góly se postarali Žejdl, Roth a Brož.

Přehrát video
OHLASY - VIDEO 7.12.2022

Roth: Body jsme potřebovali. Musíme se z toho dostat sami

Čtyři zápasy, čtyři góly. Vladimíru Rothovi se v poslední době střelecky daří, až v utkání se Sokolovem se ale i díky svojí brance mohl radovat z vítězství. „Je důležité. Pořebovali jsme uhrát nějaké ...

Přehrát video
ZPRÁVY Z KLUBU 7.12.2022

Slavia chystá významnou rekonstrukci zimního stadionu a stavbu druhé ledové plochy

Delegáti spolku SK Slavia Praha odhlasovali na úterní mimořádné valné hromadě záměr týkající se připravované rekonstrukce zimního stadionu Eden a stavby tréninkové ledové plochy.

Číst více