30. září
Slavia Zlín
15:00
4. říjen
Jihlava Slavia
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
27. září 2022

Růžový říjen! Slavia podpoří prevenci rakoviny, nastoupí i ve speciálních dresech

Říjen je po celém světě známý mimo jiné jako měsíc prevence rakoviny prsu a podpory nemocných žen. Slavia se připojuje k této osvětě a ve spolupráci se společností Loono podpoří prevenci nejen rakoviny prsu, ale i varlat.

Rakovina prsu a varlat

Rakovina prsu je druhou nejčastější rakovinou u žen. Ročně se s ní setká 7 000 žen, třetina z nich bohužel onemocnění nepřežije. Samovyšetření prsou či preventivní prohlídky mohou ženám zachránit život, proto je prevence a osvěta tolik důležitá!

Rakovina varlete se nejčastěji objevuje ve věku 15–35 let. Je to nejčastější zhoubný nádor u mladých mužů. Pokud se nemoc zachytí brzy, vyléčí se 99 % pacientů, proto je důležité pravidelně provádět samovyšetření doplněné o pravidelné preventivní prohlídky u lékaře.

Zápas v růžových dresech

Kampaň Růžový říjen a prevenci rakoviny podpoří Slavia mimo jiné odehráním zápasu ve speciálních růžových dresech. Nastoupí v nich ve středu 19. října v domácím utkání proti HC Dukla Jihlava. Vstupenky na utkání můžete zakoupit již nyní ZDE.

Hrané dresy následně poputují do aukce prostřednictvím www.sportovniaukce.cz a výtěžek bude věnován společnosti Loono na šíření osvěty o prevenci onkologických onemocnění.

Přispět můžete i vy!

Slavia založila Dobrovýzvu prostřednictvím Donio.cz, kde může přispět každý jakoukoliv částkou. PŘISPĚT MŮŽETE ZDE. Všem fanouškům, kteří se zapojí, předem děkujeme za podporu!

Jak se správně vyšetřit?

Podívejte se na krátké edukativní video, jak se správně samovyšetřovat.

Podpora prevence

Společnost Loono, která se dlouhodobě zabývá prevencí a osvětou týkající se této zákeřné nemoci, využije vybrané prostředky převážně na tyto účely:

  • Naučí tisíce žen a mužů, jak si správně samovyšetřovat prsa a varlata a odhalit tak rakovinu včas.
  • Uspořádá další workshopy a online webináře pro školy a komunitní centra.
  • Věnuje celou sekci mobilní aplikace Preventivka právě rakovině prsu a varlat.
  • Rozšíří povědomí o testování na genetické mutace, které mohou rakovinu prsu způsobit.
  • Dodá vzdělávací videa do ordinací po celém Česku.
Více informací najdete na www.loono.cz.


Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
ZÁPASY 27.9.2023

Slavia získala první výhru sezóny! Vynulovala béčko Pardubic

Slávisté po pěti prohrách konečně zvítězili. Pardubické béčko porazili v Chrudimi 2:0. Nulu vychytal Tomáš Volevecký, o sešívané branky se postarali Robin Všetečka a Tomáš Knotek.

Číst více
PREVIEW 26.9.2023

Slavia vyráží do Chrudimi. Urve proti Pardubicím B premiérovou výhru?

Slávisté se po domácí bitvě se Sokolovem chystají na venkovní led. V dalším kole Chance ligy vyzvou Pardubice B, kterým se na startu sezony také příliš nedaří. Na vzájemný duel se ale Východočeši ...

Číst více
OHLASY 26.9.2023

Strnad o neuznaném gólu: Byl jsem blíž než rozhodčí, myslím, že puk byl za čárou

Hned dvakrát jeli rozhodčí v pondělním zápase se Sokolovem zkontrolovat video, ani jednou ale gól Slavie neuznali. Vášně vzbudila zejména druhá neplatná branka, před níž gólmanovi Baníku propadlo ...

Číst více
OHLASY - VIDEO 25.9.2023

Nesmíme věšet hlavy, burcuje kapitán Knotek

Slavia nenašla recept na Sokolov a v sezoně popáté prohrála. Jedinou branku sešívaných vstřelil kapitán Tomáš Knotek, který byl z výkonu svého týmu hodně rozladěný. „Musíme se nad sebou zamyslet, na ...

Přehrát video
×
Dnes v 15:00 | Dor.
HC Slavia Praha
HC Sparta Praha