14. srpen
Jihlava Slavia
14:00
15. srpen
Slavia
 
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
23. dubna 2024

Seriál příběhů Za postupem přiblíží úspěšný boj juniorů o extraligu

Junioři zvládli splnit hlavní cíl sezony a po bezchybné jízdě postoupili do nejvyšší soutěže. Každý takový úspěch stojí na silných příbězích, bez kterých by se to mnohdy ani nemuselo podařit. A my se v nejbližších týdnech pokusíme hned několik takových příběhů zviditelnit. Už tento týden se můžete těšit na první díl seriálu Za postupem.

Největší slávistický úspěch pomalu končící sezony byl bezesporu postup juniorů do extraligy. Sešívaní prošli základní část téměř bez zaváhání a v play-off doslova převálcovali všechny soupeře. Po dvou letech se tak Eden může znovu těšit na nejlepší juniorský hokej v Česku.

Nechali jsme samotné hráče, kteří se na postupu podíleli, aby svůj příběh převyprávěli. První díl Za postupem vyjde už v průběhu tohoto týdne. Budete si moci přečíst vyprávění brankáře Jiřího Tesaře, jehož cesta do Slavie byla sice plná překážek, nakonec ale v letošní sezoně vyvrcholila postupem do juniorské extraligy.

V dalších dílech pro vás připravujeme mimo jiné příběh nejproduktivnějšího hráče Ligy juniorů Ernesta Krumse nebo útočníka Lukáše Strnada, který při svém prvním roce mezi juniory zažil sestup a pomyslně to celé napravil v letošní sezoně, kdy devatenácti body v play-off výraznou měrou pomohl k postupu.

Samostatnou kapitolou je pak i pozice hlavního trenéra, kterým se před sezonou stal Luboš Jenáček, který poprvé v trenérské kariéře opustil svůj rodný kraj, aby dotáhl slávistické juniory do nejvyšší soutěže. A povedlo se mu to na jedničku.

Chystáme pro vás ale i další příběhy, kterých se dočkáte v průběhu května a června. Ponořte se s námi do zajímavých příběhů slávistických talentů, kteří prožili jeden ze svých největších úspěchů.

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 12.7.2024

Hráči musí být dovednostně vybavení. Budu s nimi pilovat prvky, které pomůžou týmu, říká Aleš Hybner

Třiatřicetiletý Aleš Hybner se stal novým skills koučem Slavie. Zatímco v létě se zaměřuje na efektivní bruslení či na techniku a práci s kotoučem, během sezony bude s hráči pracovat na prvcích ...

Číst více
A-TÝM 9.7.2024

Slávisty na ledě připravuje Aleš Hybner, jako skills kouč bude u týmu působit i v sezoně

Slávistická letní příprava nabídla oproti minulým letům velký počet jednotek na ledě, jež dostal na povel třiatřicetiletý Aleš Hybner, který se specializuje na tréninky bruslení a dovedností. S ...

Číst více
ROZHOVORY 3.7.2024

Tým máme silnější než loni, myslí si Beran. Chce mezi top tři střelce v lize

V následující sezóně by se Matěj Beran rád dostal mezi nejlepší střelce Maxa ligy. Při plnění cíle doufá v pomoc svého velkého kamaráda a nováčka v týmu Romana Přikryla, s nímž se individuálně ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 30.6.2024

Slávistu Maxmiliana Currana draftovalo Colorado

Poslední rok strávil v kanadské juniorské WHL, předtím ale prošel slávistickou mládeží a v sezoně 2022/23 debutoval i v A-týmu. Sedmnáctiletého Maxmiliana Currana si teď na draftu do NHL vybralo ...

Číst více