Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
27. března 2021

Sérii rozhodly zbytečně obdržené góly, hodnotí Brož čtvrtfinálovou porážku

Kladno v pátém čtvrtfinálovém utkání porazilo Slavii 6:4 a postupuje mezi čtyři nejlepší. Přestože slávisté odehráli v sérii vyrovnaná utkání, zvítězili nakonec jen jednou a loučí se s play-off. „Všichni jsou zklamáni, že nám už končí sezona a že nebudeme moct bojovat o další úspěchy,“ smutnil po vyřazení ve čtvrtfinále Jaroslav Brož.

Jardo, Slavia bohužel prohrála páté čtvrtfinálové utkání s Kladnem 4:6. Co dnes rozhodlo?
První třetinu a část druhé třetiny vnímám jako povedené části hry. První gól se nám podařil vstřelit z oslabení a postupem času jsme si dokázali vypracovat tříbrankové vedení, což byl důkaz toho, že jsme poctivě makali podle plánu. Poté v druhé polovině druhé třetiny bohužel vstřelili kontaktní branku, která odstartovala vyrovnání výsledku a jeho následný obrat. Určitě se nikomu nedá upřít snaha, všichni makali naplno. Nyní můžeme pouze pogratulovat Kladnu a popřát hodně štěstí do další části play-off.

Co se stalo během těch 81 sekund druhé třetiny, kdy Rytíři dali tři góly a srovnali skóre?
Byly to chyby nás všech. Zprvu jsme byli hodně zaskočeni. Cítili jsme, že jsme v zápase na koni, že jsme nedosažitelní. Stav ale během necelých dvou minut vyrovnali a převrátili utkání na jejich stranu. Nevím, kde přesně nestala chyba, budeme si o tom muset promluvil a podívat se na to detailněji.

Potřetí v sérii jste přitom vstřelili první branku, když jsi v 16. minutě skóroval ve vlastním oslabení. S Filipem Kuťákem jste využili chyby v rozehrávce Kladna…
S Kuťasem jsme se jako první domluvili, jak oslabení vůbec odehrajeme. Domluvili jsme se, že se pokusíme aktivně napadat. Věděli jsme, že Kladno umí fantasticky rozehrávat. Naštěstí nám tato taktika vyšla a mohli jsme slavit vedení 1:0.

Byl jsi rád za první gól v seniorském play-off?
Vůbec jsem to nevnímal. V hlavě jsem měl pouze pocit, že pomáhám celému mužstvu při cestě za cenným vítězstvím.

„Na Kladno jsme si věřili, ale nezbývá nám nic jiného než mu pogratulovat.“
Jaroslav Brož po vyřazení ve čtvrtfinále

Kladno dnešním vítězstvím zpečetilo svůj postup do semifinále Chance ligy a ukončilo Slavii sezonu. Jaké jsou tvé bezprostřední pocity?
Je to kyselé. Všichni jsou zklamáni, že nám již končí sezona, a že už nebudeme moci bojovat o další úspěchy a postup dál. Na Kladno jsme si věřili, ale nezbývá nám nic jiného než mu pogratulovat.

Co nakonec převážilo sérii na stranu Kladna?
Sérii podle mého názoru rozhodlo, že jsme nedokázali v zápasech celou dobu dodržovat taktiku. Nedrželi jsme dobře třetího nahoře. Často nám ujeli do brejku v situacích, kdy jsme měli převahu nebo dokonce přesilovku. Zbytečně obdržené góly rozhodly tuto sérii.

Jakým bylo Kladno soupeřem?
Byli velice nepříjemným soupeřem. Často nás osekávali a dělali různé finty, kdy se nás snažili zastrašit. To k play-off neodmyslitelně patří a my jsme toho tolik nevyužívali… Uměli dát gól, uměli rozdat rány a celkově celá série byla ohromně těžká a náročná.

Co bys vzkázal fanouškům, kteří drželi celou sezónu pěsti doma u počítačů?
Hrozně jim děkujeme, že nás zvládli podporovat i v takto těžkých dobách, kdy nemohli osobně na stadion. Pro nás to také nebylo jednoduché, ale ze všech stran jsme cítili podporu, jelikož fanklub nám vyzdobil sedačky transparenty, které nám dodávaly pocit, že v tom jsou s námi. Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo a my jim to nedokázali oplatit nazpátek…

Autor Filip Nochta
Nepřehlédněte
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

Číst více
A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

Číst více
A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

Číst více
A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.

Číst více