Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
17. dubna 2020

Sezona 9. třídy: Skvělý začátek pomohl ke slušnému umístění

Po shrnutí sezon dvou nejstarších mládežnických kategorií se tentokrát podíváme, jak se dařilo slávistickým deváťákům. Ti v silné konkurenci skončili nakonec na páté příčce, jen dva body za Českými Budějovicemi a rozhodně tak nezklamali. Na druhou stranu si však v některých zápasech mohli vést o trochu lépe, což je nakonec stálo ještě o trochu lepší umístění.

Podobně jako dorost se musela i 9. třída před sezonou vypořádat s odchody. Do zahraničí se vydal elitní útočník a obránce, což se pak samozřejmě v některých utkáních projevilo. Své místo ve vyšší kategorii si navíc vybojovali Štancl a Weitz, kteří si mezi deváťáky zahráli jen výjimečně, když měli zrovna v dorostu volno.

Liga starších žáků

  • 5. místo, 141:67
  • 11 výher, 6 remíz, 6 proher

Rázem tak museli trenéři skládat sestavu bez čtyř nejlepších hráčů, v některých duelech tak dostali prostor i někteří osmáci. V úvodu sezony se to ovšem nejevilo jako velký problém. Za prvních šest kol totiž ani jednou neprohráli a se suverénní Spartou remizovali. V sedmém zápase pak přišla první překážka v podobě Táboru. Ten v ročníku hráčů 2005 patří k nejlepším, což potvrdil třetím místem se stejným bodovým ziskem jako druhé Plzeň.

Do Vánoc se pak sešívaným dařilo a i přes občasné ztráty se drželi na dostřel vedoucí Spartě. V novém roce už ale bylo na slávistech znát, že jim dochází síly. Po klidné výhře nad Třemošnou podlehli jihočeskému Motoru a trochu překvapivě jen remizovali s Jindřichovým Hradcem.

Následovala další porážka s Táborem. Chuť si sice červenobílí spravili chuť proti Letňanům a Kobře, poslední dva duely před brzkým koncem sezonu se už ale nepovedly. Nejdříve se slávistům nevydařilo derby, ve kterém skórovali jen jednou a naopak schytali sedmigólový příděl, o čtyři dny později přišla prohra i v Plzni.

Sešívaní se tak s odchody dokázali obstojně vypořádat, v závěru se ovšem objevili určité rezervy, na kterých je potřeba pracovat. Od příští sezony se deváťáci zařadí do dorostu, kde budou o úspěch bojovat s hráči ročníku 2004, kterým se letos hodně dařilo.

Statistiky 9. třídy

Nejproduktivnější hráči: Radek Tomas (28+14), Adam Vosmík (12+22), Marton Nemes (9+23)

Nejlepší střelci: Radek Tomas (28), Daniel Kříženecký (15), Adam Vosmík, Maxmilian Curran (oba 12)

Nejproduktivnější obránci: Daniel Kříženecký (15+7), Martin Švec (5+7), Matyáš Tichý (5+5)

Brankáři: Jiří Tesař (11 Z), Ondřej Hodic (15 Z), Rudolf Rýdl (13 Z)

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
A-TÝM 5.6.2020

Herní systém soutěže byl schválen, Chance liga začne 12. září

Výkonný výbor Českého hokeje schválil herní systém Chance ligy, který vzešel z aktivu prvoligových klubů. Soutěž bude opět rozdělena na dvě poloviny, přičemž se nejprve všechny týmy utkají dvoukolově ...

Číst více
A-TÝM 5.6.2020

Slávisté si zpestří přípravu fotbalovým utkáním

Slávisté odehrají v rámci letní přípravy fotbalové utkání proti týmu SK Kostelec U Křížků. Zápas v Kostelci se hraje ve čtvrtek 11. června od 18:00 a přijít se můžete podívat i vy!

Číst více
A-TÝM 4.6.2020

Do Slavie se vrací další odchovanec! Obranu vyztuží Daniel Krejčí

V Edenu vyrůstal, přesto má osmadvacetiletý obránce Daniel Krejčí na svém kontě méně zápasů ve slávistickém áčku než většina hráčů současného kádru. Svoji sbírku 51 startů bude moci ale brzy ...

Číst více
A-TÝM 3.6.2020

Ve Slavii se buduje skvělý tým. Už se těším na sezonu, říká Kružík

Nejnovější posilou slávistického kádru je útočník Daniel Kružík, který byl v uplynulé sezoně jedním z tahounů ústeckého Slovanu. Také ve Slavii by měl přispět především svoji produktivitou. „Vedení i ...

Číst více