Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
11. dubna 2020

Sezona dorostu: Měli jsme na velký úspěch, myslí si Kluch

Dorost má za sebou sezonu, která se vyvíjela nad očekávání dobře, ale v závěru přinesla velké zklamání. Červenobílým se podařilo bez problémů postoupit do nadstavby a s jistotou vyřazovacích bojů ladili formu na vrchol sezony. Ten ale z všeobecně známého důvodu nepřišel. I přesto však mohou všichni letošní ročník hodnotit pozitivně.

Už před sezonou bylo jasné, že dorostence nebude čekat nic lehkého. Vždyť v létě opustilo sešívané hned pět hráčů. A šlo navíc o klíčové hokejisty, kteří se rozhodli budovat svoji kariéru v zahraničí. Slavia tak rázem přišla o dva elitní centry a dva nejproduktivnější obránce.

„Samozřejmě nám ti kluci chyběli, ale myslím si, že jsme se s tím nakonec vypořádali docela dobře. Přijde mi, že nás to ještě více semklo a dodalo pokoru do zápasů,“ vrací se k odchodům kapitán Tomáš Kluch.

Přípravné zápasy

  • 2 výhry, 8 proher
  • 17:36

V přípravném období to ovšem úplně dobře nevypadalo. Z deseti utkání vyhráli Pražané jen dvakrát a do extraligy vstupovali s nelichotivou sérií osmi porážek. Náhle však přišel zlom, který nastartovalo trochu šťastné vítězství v Havlíčkové Brodě. Pak přišly domácí skalpy Mladé Boleslavi, Pardubic a Tábora proložené venkovními výhrami v Jihlavě a Českých Budějovicích. Rázem tak ze Slavie byl po 6. kola nejúspěšnější celek v celé soutěži.

„Díky tomu vítězství v Havlíčkově Brodě jsme získali sebevědomí a hodně nám to pomohlo. Dodalo nám to klid a celá série pak jistotu do další práce,“ uvědomuje si Kluch.

Postup do nadstavby? Splněno s předstihem

ELIOD ELD, základní část

  • 3. místo, 75:44
  • 13 výher, 5 proher
  • 22,62 % úspěšnost přesilovky
  • 87,95 % úspěšnost oslabení

V následujícím průběhu sice přišly už i nějaké porážky, přesto mohli červenobílí ještě před koncem základní části oslavit postup do nadstavby a téměř i jistotu vyřazovacích bojů. „Postup do play-off byl náš hlavní cíl, což se nám podařilo splnit poměrně brzy. Škoda, že k tomu už nedošlo, tenhle tým měl na velký úspěch,“ myslí si Kluch.

Slova kapitána potvrzují i výsledky z nadstavby. Mezi nejlepšími týmy z celé republiky se sešívaní neztratili a několikrát vyhráli i na celky z prvních příček. Za zmínku stojí úspěšný domácí zápas s vedoucími Vítkovicemi (4:1) nebo jasné výhry nad Karlovými Vary (7:2) a Kladnem (5:0).

Z celkových jednadvaceti soupeřů, které slávisté potkali, nedokázali porazit jen čtyři a dokonce pouze se dvěma nebodovali. A to ještě ve většině případů šlo o velkou smůlu. Například obě derby nabídla hodně napínavou a vyrovnanou podívanou, pokaždé ale s trochou více štěstí pro rivala z Holešovic. V prvním případě rozhodla Sparta dvacet sekund před koncem, v Edenu pak dokonce až v prodloužení.

„Pro mě je to největší negativum celé sezony. Prohrát se Spartou a ještě takovým způsobem je pro slávistu velké zklamání. Stále mě to strašně mrzí,“ smutní kapitán sešívaných mladíků.

ELIOD ELD, celkem

  • 11. místo, 149:113
  • 24 výher, 16 proher
  • 20 % úspěšnost přesilovky
  • 85,92 % úspěšnost oslabení

Celkově se však počínání svěřenců Slížka a Antoše dá považovat za úspěšné. Přestože nemohli všechnu sílu předvést v play-off, za celou dobu se ukázalo hned několik talentů, kteří to mohou v budoucnu dotáhnout hodně daleko. Slavíček a Hrdlička navíc patřili k nejstabilnějším členům nejmladší české reprezentace.

Klíčem k úspěchu byla dobrá nálada a skvělá parta

Přestože museli slávisté několikrát v sezoně skousnout i těžké porážky jako třeba v Hradci Králové (3:9) nebo ve Zlíně (3:8), panovala v šatně skvělá nálada. Všichni si pomáhali a celou dobu působili jako jeden tým. To se projevilo i na ledě. Týmová soudržnost pomohla zejména v úvodní vítězné sérii, v zápasech s nejlepšími týmy a v utkání s Brnem, kdy se podařilo červenobílým otočit skóre v poslední minutě a půl utkání.

„Myslím si, že díky tomu, že jsme drželi pospolu, jsme dokázali porazit prakticky kohokoliv. Vzpomínat budu hlavně na výhru s Pardubicemi, které jsme vystřídali na prvním místě a pak na skvělý obrat v Brně. Velký podíl na tom měli i trenéři Ladislav Slížek a Milan Antoš, kteří pomohli k tomu, že v týmu byla celou dobu skvělá nálada. Když bylo potřeba, tak povzbudili, poradili a často nám připravili i spoustu legrace. Za celý tým bych jim chtěl za to všechno poděkovat,“ uzavírá Kluch.

Statistiky dorostenců

Nejproduktivnější hráči: Marek Vlasák (18+27), Šimon Slavíček (17+24), Jakub Štancl (16+21)

Nejlepší střelci: Marek Vlasák (18), Šimon Slavíček (17), Jakub Štancl, Maxim Brummel a Jakub Hofmann (všichni 16)

Nejproduktivnější obránci: Jakub Hrdlička (2+21), Dominik Palát (5+14), Tomáš Kluch (4+9)

Brankáři: Michal Pittr (21 Z, 90,83 %), Tomáš Volevecký (20 Z, 92,61 %)

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
A-TÝM 29.5.2020

Příprava se musí oddřít, ví Šteiner. Co mu pomáhá při regeneraci?

David Šteiner nedávno oslavil své dvaadvacáté narozeniny, ale startů za Slavii už nasbíral téměř sto. V rozhovoru mluví mladý útočník o letní přípravě pod novým trenérem i o regeneraci během ...

Číst více
A-TÝM 27.5.2020

Jaroslav Bednář se bude připravovat se Slavií

V uplynulé sezoně sbíral v dresu Vrchlabí ve druhé lize více než dva body na zápas a s tímhle průměrem byl nejlepším hráčem celé soutěže. Jaroslav Bednář i ve svých třiačtyřiceti letech stále válí a ...

Číst více
A-TÝM 26.5.2020

Kluby Chance ligy navrhly podobu soutěže pro nový ročník

V úterý se v Praze uskutečnil aktiv Chance ligy, na němž zástupci devatenácti klubů schválili návrh podoby soutěže pro sezonu 2020/21. Ten bude předložen výkonnému výboru Českého hokeje, který ...

Číst více
MLÁDEŽ 25.5.2020

PANE TRENÉRE: Na draftu je pořádný frmol, přibližuje skaut Minnesoty Benýšek

K trénování ve Slavii se dostal před šesti lety, když s hokejem začínal jeho syn. Ladislav Benýšek (na fotce vlevo) započal svoji trenérskou kariéru s přípravkou, kterou v uplynulé sezoně dotáhl do ...

Číst více