22. únor
Slavia Havířov
17:00
26. únor
Vsetín Slavia
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
27. března 2017

Sezona obránců, aneb komu se dařilo bránit soupeře

Nezanedbatelným článkem sestavy byli v uplynulé sezóně zajisté iobránci. V týmu jsme se setkali jak s ofenzivními tvořivými beky,tak i s důraznými siláky, se kterými si nebylo radno zahrávat. Jan Pohl byl nejen nejlepším obráncem, ale zároveň patřil k opravdovým tahounům celého týmu. Knot s Novákem zase ukázali své vůdcovské vlastnosti s céčkem na hrudi a Bača s Kolaříkem tvrdili hru v obranném pásmu. Jak si vedli podle statistik?

Jan Pohl

9+17
Tolik bodů zapsal na své konto v letošní sezoně Jan Pohl

Jan Pohl je přesně ten typ ofenzivního beka, po nichž je v našem hokeji velká poptávka a kterých je nedostatek. Každý potřebuje ve svém týmu obránce, který umí výborně rozehrát, rozdávat přihrávky a dokonce vstřelit branku. Tyto své schopnosti poprvé naplno rozvinul v loňské sezóně, v níž ještě v dresu ústeckého Slovanu nasbíral v základní části 28 bodů a v play-off byl s 11 body jedním z hlavních tvůrců senzačního vyřazení Kladna ve čtvrtfinále. Z těchto důvodů se po sezóně objevil v hledáčku Slavie, jež potřebovala zaplnit místo v sestavě po odchodu podobně laděného obránce Žigy Pavlina.

Jan ovládl kanadské bodování obránců

Odchovanec kolínského hokeje se ukázal jako ta správná volba. Pohl se předvedl zejména jako velice platný hráč do přesilových her a většinu sezóny nastupoval v první obranné dvojici. Během sezóny vsítil 6 branek a zaznamenal 15 asistencí. S těmito čísly byl naprostým lídrem mezi slávistickými obránci

V play-off se ocitl ve výborně formě a ukázal své značné zkušenosti z vyzařovacích bojů. Se třemi góly byl společně s Martinem Šagátem nejlepším střelcem v sešívaném dresu. Když k tomu připočteme dvě asistence, dělí se s Martinem Kadlecem o druhé místo v celkovém bodování týmu.

Jan Novák

Jan Novák vyhrál se Slavií oba tituly

Jan Novák patří mezi slávistické ikony. V sešívaném dresu zvedl nad hlavu oba mistrovské poháry. Letošní sezónu zahájil v Litoměřicích, kde se mu však bodově nedařilo. V 16 zápasech přihrál na dva góly. Probudil se až „doma“ v Edenu, kam přišel po říjnovém odchodu velké části týmu. Novákovi jistě pomohlo i setkání s dlouholetým spoluhráčem a kamarádem Pavlem Kolaříkem. Ve Slavii odehrál výbornou sezónu, během níž získal 17 bodů za 3 přesné trefy a 14 asistencí. Co se týče statistiky +/- byl Novák s 16 plusovými body nejlepším obráncem a druhým v celém kádru.

Ještě před začátkem vyřazovacích bojů se Novákovi dostalo cti nosit kapitánské céčko na hrudi. Přesto nebyl bývalý reprezentant v play-off příliš vidět. Z devíti odehraných zápasů si odnesl jen jedinou asistenci. I tak byl díky svým zkušenostem a vůdčím schopnostem platným hráčem.

Ronald Knot

Ronald Knot byl během sezóny nejmladším kapitánem ligy

Během říjnových odchodů se podařilo kvalitního obránce v kádru udržet. Velkou roli v tom hrál jistě fakt, že v jiném klubu ani nikdy nehrál. Je to zkrátka slávistický srdcař. Mladý bek se navíc po odchodu Milana Mikulíka stal kapitánem, jímž byl po většinu sezóny.

Knot odehrál v sešívaném dresu v základní části 49 zápasů, což bylo nejvíce ze všech obránců. Během sezóny pak nasbíral úctyhodných 15 bodů za 5 branek a 10 přihrávek. V play-off si sice síť rozvlnit nedokázal, ale přesto nasbíral 4 asistence, takže mu patřilo druhé místo mezi obránci.

Jan Holý

Jan Holý během obranné činnosti

Jan Holý je odchovancem plzeňských indiánů, který se v posledních sezónách snažil probojovat do tamního A-týmu . Mnohem více však nastupoval za druholigové Klatovy. Do Slavie přišel poté, co se musel sešívaný kádr v říjnu znovu budovat.

V červenobílém dresu začal pak fanouškům růst před očima. S každým zápasem si byl jistější a postupně se z něj stal důležitý ofenzivní bek. Během základní části vstřelil pět branek a na osm nahrál. S 18 trestnými minutami patřil k nejméně trestaným obráncům.

Ve vyřazovacích bojích sice získal jen jeden bod za asistenci, přesto byl jediným zadákem, který se v tabulce pravdy pohyboval v kladných číslech (+1). Stejným číslem se může chlubit akorát Martin Kadlec.

Martin Bača

Martin Bača během hádky s budějovickými hokejisty

Zatím byli zmiňováni jen ofenzivně ladění obránci. V týmu je zapotřebí i důrazných defenzivních beků. V tomhle ohledu nejvíce vynikal slovenský obránce, jenž přišel v průběhu sezóny z Hradce Králové, Martin Bača.

Bača nasbíral sice jen pět bodů za tři branky a dvě asistence, ale v jiných statistikách naopak zářil. Se sedmi plusovými body patřil mezi nejlepší obránce. V statistikách tohoto muže nás však nejvíce zaujme kolonka trestné minuty. V základní části jich nasbíral 80. Není se čemu divit. Bača je mimo jiné známý kromě své důrazné hry i jako bitkař. Pěstního souboje si mohli diváci užít i během semifinálové série s Motorem. V Play-off si odseděl dokonce neuvěřitelných 100 minut.

Pavel Kolařík

Slávistickou legendu snad není potřeba nijak sáhodlouze představovat. Loňskou sezónu vedl Pražany jako kapitán. Letos zahájil sezónu v druholigové Kobře, s tím že Slavii vypomůže, kdyby bylo potřeba. Ta situace však náhle nastala a již v říjnu se tento veterán se zkušenostmi z NHL zase proháněl po vršovickém stadionu.

Pavel Kolařík ještě jako kapitán

Během základní části stihl za 31 utkání dosáhnout pěti bodů za jeden gól a 4 přihrávky. Na první pohled se to může zdát málo, avšak Kolařík byl nesmírně platným hráčem především pro svou defenzivní činnost a důraz. V play-off žádný bod sice nezískal, ale jeho zkušenosti byly velice platné a na ledě se rozhodně neztratil.

Autor Vojtěch Šeliga
Nepřehlédněte
A-TÝM 21.2.2020

Sešívaná sobota je tady! Fotbal, hokej a vstupenky zdarma

Sešívaná sobota je opět tady! V sobotu 22. února hostí fotbalisté od 14:30 Opavu, o dvě a půl hodiny později pak bude vhozeno úvodní buly hokejového zápasu Slavia - Havířov. Pro fotbalové fanoušky je ...

Číst více
PREVIEW 21.2.2020

Doma proti Havířovu! Urve Slavia napotřetí výhru?

Potřetí v řadě doma. Slávisté po Litoměřicích a Chomutovu vyrazí k další bitvě Chance ligy opět na domácí půdě, kde vyzvou Havířov. Ten se v poslední době trápí a prohrál už tři zápasy za sebou. ...

Číst více
FANOUŠCI 20.2.2020

Vydražte si hraný dres z projektu Legenda legendám

Na webu www.sportovniaukce.cz odstartovala dražba dresů z projektu Legenda legendám, v rámci něhož nastoupili slávisté s podobiznou Petra Kadlece na hrudi během rozbruslení a první třetiny zápasu v ...

Číst více
MLÁDEŽ 20.2.2020

Slavíček obdržel za svůj fair-play čin cenu Oldřicha Machače

Šestnáctiletý hokejista Slavie Šimon Slavíček obdržel před utkáním Chance ligy mezi Slavií a Chomutovem cenu Oldřicha Machače za svůj fair-play čin z minulé sezony.

Číst více